آیا آب میوه ها واقعاً سالم تر از اسموتی ها هستند؟


آب میوه و اسموتی

عکس: پیچ عکس 1 (Shutterstock)

آبمیوه های فشرده سرد شهرت بیشتری نسبت به انداختن چند میوه و سبزی در مخلوط کن دارند. آنها گران هستند ، باید تازه مصرف شوند ، و آب میوه فروشان و نمازگزاران برای مزایای سلامتی خود می ستایند. اما واقعاً چقدر آب میوه با اسموتی متفاوت است؟

تفاوت بین آب میوه و اسموتی چیست؟

در مخلوط کن اسموتی درست کنید. تیغه ها میوه ، سبزیجات یا سایر مواد را به قطعات کوچک برش می دهند و این تکه های کوچک را با مایع (هر دو آب جدا شده از میوه ،) مخلوط می کنند. بعلاوه مایعاتی مانند شیر یا آب اضافه شده به دستور غذا).

در مقابل ، آب فقط قسمت مایع یک میوه یا سبزی است. در حالی که می توانید یک پرتقال یا لیمو را به سادگی با فشار یا چرخاندن آن فشار دهید ، دستگاه های آب میوه گیری معمولاً میوه ها را خرد کرده یا له می کنند (مانند مخلوط کن) و سپس آب آن را از مواد جامد جدا می کنند. آب میوه را بنوشید و تفاله را دور بیندازید.

آب میوه ها و اختلالات تغذیه ای چه تفاوتی با هم دارند؟

اسموتی حاوی همه چیزهایی است که در ابتدا در میوه ها یا سبزیجات وجود داشت. خوردن اسموتی برابر با خوردن تمام مواد تشکیل دهنده آن است. من می توانم یک کاسه ماست با عسل و انواع توت ها درست کنم ، یا ماست و عسل و میوه را در مخلوط کن با کمی آب بریزم تا مایع شود.

ارزش غذایی اسموتی بستگی به میزان افزودن آن دارد. اگر میوه دارید و آب اضافه می کنید و یک شیرین کننده مانند عسل اضافه می کنید ، می توانید کالری بالایی داشته باشید و پر از شکر باشید.

در مقابل ، آب میوه ها فیبر میوه ها و سبزیجات را حذف می کند (تفاله ای که دور می ریزید بیشتر فیبر است) ، که مایه تاسف است زیرا فیبر یک ماده مغذی مهم است که اکثر ما به آن نیاز داریمبه این آب میوه حاوی ویتامین ها و مواد مغذی گیاهی است ، اما میوه ها نیز حاوی آنها هستند. آب میوه همچنین منبع غلیظ تری از قند نسبت به میوه اصلی است و ممکن است اشباع کمتری داشته باشد.

اگر از نظر تغذیه ای انتخاب کنید و اسموتی ها و آب میوه ها را با مواد مشابه مقایسه کنید ، اسموتی ها تقریبا همیشه گزینه سالم تری خواهند بود.

افرادی که در فشردن آب میوه نقش دارند در مورد فواید ویتامین ها ، آنتی اکسیدان ها و سایر اجزای میوه صحبت خواهند کرد. (میوه های تازه و اسموتی نیز دارای این موارد هستند.) آنها استدلال خواهند کرد که آب میوه های سرد سرد بیشتر از آب میوه های خریداری شده دارای این مواد مغذی هستند. (حتی اگر واقعیت داشته باشد ، فقط می توانید میوه را بخورید یا اسموتی خودتان را تهیه کنید تا از مزایای آن برخوردار شوید.) گاهی اوقات آنها ادعا می کنند که آب میوه ها شما را سم زدایی می کند یا به بدن شما در سم زدایی کمک می کند. (مزخرف.)

نوشیدن آب میوه ها کاملاً طبیعی است اگر آنها شما را خوشحال می کنند ، اما هیچ یک از مزایای ظاهری آنها مزیتی بر خوردن میوه های کامل یا حتی مخلوط کردن اسموتی ها نیست.

چرا مردم اینقدر به آب میوه ها علاقه دارند؟

من متقاعد شده ام که آب میوه ها فقط به این دلیل است که تهیه آب میوه گرانتر از تهیه اسموتی با هم است.

آب میوه گیری به عنوان یک روند برای غذای سالم زمانی شروع شد که مردم کالیفرنیا شروع به فروش آب میوه به افرادی که به ورزش می روند کردند، با الهام از مردی که هیچ نشانه پزشکی ندارد ، اما کتابهای متعددی نوشته است که ادعاهای غیرممکن اما وسوسه کننده ای در مورد اینکه آبمیوه چه تاثیری بر سلامتی دارد می گذاردبه (از جمله عناوین آنها: جوان تر شوید و آب می تواند سلامت شما را تضعیف کند.)

آب میوه گیری به طور قابل توجهی گرانتر از مخلوط کن است و طرفداران آب میوه گیری به شما می گویند که آب میوه گیری ارزان قیمت به اندازه کافی خوب نیست. ظاهراً عناصر کمیاب آب میوه را از بین می برد. استدلالهای مشابهی در مورد آب میوه های خریداری شده ، آب پاستوریزه و هر گونه شیره ای که تازه قبل از نوشیدن تهیه نشده است ، ارائه می شود.

به عبارت دیگر ، جذب آب میوه به این معنا نیست که فواید بی نظیری برای سلامتی دارد. به دست آوردن آبمیوه های فوق العاده دشوار و گران است ، که اگر شما فردی هستید که می توانید به طور منظم از آنها بنوشید ، شما را خاص می کند. (آنها همچنین رنگارنگ و جذاب در اینستاگرام یا TikTok به نظر می رسند ، که آسیبی به شما نمی رساند.) اگر واقعاً به فواید ویتامین ها و عناصر کمیاب موجود در میوه ها برای سلامتی علاقه دارید ، بهترین راه برای به دست آوردن آنها این است که به سادگی آنها را بخورید. میوه. و اگر می خواهید آنها را بنوشید ، یک اسموتی خوب عمل می کند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes