[ad_1]

زنی با نقاب به ویترین مغازه نگاه می کند

عکس: رابرت پتروویچ (شاتر استوک)

به همان اندازه که دفعات قبلی را از دست داده ایم –وقتی مجبور نبودیم ماسک بزنیم و می توانستیم به مکان های شلوغ برویم و سفر کنید و مهمانی ها را ترتیب دهید ، در کنسرت ها شرکت کنید و در همان میز آشنایان و غریبه ها غذا بخورید – این زمان ها زود برنمی گردد. هرچه خبر واکسن خوب است ، به ماسک های خود بچسبید.

سرانجام ممکن است بتوانیم از شر آنها خلاص شویم ، اما انتظار نداشته باشید که طی یک یا دو سال آینده به حالت قبل از همه گیری عادی برگردید. از همین رو:

ما نمی دانیم که آیا واکسن مانع از انتقال می شود

تا کنون ، داده های اثر بخشی نشان می دهد که هم واکسن Pfizer / BioNTech (اولین واکسن COVID مورد تأیید در ایالات متحده) و هم واکسن Moderna (احتمالاً دومین واکسن) در پیشگیری از بیماری های انسانی خوب هستند.

اما ما نمی دانیم که آیا واکسن شما را از ابتلا به ویروس محافظت می کند یا فقط باعث می شود که عفونت بیمار نشود. احتمالاً هر دو ، اما ما فقط اطلاعات کافی برای گفتن نداریم.

بنابراین ، اگر واکسن دریافت کنید ، می توانید ویروس کرونا را به دیگران منتقل کنید. حتی اگر خوش شانس باشید که قبلاً واکسن را دریافت کرده اید ، هنگامی که در میان افراد دیگر هستید همچنان باید ماسک بزنید.

همه نمی توانند واکسن بزنند

در حال حاضر ، منابع به قدری محدود است که تعداد معدودی از افراد می توانند واکسن بزنند. (این است با دادن اول به کارمندان بهداشت و ساکنان مراکز مراقبت مانند خانه سالمندان ؛ افراد پر خطر دیگر این افراد را دنبال خواهند کرد.)

اما حتی در صورت در دسترس بودن دوزهای بیشتر ، همه واکسن دریافت نمی کنند. ممکن است برخی افراد ترجیح دهند چنین کاری نکنند. بعضی از آنها ممکن است دلیل بهداشتی نداشته باشند ، مانند حساسیت به یک ماده واکسن.

و مهمتر از همه ، واکسن برای کودکان تأیید شده است. واکسن Pfizer برای افراد بالای 16 سال و واکسن Moderna برای افراد بالای 18 سال است. هنوز هیچ تولید کننده ای آزمایش های گسترده ای را برای کودکان انجام نداده است.

بنابراین کودکان و بسیاری از نوجوانان باید مدتی ماسک بزنند. اگرچه کودکان مستعد ابتلا به بیماری بسیار زیاد نیستند ، اما هنوز هم می توانند ویروس را گسترش دهند –احتمالاً کمتر از بزرگسالان است، اما تحقیقات ادامه دارد. کودکان بیش از 20٪ از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند ، بنابراین تا زمانی که واکسینه نشوند ، دستیابی به مصونیت گله دشوار و غیرممکن است.

در این فاصله ، وقتی همه واکسینه نشده اند ، انتظار داشته باشید که تجمعات و سفرها با احتیاط انجام شود.، با قوانین ماسک هنوز در دسترس است. به سختی کسی می خواهد یا می تواند سوابق پزشکی را بررسی کنید در کنسرت ها یا مهمانی ها یا میهمانی های خانوادگی ، بنابراین فاصله گرفتن و ماسک در بسیاری از زمینه ها مورد نیاز است در حالی که منتظر می مانیم موارد COVID کاهش یابد.

در واقع ماسک ها خوب هستند

قبل از COVID ، چیزی شبیه به کلاله پوشیدن ماسک صورت در انظار عمومی وجود داشت. راستش ، ابتدا مطمئن نبودم كه آمریكایی ها بتوانند این روند را بپذیرند. ولی ماسکها سالهاست که در آسیا محبوب هستندو آنها فقط برای موارد همه گیر نیستند.

ماسک ها به شما کمک می کنند اگر تعداد استانداردی دارید از پخش میکروب های خود جلوگیری کنید سرماخوردگی یا آنفولانزا و مدت طولانی است در آسیا استفاده می شود به علاوه ، آنها می توانند در موقعیت های دیگر راحت باشند ، مانند گرم نگه داشتن بینی در هنگام افتادن روسری.

بنابراین حتی اگر واکسن به سرعت و یکنواخت پخش شود اگر به نظر می رسد برای همه امن است ، و حتی برای اثبات برای جلوگیری از انتقال موثر است ، حداقل برای مدتی از ماسک جلوگیری می کنیم و سپس آنها هنوز راحت خواهند بود که راه بروند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir