آشنایی با انواع ماسک های پزشکی

در بیماری همه گیر COVID-19 ، دولت ها استفاده از ماسک های صورت را با هدف اصلی برای عموم مردم توصیه می کنند: جلوگیری از سرایت افراد آلوده به دیگران. بنابراین ماسک های دارای دریچه بازدم توصیه نمی شوند ،

زیرا خرید ماسک پرستاری آنها نفس فرد استفاده کننده را از خارج خارج می کنند و یک فرد آلوده ویروس ها را از طریق دریچه منتقل می کند. هدف دوم ماسک های صورت محافظت از هر فرد در برابر محیطی است که می تواند آلوده شود ، که می تواند توسط بسیاری از مدل های ماسک بدست آید.

بین انواع مختلف ماسک صورت که در سراسر همه گیر COVID-19 توصیه شده است ، با تأثیر بالاتر یا پایین ، می توان شامل موارد زیر شد:
    ماسک های پارچه ای صورت
    ماسک های جراحی (ماسک های پزشکی)
    ماسک های گرد و غبار پوشاننده صورت
    ماسک های مجاز برای پوشش چهره ، ماسک های تنفسی در نظر گرفته شده ، دارای گواهینامه هایی مانند N95 و N99 و FFP
    دستگاه تنفس فیلتر با گواهینامه هایی مانند N95 و N99 و FFP
    ماسک های تنفسی دیگر ، از جمله ماسک های تنفسی الاستومری ، که برخی از آنها ماسک های فیلتر نیز محسوب می شوند

انواع دیگری از تجهیزات محافظت شخصی (PPE) به عنوان محافظ صورت و عینک طبی وجود دارد که گاهی اوقات همراه با ماسک صورت مورد استفاده قرار می گیرند اما به عنوان جایگزین توصیه نمی شوند. انواع دیگر PPE شامل دستکش ، پیش بند ، روپوش ، روکش کفش و روکش مو است.

کمبود ماسک وجود دارد که منجر به استفاده از ماسک غیرمجاز شده و عملکرد بدتری دارد.
ماسک های پارچه ای
مقاله اصلی: ماسک صورت پارچه ای
ماسک های پارچه ای صورت

ماسک صورت پارچه ای روی دهان و بینی زده می شود و از منسوجات متداول موجود ساخته می شود. اثربخشی ماسکها بسته به مواد ، تناسب و مهر و موم ، تعداد لایه ها و سایر عوامل بسیار متفاوت است.

اگرچه آنها معمولاً از ماسک های درجه پزشکی کارایی کمتری دارند ، اما بسیاری از مقامات بهداشتی استفاده از آنها را در صورت کمبود ماسک های دارای درجه پزشکی ، به عنوان یک گزینه کم هزینه و قابل استفاده مجدد ، توصیه می کنند. بر خلاف ماسک های یکبار مصرف ، هیچ استاندارد لازم وجود ندارد برای ماسک های پارچه ای.

یک مطالعه نشان می دهد که یک ماسک بداهه برای محافظت از کارکنان مراقبت های بهداشتی در حالی که شبیه سازی درمان یک بیمار مبتلا به مصنوعی را انجام می دهد ، از ماسک بداهه بهتر از هیچ چیز است ، اما به اندازه ماسک جراحی فیلتر الکترو نرم نیست. تحقیقات در مورد پارچه های معمول موجود در ماسک های پارچه ای نشان داد که پارچه هنگامی که ماسکها از فیلتراسیون مبتنی بر مکانیک و الکترواستاتیک استفاده می کنند ، ماسکها می توانند محافظت قابل توجهی در برابر انتقال ذرات در محدوده اندازه آئروسل ایجاد کنند ، اما این نشت به دلیل تناسب نامناسب می تواند عملکرد را کاهش دهد. یک بررسی از تحقیقات موجود که در ژانویه 2021 منتشر شد ، نتیجه گرفت که ماسک های پارچه ای برای محافظت از پزشکان در یک محیط بالینی کافی در نظر گرفته نمی شوند.
اینفوگرافی سازمان بهداشت جهانی در مورد نحوه استفاده ایمن از ماسک پارچه ای غیر پزشکی

مطالعه دیگر نشان داد که داوطلبان ماسک هایی را که خود ساخته اند ، از تی شرت های پنبه ای و الگوی کراوات استاندارد پشت ماسک جراحی سر ، استفاده می کنند و نشان می دهد تعداد ذرات میکروسکوپی که به داخل ماسک های خانگی نشت می کند ، دو برابر تجاری است ماسک استفاده از ماسک های خانگی نیز به طور متوسط ​​سه برابر میکروارگانیسم های میکروارگانیسم های متوسط ​​از ماسک های تجاری نشت می کند.

اما مطالعه دیگری نشان داد که ماسک های ساخته شده از پارچه تی شرت حداقل دو لایه می توانند به اندازه ماسک های پزشکی در برابر قطرات ویروس محافظت کنند و همچنین می توانند تنفس کنند.

خلاصه بررسی ادبیات منتشر شده در مورد خصوصیات فیلتراسیون ماسک های پارچه ای و پارچه ای پیشنهاد می کند که دو تا چهار لایه پنبه یا پارچه بافته ساده ، حداقل 100 نخ در هر اینچ باشد.

یک معامله ضروری وجود دارد: افزایش تعداد لایه ها فیلتراسیون مواد را افزایش می دهد اما قابلیت تنفس را کاهش می دهد. کاهش تنفس استفاده از ماسک را دشوارتر می کند و همچنین میزان نشت اطراف لبه ماسک را افزایش می دهد.

خلاصه ای از این کار به زبان ساده ، همراه با یک طرح دستی دوخته شده ، پیشنهادهایی در مورد مواد و لایه بندی ، و نحوه قرار دادن ، برداشتن و تمیز کردن ماسک پارچه ای در دسترس است.

از ماه مه سال 2020 ، هیچ تحقیقی در مورد آلوده سازی و استفاده مجدد از ماسک های پارچه ای انجام نشده است.

CDC توصیه می کند که ماسک را فقط با دست زدن به حلقه های گوش یا کراوات ها ، قرار دادن مستقیم آن در ماشین لباسشویی و شستن سریع دستها در آب و صابون ، پاک کنید. بیست ثانیه آب سرد به اندازه آب گرم برای ضدعفونی موثر است. CDC

همچنین توصیه می کند قبل از قرار دادن ماسک ، و بلافاصله پس از لمس آن ، دستها را بشویید.

هیچ اطلاعاتی در مورد استفاده مجدد از فیلتر بین لایه ای وجود ندارد. دفع فیلترها پس از یکبار استفاده ممکن است مطلوب باشد. با مرور روایی ادبیات مربوط به خصوصیات فیلتراسیون پارچه و سایر مواد خانگی ، ایده استفاده از فیلتر مورد تأیید قرار نگرفت. در صورت تحمل ، یک لایه پارچه یا فیلتر PM2.5 به عنوان لایه سوم پیشنهاد می شود.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes