آیا بعد از دریافت واکسن هنوز می توانید COVID بگیرید؟


زنی روی کاناپه و دمای خود را اندازه گیری می کند

عکس: دراگانا گوردیچ (شاتر استوک)

گزارش هایی از آلوده شدن افراد به COVID-19 گزارش شده است حتی اگر واکسینه شده باشند این چهار نفر در اورگان و آن 12 هاوایی. اما این موارد تنها چند مورد از میلیون ها واکسینه شده است. تحقیقات جدید تأیید می کند که واکسن ها در زندگی واقعی بسیار مثر هستنددر سراسر جهان و چنین موارد موفقیت بسیار نادر است.

طبق مطالعات مرحله 3 که قبل از تأیید واکسن ها مورد نیاز بود ، واکسن Moderna ساخته شد. 94٪ موثر است در برابر عفونت علامتی و واکسن Pfizer 95٪ موثر است. این ارقام مربوط به واکسن است بهره وری، تعداد محاسبه شده از مطالعات آزمایشگاهی. اگر تعداد موارد در گروه واکسینه شده 5٪ بیشتر از گروه کنترل باشد ، این واکسن 95٪ موثر است. این عدد مهمی است که باید در یک دوره آزمایشی محاسبه شود ، اما مانند گذشته نیستجهان بهره وری.

به همین ترتیب ، واکسن جانسون و جانسون محاسبه می شود به عنوان 66٪ موثر است، اگرچه آزمایش واکسن در محیطی با بیش از انواع جدید در گردش آزمایش شده است ، بنابراین این تعداد را نمی توان مستقیماً با دو مورد دیگر مقایسه کرد. کارشناسان می گویند هر سه واکسن م effectiveثر است و وجود دارد هیچ دلیل جدی برای رد یک واکسن ، ترجیحاً دیگری وجود ندارد.

خوب واقعی-کارایی جهانی؟

آ مطالعه جدید امروز اطلاعات عملکرد بیشتری را در دنیای واقعی ارائه می دهدموقعیت های جهانی تقریباً 4000 نفری که واکسن Pfizer یا Moderna را در دسامبر دریافت کردند ، به مدت سه ماه تحت پیگیری قرار گرفتند. تیسلام ، آنها به طور مرتب بینی خود را سواب می کردند و نمونه هایی را به CDC می فرستادند تا ویروس کرونا را آزمایش کنند ، چه بیمار باشند و چه نباشند.

نتایج عالی بود: افراد در مطالعه 90٪ پس از واکسیناسیون کامل (14 روز بعد از دوز دوم) و 80٪ در دوره ای که 14 روز پس از اولین دوز شروع شده بود ، در برابر عفونت محافظت شدند.

داوطلبان در این مطالعه کارگران بهداشتی و سایر کارگران اصلی بودند که اکثراً بین سنین 18-49 سال بودند و اکثرا سفیدپوست بودند و زنان بیشتری از مردان را شامل می شدند.

در حالی که آزمایشات فاز 3 شرکت کنندگان را فقط در صورت علائم COVID مورد آزمایش قرار می داد ، این مطالعه همه را آزمایش کرد ، بنابراین ما اطلاعات جدیدی داریم: واکسن ها علیه عفونت موثر هستند ، نه فقط عفونت علامتی. تا همین اواخر ، ما مطمئن نبودیم که آیا واکسن ها مانع از ابتلا به ویروس در افراد می شوند یا احتمال بروز علائم را در آنها کمتر می کند. این مطالعه از اولین مطالعه هایی بود که نشان داد این واکسن از عفونت های بدون علامت نیز جلوگیری می کند.

عفونت های دستیابی به موفقیت نادر هستند

اما در آنجا بود هنوز عفونت های موفقیت آمیز است. از بین 994 نفری که واکسینه نشده اند ، 161 نفر به عفونت مبتلا شده اند. در مقایسه ، واکسن بسیار مثر بود ، اما کامل نبود. در افرادی که فقط یک دوز واکسن دریافت کرده اند ، هشت عفونت وجود دارد و در افرادی که هر دو دوز را دریافت کرده اند فقط سه عفونت وجود دارد.

دبلیواگر گزارش های خبری در مورد عفونت های دستیابی به موفقیت را مشاهده می کنید ، مهم است که آنها را در متن قرار دهید. اگر تعداد آنها به قدری کم باشد که تعداد انگشت شماری از موارد نیاز به گزارش خبری – در میان آنها داشته باشد 51 میلیون نفر که کاملا واکسینه شده اند– این به خودی خود نشانه ای از عملکرد خوب واکسن ها است.

همچنین توجه به این نکته مهم است که ممکن است عفونت های موفقیت آمیز به اندازه این موارد جدی نباشند عفونت در افرادی که واکسن دریافت نکرده اند. هر سه واکسن در آزمایشات خود نشان داده اند که در برابر مرگ و بیماری جدی بسیار مثر هستند.

آیا عفونت های دستیابی به موفقیت خفیف تر هستند یا خیر یکی از بسیاری از سوالات آشکار در مورد عفونتهای دستیابی به موفقیت است که محققان هنوز در تلاشند به آن پاسخ دهند. موارد دیگر شامل این است که آیا عفونت های دستیابی به موفقیت در مطالعه ممکن است توسط انواع جدید ویروس کرونا ایجاد شده باشد ، یا اینکه آیا افراد مبتلا به عفونتهای دستیابی به موفقیت پیشرفتهای مشترک دیگری دارند (مانند شرایط پزشکی از قبل موجود).


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes