[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان شستن زیاد ظرف نچسب را خیلی متوقف کنید (اما در عوض این کار را انجام دهید)

عکس: تنظیم (Shutterstock)

من “من کسی نیستم که از ماهیتابه چدنی خود برای همه چیز استفاده کنم. من درک می کنم که این کار را می توان انجام داد ، و من می دانم که یک ماهیتابه چدنی که به درستی چاشنی خورده است ، یک شیب لغزنده است ، اما من تنبل هستم و همیشه یک تابه نچسب در زرادخانه من وجود خواهد داشت ، مخصوصاً برای تخم مرغ ،تعیین هدف.

ماهیتابه های نچسب ، چه با روکش تفلون و چه بدون PFOA ، هستند آسان (که حالتی است که من آن را خیلی خوب می شناسم)به آنها ‘به راحتی می توانید غذا بپزید و تمیز کردن آسان غذا از آن ؛ تیهی قابل جعل است (مشابه چدن) ، اما به احتمال زیاد اینطور نیست باید ، به خصوص اگر به راحتی شستشو دهید.

چرا نباید مواد نچسب خود را بشویید اینقدر ماهی تابه

برخی از ماهیتابه های نچسب (مانند GreenPan) وجود دارند که در ماشین ظرفشویی کاملاً خوب به نظر می رسند ، اما برخی از روکش های نچسب – به ویژه تفلون – در برابر شرایط گرم و تهاجمی واکنش ضعیفی نشان می دهند. ترکیبی از مواد شوینده ، فشار آب و نمک ها می تواند به پوشش آسیب برساند و منجر به چسبندگی یا پوسته پوسته شدن ماهیچه ها شود.

من به ندرت از آب و صابون در ظرف استفاده می کنم مگر اینکه من کاری واقعاً سخت انجام دهم (مانند این موارد تخم مرغ سرخ شدهکه به دلایلی تمایل زیادی به تفلون دارند). به جای شستشو بعد از هر بار استفاده ، تابه را با حوله کاغذی یا اسفنج در حالی که هنوز داغ است پاک کنید. اگر آن را قطع نکرد ، تابه را دوباره روی مشعل می گذارم ، کمی دیگر داغ می شود و سپس آن را با یک حوله کاغذی یا اسفنج مرطوب – کمی “تمیز کردن بخار ، پاک می کنم.“اگر می خواهید. این است چگونه مادرم همیشه ماهی تابه های نچسب خود را تمیز می کرد ، که من آن را “کوچک” می دانستم زیرا فکر می کردم همه کارهایی که مادرم انجام می دهد از سن 13 تا 22 سالگی “عجیب” بود.

اگر بخار این کار را نکرد ، یک اسکراب ملایم با یک اسفنج غیر ساینده و کمی به آن بدهید آب صابون سرداما بخار تقریباً 94 of از مواقع کار می کند. این رویکرد ملایم و ملایم ، عمر تابه نچسب شما را افزایش می دهد و روکش را شاد نگه می دارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir