آیا بازار مسکن سقوط می کند؟


تصویر مقاله ای با عنوان آیا بازار مسکن سقوط می کند؟

عکس: ZikG (Shutterstock)

بازار مسکن آمریکا همچنان داغ است و متوسط ​​قیمت مسکن 10.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. طبق گزارش Realtor.comبه با همه داستانهای پیشنهادی بدون مجوز تمام پول برای مسکن-دیده نمی شود ، شاید برای شما سال باشد: آیا این حباب است و آیا باید منتظر فاجعه باشیم؟ خوب ، نه واقعا – علیرغم برخی نشانه های رفتارهای غیرمنطقی خرید ، افزایش تقاضا برای مسکن عمدتا به دلیل کمبود مسکن است ، که به احتمال زیاد در بقیه سال ادامه خواهد داشت. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

آیا در حباب هستیم؟

حباب زمانی اتفاق می افتد که قیمت دارایی با هزینه واقعی دارایی باز شود. با این حال ، جهش طولانی مدت قیمت ها لزوماً به این معنا نیست که دلیل خوبی برای این امر وجود ندارد و وقتی به شرایط غیرمعمول مرتبط با همه گیری – تأخیر در تقاضا ، نرخ پایین وام مسکن ، عرضه غیرمعمول پایین نگاه می کنید – می توانید استدلال کنید که این نیست بادکنک

جف اوستروسکی ، تحلیلگر مسکن در Bankrate می گوید: “این ترکیبی از چیزها است.” “ما کووید داریم ، که افراد را مجبور می کند به دنبال فضای بیشتر یا مکان های مختلف باشند ، و [glut] هزاره در خانه خودخرید برای سالها ، بازار کار که برای کارگران یقه سفید ثابت بود ، و بازار سهام سودآور است و مطمئناً روانشناسی جمعیتی وجود دارد که در آن ترس از دست دادن وجود دارد. این واقعا یک کیسه مخلوط است ، اما وجود دارد در حال حاضر خریداران بیشتری از فروشندگان هستند. ”

و آنجا هستند نشانه هایی که نشان می دهد کف بازار به تدریج کاهش می یابد. در حالی که قیمت ها همچنان در حال افزایش هستند ، جولای سومین ماه متوالی بود که در آن سود سالانه افزایش یافت کاهش یافته اند (جولای 10.3 compared در مقایسه با 12.7 in در ژوئن 2021 است). طبق اعلام انجمن کارگزاران ملی ، مسکن فروخته نشده از ماه مه تا ژوئن 3.3 درصد افزایش یافت ، علامتی که عرضه به تدریج در جستجوی محبوبیت قرار می گیرد.

و با افزایش قیمت مسکن ، به نظر می رسد محدودیت هایی برای خریداران وجود دارد که مایل به پرداخت آن هستند ، حتی با نرخ بهره پایین.

“ما برخی علائم خستگی خریدار را داریم” استروسکی می گویدبه “مطمئناً خریدارانی هستند که فرسوده شده اند زیرا آنها را خنثی کرده اند. ما داستانهایی از خانه هایی را که به بازار آمده اند و 40 پیشنهاد در آخر هفته دریافت می کنیم ، می شنویم. یعنی وجود دارد 39 نفر که پیشنهاد دادند و خانه را دریافت نکردند. بنابراین بله ، برای بسیاری از خریداران ، این دلسرد کننده است ، به خصوص اگر پول زیادی برای پرداخت اولیه ندارید یا خریدار پول نقد نیستید.

بازار به کجا می رود؟

پیش بینی بازار مسکن آسان نیست ، اما اکثر کارشناسان انتظار سقوط ندارند. برخلاف بحران مسکن در سال 2007 که به دلیل شرایط بد آب و هوایی ایجاد شده بود ، بازار مسکن بیش از حد داغ امروزه نتیجه عرضه و تقاضا است.

“در سال 2005 تا 2007. وام دهندگان به سادگی انواع وام مسکن را پرتاب کردندکسی که آن را می خواست – اعتبار صفر ، وام استهلاک منفی – همه چیز دیوانه کننده است. و این فقط امروز وجود ندارد. “ استروسکی می گویدبه او می افزاید که فکر نمی کند افزایش احتمالی نرخ وام مسکن نیز عامل مهمی در خنک کننده بازار کنونی باشد ، زیرا نرخ بهره در دوران جنون در سال 2007 تقریباً دو برابر نرخ های فعلی مردم بود.

در عوض ، بسیاری از کارشناسان مسکن معتقدند که بازار فروشنده فعلی تا سال 2022 یا حداقل تا زمانی که عرضه مسکن با تقاضا برطرف نشود ، ادامه خواهد داشت. و در حالی که موجودی مسکن در حال افزایش است ، به طور کلی بسیار کم باقی می ماند. این اخیراً پشتیبانی شده است گزارش موسسه زمین شهری که نشان می دهد که شروع به مسکن می کند (پروژه های جدید مسکن) به سریع ترین نرخ خود از سال 2007 افزایش می یابد ، اما هنوز نمی تواند تقاضای تاخیری را برآورده کند.

“اجماع بین اقتصاددانان مسکن این است که ما کمبود مسکن طولانی مدت داریم ، و مدتی با ما خواهد ماند. “ استروسکی می گویدبه “ممکن است کمی ساده تر باشد ، اما عوامل اصلی از بین نمی روند.”


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes