[ad_1]

تصویر برای مقاله ای با عنوان

عکس: الكساندر لوكاتسكی (شاتر استوک)

به راحتی می توان تصور کرد که کالاهای جمع آوری شده شما تحت پوشش بیمه مالکان یا مستاجران قرار دارند ، اما همیشه اینگونه نیست. شما در صورت گم شدن یا دزدیده شدن مجموعه خود ، اغلب ارزش جزئی را دریافت می کنید و در بعضی مواقع به هیچ وجه واجد شرایط پوشش خبری نخواهید شد. در اینجا نگاهی به آنچه بیمه کلکسیونر ارائه می دهد ، هزینه آن و زمان تهیه آن است.

چرا ممکن است بیمه سنتی صاحبان خانه کافی نباشد

بیمه صاحبان خانه یا مستاجر یک روش عالی برای محافظت از ارزش پولی اقلام موجود در خانه شما است ، زیرا خسارات ناشی از طوفان ، گردباد ، تگرگ ، باد ، آتش سوزی و سرقت را پوشش می دهد. متأسفانه ، این قوانین همیشه شامل نمی شوند ارزیابی شده است ارزش کالاهای جمع آوری شده شما ، که می تواند به طور قابل توجهی بالاتر از ارزش پولی آنها باشد. علاوه بر این ، سیاست استاندارد ممکن است محدودیت هایی در پوشش یک مورد داشته باشد ، از 500 تا 2000 دلار.

از طرف دیگر ، بیمه وصولی از چند جهت متفاوت است: Iنمی تواند ارزش تخمینی کامل طیف وسیعی از بلایا (مانند شکستگی تصادفی ، سیل و خسارت پستی) را پوشش دهد. کسری از صفر دلار وجود دارد. و می تواند قابل حمل باشد ، به شما امکان می دهد در سناریوهای خاصی از قبیل اینکه در هنگام سفر به یک نمایشگاه یا نمایشگاه تجاری ، کالاهای جمع آوری شده شما آسیب ببیند ، در خارج از خانه خود ادعا کنید. سازش با این همه پوشش اضافی هزینه است. بیشتر کالاهای قابل جمع آوری می توانند از 1٪ تا 2٪ از ارزش قطعه بیمه شوند در سال، به نقل از Investopedia.

چه موقع می توان بیمه کالکتور گرفت

اگرچه ممکن است برای درخواست بیمه جمع آوری به ارزیابی احتیاج نداشته باشید ، اما ممکن است هنوز بخواهید کالاهای قابل جمع آوری خود را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که در حقیقت ارزشمند (این پست Lifehacker می تواند شما را در روند کار راهنمایی کند). اگر مبلغ مجموعه شما بیش از محدودیت ارزش پولی اقلام جداگانه در بیمه نامه صاحبان خانه یا مستاجر شما باشد ، می خواهید بیمه کالکتور را در نظر بگیرید.

سپس قدم بعدی شما این است که با اپراتور بیمه صاحبان خود صحبت کرده و ببینید که آنها چه پیشنهادی می توانند ارائه دهند. اطمینان حاصل کنید که آنها ماهیت مجموعه شما را درک می کنندمقدار تخمینی ، و بپرسید آیا سیاست فعلی شما سرقت یا خسارت وارد شده را پوشش می دهد پر شده ارزش تخمینی. همچنین می خواهید تأیید کنید که چه نوع خسارتی تحت پوشش قرار گرفته است و آیا سیل یا شکستگی های تصادفی در آن وجود دارد.

در این مرحله می توانید در اطراف خرید کنید. اگر مجموعه داران دیگری را می شناسید ، از آنها توصیه بخواهید یا به دنبال ارائه دهندگان بیمه به صورت آنلاین باشید که بسیاری از آنها در این نوع پوشش تخصص دارند. سرانجام ، مانند کلیه بیمه نامه ها ، قبل از امضا کلیه شرایط و قوانین را به دقت بررسی کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir