[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان آیا باید نگران باشید & # 39؛  بالقوه خطرناک & # 39؛  سیارکی که امروز از زمین عبور می کند؟

عکس: دیما زل (شاتر استوک)

امروز ، حتی وقتی که پس از تعطیلات آخر هفته تمرکز خود را برای کار تمرکز می کنید ، امیدواریم که لذت ببرید ، یک سنگ فضایی غول پیکر در فضا با فاصله “بالقوه خطرناک” از زمین فریاد می زند. احتمال آرمگدون حاصل بسیار ناچیز است (و همیشه هم بوده است) ، زیرا سیارک 2021 KTI 4.5 مایل از زمین فاصله دارد ، آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا. اما در مقیاس کهکشانی چنین مسافتی هنوز وجود دارد زیبا نزدیک ، با توجه به ناشناخته پراکنده بزرگ جهان است.

و با این حال ، این یک آرامش سرد است ، دانستن اینکه همه چیز همه چیز است از نظر فنی خوب ، حتی وقتی آژانس فضایی ما یک تکه سنگ عظیم را ردیابی می کند که در یک مجاورت “بالقوه خطرناک” با سیاره شکننده ما با سرعت 40000 مایل در ساعت حرکت می کند.

سیارک 2021 KTI چقدر بزرگ است؟

در سطح وسیعی از سیارک ها – یعنی چیز وحشتناک در نظر گرفتن از نظر فنی نیست که بزرگ است ، اما این درست در برابر سایر سنگهای فضایی آزاد-پرسه زدن است که به راحتی بر بزرگترین ساختمانهای کره زمین تأثیر می گذارند.

برای مقایسه ، این سیارک که 2021 KTI نامگذاری شده است ، به اندازه برج ایفل یا سوزن فضایی سیاتل است. این هنوز هم بسیار بزرگ است ، خصوصاً اگر تصور کنید برج ایفل با 40،000 MPH به سمت زمین در حرکت است. KTI چندین سیارک دیگر دنبال خواهد کرد ، هیچ یک از آنها بزرگ نیستند ، اما انتظار می رود که همه چهارشنبه یا قبل از آن بدون ورود به جو سیاره ما با خیال راحت از ما عبور کنند.

با این حال ، همه این سیارک ها از نظر فنی طبقه بندی می شوند اجسام نزدیک به زمین (NEO) ، که ناسا به شرح زیر تعریف می کند:

یک سیارک یا دنباله دار که مدار آن آن را به تقریباً از 91 میلیون تا 121 میلیون مایل (195 میلیون کیلومتر) از خورشید منتقل می کند ، به این معنی که می تواند در فاصله 30 میلیون مایل (50 میلیون کیلومتری) مدار زمین عبور کند.

سیارک ها چند بار در واقع با زمین تماس می گیرند؟

اندازه سیارک ها بسیار زیاد است و بنابراین شدت تأثیر آنها روی زمین است. طبق گفته ناسا، سیارکهای کوچکتر به اندازه چندین متر در ماه چندین بار در حال عبور از مدار زمین و ماه تشخیص داده می شوند ، در حالی که حتی شهاب سنگهای جوان (کمتر از سه فوت) هر روز با Terra Firma در تماس هستند. اینها سنگهای کیهانی مورد نیاز شما نیستند. بزرگترها ، بیشتر برای سیارک هایی که به فضا پرتاب می شوند وجود دارد. از طرف مثبت ، هیچ کس (که می شناسیم) حداقل برای 100 سال برای بشریت خطری ندارد ، آژانس فضایی گفت.

یا همانطور که آژانس فضایی گفت:

بالاترین خطر برخورد یک سیارک شناخته شده ، احتمال 1 در 714 برای برخورد با سیارکی است که در سال 2185 FD 2009 نامگذاری شده است ، و این بدان معناست که احتمال برخورد آن کمتر از 0.2 درصد است.

بسیار خوب است که سیارک ها زمین را در مقیاس انسانی دفن نکنند. برای بیش از چهل سال ، این حکمت رایج در میان دیرین شناسان و محققان بوده است. دایناسورها توسط سیارکی که به زمین سقوط کرد نابود شدند. این تأثیر کافی بود تا منجر به انقراض گونه های غالب در این سیاره شود ، به استثنای دایناسورهای پرنده.

نیازی به گفتن نیست که برخورد یک سیارک عظیم احتمالاً به نوعی فاجعه جهانی منجر می شود ، اگر نه به پایان تمدن بشری که امروز وجود دارد – اما تا زمانی که ناسا نگران نباشد ، شما نباید هر دو باشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir