[ad_1]

دونده با بستن زانوبند در حال دویدن روی مسیر

عکس: اسپورت پوینت (Shutterstock)

به نظر می رسد وقتی او اشاره می کند که من دونده هستم ، این احتمال وجود دارد که کسی به من هشدار دهد که من زانوهایم را خراب می کنم. و اگرچه این باور که دویدن زانوهای شما را از بین می برد بسیار گسترده است ، اما شواهد زیادی برای اثبات این ادعا وجود ندارد.

وی گفت: “به طور کلی ، آنچه ما به مردم می گوییم” استفاده کنید یا آن را از دست بدهید ” کوردلیا کارتر، جراح ورزشی ارتوپدی در NYU Langone. “زانوها را بیرون نخواهید کشید.”

برعکس ، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد دویدن روی زانوها اثر محافظتی دارد – مزیت دیگری در کنار سایر مزایایی که با ورزش منظم به دست می آید.

با این حال ، هیچ گلوله جادویی برای محافظت از شما در برابر آسیب های ورزشی وجود ندارد. اگرچه دویدن برای بسیاری از افراد مفید است ، اما باید پیشگیری از آسیب ها را در نظر داشته باشید و همچنین نقاط قوت و محدودیت بدن خود را بشناسید. کارتر می گوید: “برخی از افراد به طور طبیعی طوری طراحی شده اند که بدون آسیب راحت تر از دیگران کنار بیایند.”

پس چی انجام دادن آیا از تاثیر دویدن روی زانوها اطلاع داریم؟

سطوح کمتری از آرتریت در زانوها در دوندگان وجود دارد

اولین سرنخ که دویدن ممکن است آنقدرها که تصور می کردیم مضر نباشد این واقعیت است که اگر دوندگان را با غیر دوندگان مقایسه کنید ، اولی ها آماری هستند کمتر دوست دارد آرتروز در زانو ایجاد شود. در یک مطالعه پیگیری دوندگان در مقابل افراد غیر دونده به مدت 20 سالاشعه ایکس علائم آرتریت زانو را در 20 درصد دوندگان و 32 درصد افراد غیر دونده نشان داد. استدلال متقابل این است که دونده هایی که دچار آسیب زانو می شوند ، دویدن را متوقف می کنند و بنابراین غیر دونده محسوب می شوند ، اما متفاوت هستند مطالعه ای که طی دو سال 2000 نفر را مورد بررسی قرار داد همچنین دریافت که هر دو دونده فعلی و دوندگان سابق کمتر به زانو آرتروز مبتلا می شوند.

اگر افراد به دلیل درد زانو دویدن را متوقف کنند ، به جای فرکانس کمتر ، میزان بیشتری از آرتروز در زانو دوندگان قبلی مشاهده می شود.

دویدن می تواند غضروف زانو را تقویت کند

داده های اخیر نشان می دهد که اثرات محافظتی دویدن ممکن است به همین دلیل باشد تقویت غضروف در زانوها. پیش از این ، اعتقاد بر این بود که غضروف تنها توانایی محدودی در ترمیم خود دارد ، با اثرات مکرر ساییدگی و پارگی منجر به آرتریت می شود. با این حال ، در مطالعات روی حیوانات ، حیوانات در حال اجرا غضروف ضخیم تری نسبت به حیوانات بدون دویدن دارند.

که در مطالعه ای که سال گذشته منتشر شد، محققان بررسی کرده اند که آیا این امر در انسان نیز صادق است یا خیر. برای انجام این کار ، آنها از داده ها برای ردیابی نیروی ایجاد شده در زانو در هنگام دویدن استفاده کردند و شبیه سازی ایجاد کردند که نشان می دهد تاثیر بالقوه بر غضروف چیست.

این شبیه سازی دو سناریو را با هم مقایسه می کند: اگر غضروف فقط توانایی محدودی در ترمیم داشته باشد چه اتفاقی می افتد ، در مقایسه با آنچه که برای بهبودی کمی سالم تر اتفاق می افتد. نتایج نشان می دهد که اگر غضروف فقط توانایی محدودی برای بازیابی داشته باشد ، خواهیم دید که آرتریت در زانو تقریباً همه دوندگان و همچنین تعداد قابل توجهی از واکرهای روزانه ایجاد می شود ، در حالی که اگر توانایی پایدارتری برای بهبود وجود داشته باشد ، می تواند به چیزی که در زندگی واقعی مشاهده می کنیم نزدیک تر شود.

دونده ها اگر به درستی تمرین نکنند ممکن است دچار زانو درد شوند

اگرچه شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد دویدن برای زانو مفید است ، اما این بدان معنا نیست که دونده هیچ خطری برای ایجاد مشکلات زانو ندارد. زانوی دونده یک بیماری شایع است که اغلب به فیزیوتراپی و همچنین تنظیم استراتژی تمرین شما نیاز دارد. کارتر گفت: “فقط دویدن و دویدن هر روز راهی برای جلوگیری از آسیب نیست.”

زانوی دونده می تواند در اثر مشکلات متعددی ایجاد شود ، چه عدم تعادل عضلانی ، مشکل راه رفتن یا افزایش سریع مسافت پیموده شده. به همین دلیل مهم است که هنگام افزایش شدت تمرینات مراقب باشید. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که کفش شما از شما پشتیبانی می کند و هنگام فرسوده شدن آنها را عوض می کنید.

وقتی زانوی دونده به دلیل عدم تعادل عضلانی باشد ، راه حل اغلب فیزیوتراپی است. به طور معمول ، ماهیچه هایی که باعث عدم تعادل می شوند شامل هسته و ماهیچه های لگن و لگن می شوند.

کارتر می گوید: “این مربوط به متعادل سازی گروه های عضلانی و هدف قرار دادن افرادی است که کم استفاده می شوند.” “دوندگان در استفاده از برخی از گروه های عضلانی بسیار خوب عمل می کنند و سپس گروه های دیگر را نادیده می گیرند.”

شامل تمرینات متقابل و تقویتی باشید

اجتناب از عدم تعادل عضلانی ، که منجر به درد زانو می شود ، مستلزم مصرف a است یک رویکرد جامع برای آموزش شما. این شامل انواع تمرینات مانند تمرینات قدرتی و همچنین انواع مختلف تمرینات قلبی ، در نظر گرفتن زمان استراحت و ریکاوری کافی و افزایش آرام مسافت پیموده شده یا شدت است.

کارتر دوست دارد یوگا را توصیه کند ، که در مرکز کار می کند و شامل حرکات چرخشی است که دویدن انجام نمی دهد ، که می تواند از آسیب ها جلوگیری کند. کارتر گفت: “من به دلیل تمرینات تقویتی ، از یوگا تقریباً به عنوان یک رژیم فیزیوتراپی خانگی استفاده می کنم.”

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir