[ad_1]

متخصص اطفال با کودک با کیفیت بالا

عکس: فیزیکی (شاتر استوک)

از واکسن های COVID-19 که در ایالات متحده تأیید شده است ، یک عدد (Pfizer) برای افراد 16 سال به بالا و دو مورد دیگر (Moderna و Johnson & Johnson) برای افراد 18 ساله و بیشتر در دسترس است. هر سه شرکت در حال آزمایش واکسن روی کودکان کوچکتر هستند و اگر همه چیز خوب پیش برود ، ممکن است تا پاییز امسال این واکسن ها برای نوجوانان جوان در دسترس باشد.

این روند به کندی انجام می شود زیرا شرکت ها از داده های مربوط به هر گروه سنی برای برنامه ریزی آزمون برای گروه سنی بعدی استفاده می کنند. بنابراین شرکت ها به جای اینکه تصور کنند واکسن بزرگسالان برای نوزادان ایمن نیست ، دست به کار می شوند: نمونه ای از 12 تا 15 سال ، مثلاً یک نفر از 5 تا 11 سال ، سپس 2 و بیشتر از آن ، سپس این نوزادان. (این یک نمونه است ؛ تجزیه دقیق گروه های سنی از یک شرکت به شرکت دیگر متفاوت خواهد بود).

کودکان در معرض خطر کمتری از عوارض COVID نسبت به بزرگسالان هستند ، به همین دلیل است که در ابتدا در آزمایشات گنجانده نشده اند. مزایای واکسن آسان تر از خطرات موجود در یک گروه پرخطر است ، کمتر برای گروه های جمعیتی که به ندرت به ویروس مبتلا می شوند.

اما کودکان به ویروس آلوده می شوند و برخی نیز به این ویروس مبتلا می شوند سندرم جدی شناخته شده به عنوان MIS-C. آنها همچنین ممکن است بتوانند آن را بدون علائم به دیگران منتقل کنند ، بنابراین ایمن سازی کودکان احتمالاً مهم در ایجاد ایمنی گله است ، که از افراد آسیب پذیر که نمی توانند مورد اصابت قرار بگیرند محافظت می کند.

با ادامه روند ، محققان از نظر ایمنی نظارت می کنند. اگر مقدار واکسنی که برای کودکان بهتر است با بزرگسالان متفاوت باشد ، ممکن است دوزهای مختلف را نیز آزمایش کنند.

آزمایشات

اخیراً مدرن است اعلام کرد که آنها در مطالعه KidCOVE شروع به تزریق واکسن به کودکان کردند. شرکت کنندگان بین 6 ماه تا 12 سال سن دارند.

رئیس شرکت نیز در نمایش امروز گفت که مطالعه TeenCOVE آنها (12 تا 17 ساله) ثبت نام را به پایان رسانده است و نتایج باید در تابستان امسال در دسترس باشد. اگر همه چیز خوب پیش برود ، شرکت می تواند مدت کوتاهی پس از آن درخواست مجوز اضطراری (همان نوع مجوز COVID-19 موجود برای بزرگسالان) را بکند و نوجوانان در نهایت ممکن است قبل از شروع پاییز در مدرسه واکسینه شوند.

در ژانویه ، فایزر اعلام کرد که آزمایشات مربوط به کودکان 12 سال به بالا به طور کامل ثبت شده است. تلاش ها برای گروه های سنی جوان نیز در جریان است. یکی از محققان روند به USA Today گفت که آنها همچنین امیدوارند که در ابتدای سال تحصیلی 2021-22 واکسن خود را برای کودکان بالای 12 سال در دسترس داشته باشند.

جانسون و جانسون نیز گفت که آنها آزمایشاتی را برای کودکان 12 سال به بالا و برای کودکان از “تولد تا [under] 18. “این اطلاعات در مطالبی است که این شرکت در هنگام مجاز شدن واکسن بزرگسالان به FDA ارائه کرده است ، نیویورک تایمز گزارش داد.

در دسترس بودن واکسن برای کودکان به نحوه انجام آزمایش ها بستگی دارد ، بنابراین خیلی زود است که دقیقاً پیش بینی کنیم چه اتفاقی می افتد. نتایج آزمایش حتی برای محققان همچنان ادامه دارد که کور کننده است ، بنابراین ما هنوز اطلاعات اولیه نداریم. با این حال واکسن هایی که در بزرگسالان ایمن و موثر هستند ، اغلب در کودکان بی خطر و م effectiveثر هستند ، بنابراین جای امیدواری وجود دارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir