[ad_1]

کاسه آرد نخودچی

عکس: ناتشم (شاتر استوک)

آرد نخود نسبت به آرد سفید معمولی پروتئین بیشتری دارد و فیبر بیشتری دارد. اما اگر اخیراً عناوین مربوط به فواید آرد نخود برای سلامتی را مشاهده کرده اید ، برخی از هشدارهای جدی وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید.

همه در مورد چه چیزی صحبت می کنند؟ آرد نخودچی؟

عناوین ، گاهی اوقات نشان می دهد که آرد نخودچی ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد ، بر اساس a مطالعه اخیر. در این مطالعه ، رول های ساخته شده با نوع خاصی از آرد نخود باعث کاهش قند خون پایین تر از رول های ساخته شده با آرد سفید ساده شد.

اما آرد مورد مطالعه این بود نه نوعی آرد نخودچی که می توانید در فروشگاه های مواد غذایی پیدا کنید (غالباً با آرد گرم یا bezan نشان دار). مخصوصاً برای سالم ماندن سلولهای گیاهی ساخته شده است.

دیواره های سلولی از الیاف ساخته شده اند و نشاسته موجود در گیاهان در دیواره های سلول وجود دارد. وقتی غذاهای کامل می خورید (مانند نخود واقعی) ، بدن هضم نشاسته موجود در سلول ها بیشتر طول می کشد. با این حال ، آسیاب کردن سلولها در آرد باعث می شود که نشاسته قابل دسترسی و هضم سریعتری داشته باشد.

بنابراین ، آنچه که مطالعه نشان داد این بود که این نوع خاص و غیرمعمول آرد نخود ساخته شده از سلولهای سالم (PulseON یک علامت تجاری است) کمی هضم را کند می کند ، اگر در تلاش برای کنترل دیابت نوع 2 یا پیش دیابت باشید ، این خوب است. آنها فروشگاه های مواد غذایی ساخته شده از آرد نخود را آزمایش نکرده اند.

آرد نخود ساده چطور؟

با این حال ، این مطالعه ممکن است علاقه شما به آرد نخود ساده را برانگیزد. خبر خوب این است که حتی نوع فروشگاه های مواد غذایی نیز سرشار از پروتئین و فیبر هستند و می توانند به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم به خوبی عمل کنند. در اینجا چگونگی تنظیم حقایق تغذیه آورده شده است:

یک فنجان آرد نخود (92 گرم) حاوی:

 • 356 کالری
 • 21 گرم پروتئین
 • 6 گرم چربی
 • 53 گرم کربوهیدرات ، از جمله 10 گرم فیبر

برای مقایسه ، یک فنجان آرد سفید جهانی (125 گرم) حاوی:

 • 455 کالری
 • 13 گرم پروتئین
 • 1 گرم چربی
 • 95 گرم کربوهیدرات ، از جمله 3 گرم فیبر

و یک فنجان (120 گرم) آرد سبوس دار:

 • 408 کالری
 • 16 گرم پروتئین
 • 3 گرم چربی
 • 86 گرم کربوهیدرات ، از جمله 13 گرم فیبر

بنابراین آرد نخود از پروتئین بیشتری نسبت به آرد گندم برخوردار است ، اگرچه از فیبر کمی کمتر از غلات کامل برخوردار است. همچنین در هر فنجان کالری کمتری دارد. بنابراین ، اگر نحوه مقایسه ماکرو را دوست دارید و از آزمایش با طعم متفاوت طعم ندارید ، آرد نخودچی ارزش امتحان کردن را دارد.

طرز استفاده از آرد نخودچی

هنگام جستجوی دستور العمل ها ، جستجوی “آرد نخودچی” به دنبال پیدا کردن دستورالعمل هایی به سبک آمریکایی است که از آرد نخودچی به عنوان جایگزینی برای سایر مواد استفاده می کند – مانند این سیب زمینی سرخ کرده وگان که حاوی تخم مرغ نیستند. در همین حال ، جستجوی “بسان” به احتمال زیاد باعث می شود دستورالعمل های هندی مانند اینها، از جمله استفاده سنتی آن در pakora (خمیر سرخ شده پر از سبزیجات یا گوشت).

اگر می خواهید کالاهای پخته شده درست کنید ، می توانید کمی آرد نخود را با آرد گندم ساده جایگزین کنید ، اما دستورالعمل پیدا کنید که تفاوت ساختار را در نظر بگیرد. شاید لازم باشد گلوتن گندم اضافه کنید یا از مخلوط آرد استفاده کنید. در هر صورت ، به یاد داشته باشید که خوردن فیبر بیشتر از حد معمول می تواند یک دستورالعمل برای ناراحتی معده باشد ، بنابراین هر گونه تغییر در رژیم غذایی را کاهش دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir