آیا باید بدهی کارت اعتباری خود را با 401K شما پرداخت کنم؟


تصویر مقاله با عنوان آیا نیاز به پرداخت بدهی کارت اعتباری با 401K دارید؟

عکس: TimeShops (Shutterstock)

آیا ایده خوبی است که بدهی کارت اعتباری با بهره بالا را با پول 401 (k) خود پرداخت کنید؟ افتقریبا همیشه کارشناسان مالی نه بگویید ، اما آنها همچنین تصدیق می کنند که سناریوهای ناامیدی وجود دارد که در آن صندوق بازنشستگی شما می تواند بار بدهی را کاهش دهد ، به ویژه اگر در غیر این صورت نمی توانید آن را پرداخت کنید. در اینجا نحوه کار است.

مگر اینکه بیش از 60 سال سن داشته باشید ، برای جلوگیری برداشت از 401 (k) شما

سعی کنید از برداشت مستقیم از 401 (k) خود جلوگیری کنید ، زیرا مجازاتها ارزش چندانی ندارند این مبلغ به عنوان درآمد مشمول مالیات می شود و 10 درصد جریمه اضافی برای این مبلغ در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که برداشت 10 هزار دلاری می تواند پس از این همه کسر ، چیزی نزدیک به 6000 دلار داشته باشد. این یک معامله بد است.

یک استثنا در این مورد می تواند خروج پس از رسیدن به سن 59.5 سالگی باشد ، زیرا مجازات 10 longer دیگر اعمال نمی شود. در این سن ، اگر کمتر کار کنید ، برداشت نیز با نرخ مالیات کمتری ، به عنوان مثال 10 be ، انجام می شود – که می تواند برداشت را لذت بخش تر کند ، اما مطمئناً ایده آل نیست. (اگرچه در سن 72 سالگی ، برداشت اجباری می شود)

یک گزینه این است که از پرداخت 401 (k) به طور موقت خودداری کنید

اگر در مدت 401 (k) خود به طور منظم مشارکت داشته اید هم با جمع آوری بدهی های زیاد ، گزینه دیگر این است که به سادگی این اقساط را تا زمان پرداخت بدهی های بهره خود نگه دارید اولین. خطری که در اینجا وجود دارد این است که به راحتی می توان مشارکت را به طور نامحدود کاهش داد و این می تواند پس انداز بازنشستگی را که بعداً به آن احتیاج خواهید داشت ، جبران ناپذیر کند.

اگر نمی توانید بدهی انباشته کارت اعتباری خود را پرداخت کنید ، ابتدا به آن توجه کنید برنامه ای دشوار با وام دهنده شما یا الف انتقال تعادل، قبل از قرعه کشی 401 (k).

و اگر 401 (k) شما همراه است تطبیق کارکنان، سعی کنید کل مشارکت را بدون در نظر گرفتن میزان یا درصد ادامه دهید آن ها هستند آماده برای مطابقت اگر می توانید از آن اجتناب کنید ، نمی خواهید چیزی که اساساً رایگان است را از دست بدهید.

گزینه دیگر گرفتن وام 401 (k) است

به گزارش Investopedia، ممکن است از 401 (k) وام خود را به 50٪ وام خود بگیرید به دست آوردن موجودی یا حداکثر 50،000 دلار (هر کدام کمتر). مزیت نسبت به وام شخصی این است که وام 401 (k) رد نمی شود مقداری استثناء) ، نرخ بهره معمولاً مطلوب تر است (معمولاً زیر 5) و نیازی به بررسی اعتباری دقیق ندارند ، که می تواند به طور موقت به رتبه اعتباری شما آسیب برساند.

نکته منفی این است که شما باید وام را به همراه سود در مدت پنج سال بازپرداخت کنید. علاوه بر این ، اگر تسلیم شوید یا اخراج شوید ، زمان کمتری برای بازپرداخت آن خواهید داشت – قبل از اینکه مالیات بر درآمد فدرال بعدی شما مقرر شود. در غیر این صورت ، در صورت عدم بازپرداخت وام ، با برداشت آن برخورد می شود و کلیه مالیات ها و مجازات های ناشی از آن را متحمل می شوید (برای اطلاعات بیشتر ، این پست را در Lifehacker ببینید)

همانطور که می بینید ، ریسک زیادی در ارتباط با چنین حرکتی وجود دارد. بنابراین ، ابتدا باید همه گزینه های کاهش بدهی ، مانند برنامه های تسکین بدهی یا برنامه مدیریت بدهی را بررسی کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های خود ، این پست را در Lifehacker ببینیدبه

ردیف پایین

اگر نمی توانید از پس بدهی کارت اعتباری برآیید ، سناریوهایی وجود دارد که می توانید از 401 (k) شما برای پرداخت این بدهی استفاده کنید. اما این آخرین حرکت جدی است که معمولاً توصیه نمی شود. قبل از حمله به صندوق 401 (k) خود ، حتماً با یک مشاور مالی یا اعتباری مشورت کنید ، زیرا آنها می توانند وضعیت مالی شما را ارزیابی کرده و به شما در تعیین مراحل بعدی برای بازپرداخت بدهی کمک کنند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes