[ad_1]

حتی قبل از همه گیری ، بسیاری از زندگی اجتماعی یک نوجوان به صورت آنلاین اتفاق می افتاد. ارتباط با دوستان (و دشمنان آزاد) وقتی آخرین زنگ روز مدرسه به صدا درآمد متوقف نشد – این تماس به Snapchat ، TikTok یا Instagram در طول شب منتقل شد ، so جای تعجب نیست که اعتماد به شبکه های اجتماعی فقط در طی همه گیر شدن بیماری همه چیز افزایش می یابد از جمله خود مدرسه ، رفت مجازی. یک نتیجه ممکن است این باشد که نوجوانان ما در سطوح بالاتر از قبل به صورت آنلاین ملاقات می کنند.

مزایای دوست یابی آنلاین برای نوجوانان

اولین واکنش ما وقتی به نوجوانان می پیوندیم آنلاین می تواند چیزی شبیه “خدای عزیز ، نه“ما به اندازه کافی نگران هستیم.” از کودکان خود به صورت آنلاین در برابر شکارچیان محافظت کنیم، قلدرهای سایبری و پورنوگرافی بنابراین می توانیم به دنبال روزهایی باشیم که نوجوانان عاشق اتاق غذاخوری شده اند. اما آنجا من میتوانم او می گوید که برای نوجوانان برای برقراری ارتباط آنلاین مزایایی دارد دکتر جانین دومینگز، روانشناس بالینی در موسسه ذهن کودکان“به خصوص در طی یک بیماری همه گیر.”

او می گوید: “به خصوص امسال ، آنها واقعاً فرصت های زیادی نداشته اند كه شما بتوانید معمولاً با یك نفر به طور طبیعی تری مانند در مهمانی یا حتی در كلاس ملاقات كنید.” “آنها مجبور بودند از برنامه ها برای صحبت با یکدیگر استفاده کنند.”

اما به خصوص برای نوجوانانی که با اضطراب دست و پنجه نرم می کنند ، قرار ملاقات آنلاین می تواند آسان ترین و کمترین فشار روانی برای ایجاد رابطه باشد.

دومینگوئز می گوید: “گاهی اوقات سطح راحتی را فراهم می کند ، بنابراین شما می توانید با کسی آنلاین دیدار کنید ، در حالی که در ابتدا چهره به چهره نیست.” “من فکر می کنم این سطحی را فراهم می کند تا خود را در معرض دید قرار دهی ، در غیر این صورت انجام این کار برای برخی از نوجوانان و جوانان در یک محیط فردی و اجتماعی بازتر ممکن است دشوار باشد.”

تله های دوستیابی آنلاین برای نوجوانان

نگرانی اصلی نوجوانانی که به صورت آنلاین ملاقات می کنند ، البته ایمنی آنهاست. بسیاری از شکارچیان بزرگسال وجود دارند که می خواهند یک نوجوان بی اعتماد به نفس را برای رابطه جنسی آماده کنند (یا هویت او را بدزدند). نوجوانان باید از این موضوع آگاه باشند و نسبت به هر گونه رابطه آنلاین جدید احتیاط کنند ، به ویژه اگر از سرویس دوست یابی استفاده می کنند که بیشتر توسط بزرگسالان استفاده می شود. اما آنچه همچنین می تواند مسئله ساز باشد ، روشی است که ارتباطات پشت صفحه می تواند ما را در گفتار و کردار خود جسورتر سازد.

دومینگوئز گفت: “این احساس وجود دارد که سطح بی هویتی به حدی است که می تواند باعث شود شما چیزهایی را تصادفاً بگویید که در غیر این صورت چهره به چهره نمی گویید.” “یک چیز است که من کمی درباره آن هشدار می دهم ، که گاهی اوقات ممکن است کمی آنلاین بگوید یا اینکه خودتان را طوری قرار دهید که اگر شخصی بودید در غیر این صورت احساس کمی امن تر می کرد.”

این مورد همچنین در مورد به اشتراک گذاشتن عکس های شخصی و اطلاعات حساس مانند محل زندگی یا گذرواژه های آنها اعمال می شود. یادآوری های مکرر اینکه به محض ارسال عکس های حساس یا اطلاعاتی که نمی توانند پس بگیرند ، برای همه نوجوانانی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند مهم است ، خواه ملاقات داشته باشند یا نه.

نکته دیگری که باید بدانید ، خصوصاً اکنون که جهان در حال باز شدن است ، این است که یک رابطه آنلاین می تواند باعث شود نوجوان بیشتر از روابط و فعالیت های شخصی خود را منزوی کند. پسندیدن خانواده ویلول اشاره می کنند:

یک رمان آنلاین می تواند تعامل شخصی یک نوجوان را محدود کند. یک نوجوان با یک دوست پسر در ایالت دیگر ممکن است تصمیم بگیرد از رویدادهای اجتماعی مانند رقص یا مهمانی صرف نظر کند ، زیرا می خواهد در خانه بماند و با دوست خود به صورت آنلاین صحبت کند. این می تواند عواقب جدی برای زندگی اجتماعی نوجوانان به همراه داشته باشد.

بنابراین ، اگر متوجه شدید که نوجوان شما در “زندگی واقعی” شروع به کناره گیری از دوستان خود می کند ، شاید وقت آن رسیده است که با آنها در مورد چگونگی دستیابی به تعادل بهتر در تعاملات اجتماعی خود صحبت کنید.

چگونه به نوجوانان کمک کنیم تا برای دوست یابی آنلاین حد و مرز تعیین کنند

واقع بینانه نیست که به نوجوانی بگوییم که نمی تواند به صورت آنلاین ارتباط برقرار کند. تیهی حتی می تواند از طریق شبکه های اجتماعی ارتباط عاشقانه برقرار کند بدون اینکه حتی قصد غرق شدن در دنیای دوستیابی آنلاین را داشته باشد. یادداشت من میتوانم به آنها كمك كنید تا از این طریق با روشهایی برخورد كنند كه درنهایت ایمن تر و راحت تر شوند.

با آنها صحبت کنید که چه نوع مرزها و قوانین اساسی برای دوستی آنلاین و روابط عاشقانه منطقی است. شما می توانید کمتر به آن نزدیک شوید انگار که در حال تعریف قانون هستید (آنها می توانند اکثر قوانینی را که شما معرفی کرده اید به هر حال دور بزنند) و نه اینکه به عنوان تصمیم گیری مشترک در مورد مهم ترین اقدامات احتیاطی تصمیم بگیرید.

درباره برنامه بازی برای ملاقات با کسی که شخصاً به صورت آنلاین ملاقات کرده اید ، بحث کنید – ابتدا به شما اطلاع داده می شود و جلسه به عنوان مثال در یک مکان عمومی با شما برگزار می شود. این ویدیو از جانب سازمان امور اینترنتی چند نکته اضافی برای صحبت وجود دارد نوجوانان برای ارتباطات آنلاین و به طور کلی روابط:

سرانجام ، دومینگز همچنین پیشنهاد می کند تا با نوجوان خود در مورد چگونگی نمایش آنلاین خود ، خصوصاً در مورد عکس و فیلتر صحبت کند. ارائه خود واقعی خود ، در مقایسه با برخی از نسخه های ایده آل خود ، برای کمک به آنها در زمینه انتقال نهایی از آنلاین به شخصی مهم است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir