[ad_1]

یک کارگر آزمایشگاه با ماسک کاری را با میکروسکوپ و لوله های آزمایش انجام می دهد

عکس: شاتر استوک (شاتر استوک)

آزمایش آنتی بادی به گونه ای طراحی شده است که به شما بگوید آیا در گذشته در معرض ویروس کرونا قرار داشته اید ، آیا علائم واقعی COVID-19 را داشته اید یا خیر. حالا چه کروگر در حال آزمایش سریع آنتی بادی در تمام داروخانه های خود است (قیمت: 25 دلار) لازم به یادآوری است که آزمایش آنتی بادی چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند انجام دهد.

شما می توانید فرض کنید که اگر شما یک آزمایش آنتی بادی COVID-19 مثبت دارید ، این نشان می دهد که شما دارای ایمنی هستید و می توانید اقدامات از راه دور فیزیکی را با خیال راحت آرام کنید. اما این هوشمندانه نیست – CDC می گوید همه ما باید اقدامات احتیاطی یکسانی را انجام دهیم صرف نظر از نتایج آزمایش آنتی بادی. این آزمایش ممکن است اشتباه و حتی صحیح باشد ، ما هنوز اطلاعات کافی در مورد ویروس کرونا نداریم تا بتوانیم تشخیص دهیم فردی با آنتی بادی در برابر عفونت آینده ایمن است یا خیر.

زمینه برای نتایج آزمون بسیار مهم است

وقتی نوبت به تفسیر نتایج آزمون می رسد ، زمینه همه چیز است. این دکتر می گوید: “مفهومی در پزشکی و آزمایشات آزمایشگاهی وجود دارد که آزمایش احتمالی نامیده می شود.” S. وسلی لانگ در بیمارستان متدیست در هوستون. “احتمال اینکه این بیمار همان چیزی را که شما آزمایش می کنید داشته باشد چقدر است؟”

به عبارت دیگر ، اگر کسی علائم COVID-19 داشته باشد و آزمایش آنتی بادی مثبت داشته باشد ، در این صورت احتمال دقیق نتیجه آزمایش زیاد است. اگر شخصی در یک جزیره خلوت مخفی شده باشد ، هیچ ارتباطی با دنیای خارج نداشته و هرگز علائم COVID-19 را نداشته است ، اما همچنان مثبت بوده است … خوب ، احتمال بیشتری وجود دارد که نتیجه آزمایش باشد نادرست با توجه به جدید بودن این آزمون ها ، در نظر گرفتن زمینه بسیار مهم است.

لانگ گفت: “اگر هرگز علائمی نداشته اید ، مراقب نحوه تفسیر نتایج باشید.” ما هنوز نمی دانیم که انتقال بدون علامت چقدر رایج است ، بنابراین اگر شما هرگز علائمی نداشته اید اما باز هم نتیجه مثبتی گرفته اید ، این وضعیتی است که نیاز به توجه بیشتری دارد – مطمئناً نمی خواهید مصونیت بدن را بپذیرید اما این کار را نمی کنید. و صحبت از مصونیت …

آیا نتیجه آزمایش مثبت به این معنی است که ایمن شده ام؟

اگر در گذشته علائم COVID-19 داشته اید و آزمایش آنتی بادی مثبت بوده است ، احتمال ایمن سازی شما زیاد است. با این حال ، هنوز چیزهای زیادی وجود دارد که ما درباره COVID-19 نمی دانیم ، و این شامل چه مدت مصونیت احتمالی است.

لانگ گفت: “ما هنوز اطلاعات كافی نداریم كه بفهمیم آیا این آنتی بادی ها واقعاً در برابر عفونت مجدد محافظت می كنند و این مدت زمان چه مدت است. “ما فکر می کنیم آنها احتمالاً از بسیاری از مردم محافظت می کنند ، اما ما نمی دانیم.”

همچنین بسیار اشتباه است که یک تست مثبت اشتباه است. آزمون های با دقت بالا هنوز درصد کمی از نتایج نادرست را دارند و نتایج مثبت کاذب به ویژه در این نوع آزمایش ها رایج است.

به عنوان مثال ، FDA محاسبه می کند آزمایش مثبت کاذب Assure (که به نظر می رسد آزمایشی است که کروگر استفاده می کند) 80٪ به معنای داشتن آنتی بادی است اگر در مکانی زندگی می کنید که 5٪ افراد قبلاً ویروس داشته اند. ما در اینجا ریاضیات را توضیح می دهیماما توضیح مختصر این است که وقتی نکات مثبت واقعی نادر باشد ، نکات مثبت کاذب معمول است. در بیشتر مناطق ایالات متحده ، کمتر از 10٪ مردم ویروس داشتند.

آیا آزمایش منفی به معنای ایمن سازی نشده است؟

همچنین می توان مورد COVID-19 را تشخیص داد و سپس هنوز آزمایش آنتی بادی های ویروس منفی است. به دلایلی ، برخی از افراد آنتی بادی کافی تولید نمی کنند تا نتیجه مثبتی ایجاد کند.

اگر حتی اگر یک مورد تایید شده COVID-19 داشته باشید ، نتیجه منفی بگیرید ، دلایل مختلفی وجود دارد. یک سناریو به سادگی این است که به دلیل میزان حساسیت آزمایش ، آنتی بادی های ویروس وجود دارند اما شناسایی نمی شوند. این لزوما به این معنی نیست که شما ایمن سازی نشده اید ، این ممکن است به سادگی بدان معنی باشد که سطح آنتی بادی زیر آستانه آزمایش خاص است.

دلیل دیگر ممکن است این باشد که به دلایلی مصونیت ایجاد نکرده اید ، حتی اگر بیمار شده باشید. این بسیار نادر است ، اما گزارش هایی در مورد وجود دارد کودکانی که چندین بار از آبله مرغان رنج می برند، اگرچه در بیشتر موارد دریافت یکبار آن برای تأمین مصونیت پایدار کافی است.

اطمینان حاصل کنید که آزمایش شما توسط FDA تأیید شده است

قبل از انجام آزمایش آنتی بادی ، حتما آزمایش خود را برای آزمایش خاص انجام دهید. لانگ گفت: “همه آزمایش های آنتی بادی یکسان نیستند.” وی بر اهمیت دریافت آزمون مورد تایید FDA از طریق مجوز استفاده اضطراری تأکید می کند. یک مکان خوب برای شروع بررسی وب سایت FDA است ، که کلیه EUA های ارائه شده را لیست می کند برای COVID-19 ، از جمله آزمایشات سرولوژی.

در ابتدای همه گیری ، این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار بود ، زیرا گزارشاتی از آن وجود داشت واقعاً آزمایش های پوسیده بازار را غرق می کند. این به نظر می رسد اکنون کمتر نگران کننده است ، اما FDA در ماه اکتبر هشدار داد که هنوز آزمایش های تقلبی ، واکسن ها و روش های درمانی وجود دارد.

این نشریه در اصل در آوریل سال 2020 منتشر شد و در 29 اکتبر سال 2020 توسط بث اسکوئرتسکی به روز شد تا شامل آزمایش های سریع در سطح کاربر کروگر ، جهت ارائه اطلاعات بیشتر در مورد احتمال مثبت کاذب و حذف زود هنگام نگرانی های همه گیری در مورد سازماندهی جامعه پیرامون اینکه چه کسی ایمن نشده و نیست.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir