[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان آنچه والدین باید در مورد ظهور تابستان در موارد RSV بدانند

عکس: عکس سوکجا (Shutterstock)

از آنجا که همه ما با جهش تابستانی COVID-19 به دلیل نوع دلتا دست و پنجه نرم می کنیم ، ویروس دیگری وجود دارد که به طور گسترده ای در گردش است ، به نام ویروس سینسیتیال تنفسی (یا RSV). RSV یک ویروس تنفسی بسیار شایع است که معمولاً بین اکتبر و فوریه در گردش است. اما از آنجا که پرش زودهنگام امسال به موقع ورود به مدرسه آغاز شد ، نکاتی وجود دارد که والدین باید بدانند.

برای شروع ، تخمین زده می شود که در سن دو سالگی ، تقریباً همه کودکان با RSV آلوده خواهند شد– و ممکن است به طور مکرر آلوده شوید. وی گفت: “احتمالاً همه حداقل یکبار در زندگی خود به RSV مبتلا شده اند.” دکتر مایکل چانگ، استادیار اطفال در UTHealth Houston.

اکثر کودکانی که RSV دریافت می کنند دچار یک مورد خفیف می شوند – ممکن است دچار آبریزش بینی ، سرفه و حتی تب شوند ، اما به خوبی بهبود می یابند. برای بزرگسالان ، اگر RSV معمولاً علائم خاصی داشته باشد ، معمولاً احساس سرماخوردگی تند می شود. با این حال ، موارد شدیدتر می تواند رخ دهد و رخ می دهد.

برخی از کودکان به دلیل RSV باید در بیمارستان بستری شوند

اگرچه اکثر کودکان بهبود می یابند ، اما برخی از آنها دچار یک مورد شدید RSV می شوند که نیاز به بستری شدن دارد. این مورد شدید در معرض خطر ابتلا به برونشیولیت ، زمانی که مجاری هوایی کوچک ریه ها ملتهب می شوند ، یا پنومونی است.

سال متوسط ​​، تقریبا 58000 کودک به دلیل RSV در بیمارستان بستری شدند، به طور متوسط ​​یک تا دو روز به طول می انجامد. اگرچه مرگ RSV نادر است ، اما نیاز به بستری شدن در بیمارستان به دلیل موارد شدید RSV وجود ندارد.

موارد شدید RSV در نوزادان جوان گزارش شده است

موارد شدید RSV معمولاً در نوزادان خردسال ، معمولاً زیر شش ماه ، و همچنین در کودکان مبتلا به مشکلات ریوی یا قلبی رخ می دهد. این شامل کودکان مبتلا به نقایص مادرزادی قلبی و همچنین کودکان زیر دو سال است که به دلیل آسیب پذیری بیشتر ریه هایشان زودرس به دنیا می آیند.

برای کودکانی که در معرض خطر بالای عوارض ناشی از RSV هستند ، موارد زیر وجود دارد: دارویی به نام پالیویزوماب که می تواند از بیماری های شدید ناشی از ویروس جلوگیری کند ، اگرچه نمی تواند کودکانی را که قبلاً RSV شدید داشته اند درمان یا درمان کند. متأسفانه هنوز واکسن RSV وجود ندارد.

اگر فرزند شما مبتلا به RSV است و در تنفس مشکل دارد یا هنگام بازدم صدای خس خس می شنوید ، این نشانه این است که باید به اورژانس یا بیمارستان برود. برای نوزادان ، اگر آنها سریع نفس می کشند یا مدت زمان بیشتری برای تغذیه طول می کشد ، این نشانه این است که آنها نیاز به مراقبت پزشکی دارند.

ما در حال حاضر شاهد جهش تابستانی RSV هستیم

با توجه به تمام اقدامات احتیاطی در مورد COVID-19 در یک سال و نیم گذشته ، پزشکان موارد زیادی از RSV در زمستان مشاهده نکرده اند. با این حال ، با افزایش اقدامات احتیاطی و شروع دوباره بیرون آمدن مردم ، موارد RSV در جهش تابستانی خارج از فصل شروع به افزایش کرد که بسیاری از پزشکان ، از جمله کارشناسان بیماری های عفونی مانند چانگ ، انتظار آن را نداشتند.

در حال حاضر پزشکان میزان موارد RSV را زیر نظر دارند ، که اگر بیشتر نباشد با آنچه که معمولاً در زمستان مشاهده می کنند مطابقت دارد. چانگ گفت: “همه اینها در اواسط آگوست و جولای اتفاق می افتد که برای RSV کاملاً غیر معمول است.”

بستری شدن RSV همزمان با بستری شدن های COVID-19 است

متأسفانه ، این بدان معناست که کودکانی که به موارد شدید RSV مبتلا می شوند در زمانی به بیمارستان منتقل می شوند که ظرفیت به دلیل COVID افزایش یافته است. در تابستان ، واحدهای مراقبت ویژه اطفال تمایل به صدمات زیادی در اثر تصادفات دارند ، در حالی که در زمستان موارد زیادی از آنفولانزا و RSV مشاهده می شود.

چانگ می گوید: “معمولاً RSV اوج می گیرد و شاید شروع به کاهش کند ، سپس آنفلوآنزا ظاهر می شود.” “این چیزی است که ما معمولاً در هر زمستان می بینیم.”

آنها در حال حاضر شاهد تصادفات معمول تابستانی ، هجوم RSV و همه بیماران اضافی مبتلا به COVID-19 هستند. این بدان معناست که بیمارستان های کامل باید برخی از بیماران خود را به جای دیگری منتقل کنند.

چانگ می گوید: “ما همیشه یک تخت برای شما پیدا می کنیم ، اما ممکن است وضعیت متفاوتی داشته باشد.”

اقدامات احتیاطی برای COVID-19 برای RSV بسیار خوب عمل می کند

خبر خوب این است که اقدامات احتیاطی برای COVID-19 در جلوگیری از شیوع RSV نیز بسیار مثر است. چانگ گفت: “مداخله هایی که ما برای ماسک های COVID -19 انجام می دهیم ، فاصله گذاری فیزیکی ، بهداشت – این همان مواردی است که شما برای RSV انجام می دهید.”

بنابراین ، دستهای خود را ماسک زده و بشویید ، زیرا این امر نه تنها از شیوع COVID-19 بلکه از RSV جلوگیری می کند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir