[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان

عکس: ایلدی پاپ (شاتر استوک)

کاهو می تواند یک چیز پیچیده باشد. شهرت بد آبکی و کسل کننده است ، اما معروف خوب یک نقطه مقابل شیرین و تند و شیرین را برای طیف گسترده ای از غذاهای کبابی غنی و شور فراهم می کند ، مورد علاقه من این است گوشت خوک کشیده شده. لولاهای مناسب برای تجهیزات خوب – که می توانید همه چیز را اینجا بخوانید“و بهترین جلالها معمولاً ساده ترین مواد تشکیل دهنده هستند.”

با این حال ، سس مورد علاقه من نوعی سس است که نامادری ام تهیه می کند زیرا کمی ژله فلفل سیاه در آن قرار می دهد. برای کسانی که با این ژله آشنا نیستند: دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد – یک پخش شیرین و تند ، تحریک کننده که متعالی است هنگام روی یک بلوک پنیر خامه ای بریزید و با گندم نازک خورده می شود. همچنین عالی است لعاب ژامبونو – همانطور که قبلاً می دانید – یک افزودنی خارق العاده به سالاد کلم.

مادربزرگم مثل بقیه اعضای کل خانواده من میزان ژله فلفل را که به نی او اضافه می کند اندازه نمی گیرد. از یک طرف ، این به ژله ای که استفاده می کنید بستگی دارد. ژله فلفل سیاه خانگی او ضخیم تر و گرمتر از وسایل فروشگاه است ، بنابراین کافی نیست. گرمای شیرین مکمل سرکه تیز است و به طرف استاندارد یک مزیت جزئی می بخشد. (او می گوید که این ایده را ابتدا از دستور العمل South Living گرفته است ، اما این کار را نکرد این یکیاز آنجا که او هرگز گشنیز به شهرت خود اضافه نکرد.)

از آنجا که ژله فلفل می تواند از نظر گرما و بافت متفاوت باشد ، بهتر است آن را قبل از سرو به مزه اضافه کنید ، زیرا اگر احتیاط نکنید بیش از حد می تواند آب شیرین شما را درست کند. (سبزیجات خود را از قبل نمک زده و خیس کنید همچنین می تواند از ابتلا به نی شما جلوگیری کند.)

همچنین ، فقط افزودن ژله ، قاشق های کوچک به طور همزمان به مربای پوشیده شده تا زمانی که به تعادل مربا و گرما برسید. (شما همچنین می توانید آن را با پانسمان مخلوط کنید ، اما من نمی دانم با چه دستور العملی کار می کنید ، و من نمی خواهم نسبت شما را دور بریزم.) مستقیم از ظرف سرو ، برچسب صحیح را لعنت کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir