[ad_1]

تصویر انتزاعی از یک سر با چرخش به بالا برای نشان دادن خراش گیج شده در داخل

تصویر: پل کرافت (Shutterstock)

تصورات غلط زیادی در مورد زندگی با اختلال نقص توجه و بیش فعالی وجود دارد. این عبارت ممکن است شما را به یاد تصویری از یک پسر کوچک بیاندازد که نمی تواند بی حرکت بنشیند و ایده غالب این است که کودکان در نهایت از علائم ADHD پیشی بگیرند. اما در واقعیت ، ADHD یک اختلال پیچیده است که اغلب تا بزرگسالی ادامه می یابد و علائم آن بسیار فراتر از ناتوانی در تمرکز یا سکون است. در نتیجه ، بسیاری از بزرگسالانی که از دوران کودکی علائم ADHD داشتند هرگز تشخیص یا درمانی دریافت نکردند.

وی گفت: “اصطلاح ADHD کمی نام اشتباه است.” لیدیا زیلوسکا، روانپزشک در دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا. “عدم تمرکز تنها یکی از جنبه های ADHD است.”

اگر فکر می کنید ممکن است در بزرگسالان ADHD داشته باشید ، مهم است که دیرتر مورد ارزیابی قرار بگیرید ، زیرا عدم درمان اغلب می تواند مشکلات شخصی و شغلی بی شماری را ایجاد کند. و به دنبال یک پزشک متخصص در ADHD برای بزرگسالان باشید ، زیرا بسیاری از این تصورات غلط به کسانی که در زمینه مراقبت های بهداشتی تعمیم می یابند.

با این اوصاف ، در اینجا مروری بر ADHD است ، زیرا برخی از علائم ممکن است نشان دهد که شما یک مورد تشخیص داده نشده دارید.

شما در برنامه ریزی و پایبندی به آنها مشکل دارید

ADHD را می توان با دقت بیشتری به عنوان نقض عملکرد اجرایی توصیف کرد. یک عملکرد اجرایی که اغلب به عنوان “توصیف می شود”سیستم مدیریت مغز، “این چیزی است که به ما در تعیین اهداف ، تعیین اولویت ها و ارائه برنامه ها و حرکت به اجرای آنها کمک می کند ، حتی اگر همه چیز پیچیده باشد.

عملکرد اجرایی شامل: سه جزء اصلی: حافظه فعال ، انعطاف پذیری شناختی و کنترل بازدارنده. این چیزی است که به ما امکان می دهد توجه کنیم ، اولویت بندی کنیم ، اهداف تعیین کنیم ، برنامه ها را براساس بازخوردها تنظیم و تنظیم کنیم و آن برنامه ها را اجرا کنیم. همه اینها مستلزم تفکر طولانی مدت ، توانایی سازگاری با عوامل در حال تغییر و کنترل به منظور حرکت رو به جلو با وجود موانعی است که با آن روبرو هستیم. افراد مبتلا به ADHD تمایل دارند با تمام این اجزای عملکرد اجرایی دست و پنجه نرم کنند.

شما همیشه به دنبال کار جدیدی برای انجام هستید

تصور می شود ADHD توسط a ایجاد می شود کمبود انتقال دهنده های عصبی دوپامین و نوراپی نفرینبه افراد مبتلا به ADHD سعی می کنند این کمبود را با انجام مداوم رفتارهای تحریک کننده دوپامین که منجر به اضطراب جسمی یا روانی می شود جبران کنند.

“حتی اگر در خارج از بدن خود بیش فعال نیستید ، من هنوز با فردی مبتلا به ADHD ملاقات نکرده ام که مغز بیش فعالی نداشته باشد. [wasn’t] آنها دائماً به دنبال و می خواهند چیزهای جدیدی بیاموزند. ” تری متلن، روان درمانگر و نویسنده ملکه حواس پرتی: چگونه زنان مبتلا به ADHD می توانند بر هرج و مرج غلبه کنند ، تمرکز پیدا کنند و کارهای بیشتری انجام دهندکه در بزرگسالی مبتلا به ADHD تشخیص داده شد.

سه نوع ADHD وجود دارد: بیش فعالی-تکانشی ، بی توجهی-بی نظمی و ترکیبی.

افراد مبتلا به بیش فعالی- بیش فعالی نوع بیش فعالی به دنبال تحریک در محیط فیزیکی خود هستند. افراد با نوع بی نظم بی نظم بدنبال تحریک ذهنی هستند. در حالی که کسانی که ADHD ترکیبی دارند از طریق مخلوطی از این دو به دنبال تحریک هستند.

همه این سناریوها مشکل تمرکز ایجاد می کنند زیرا فرد مبتلا به ADHD یا بیش از حد مشغول به دنبال تحریک است یا از تلاش برای محدود کردن انگیزه های خود برای تمرکز خسته است. جنبه دیگر ADHD به عنوان فوکوس بیش از حد شناخته می شود ، زمانی که فرد روی یک چیز به جز همه چیز بسیار متمرکز می شود. اگرچه این ممکن است مفید به نظر برسد ، اما مشکل تمرکز بیش از حد این است که کنترل آن دشوار است ، که می تواند منجر به فراموش شدن فرد در انجام کارهای مهم دیگر شود.

ADHD اختلالی است که افراد با آن متولد می شوند ، نه چیزی که به همان شکلی که اضطراب و افسردگی می تواند پیش بیاید و برود. “ADHD طبق تعریف یک مورد اپیزودیک نیست. مغز شما اینگونه کار می کند. “زیلوفسکا گفت.

یکی از معیارهای ADHD این است که علائم آن باید قبل از 12 سالگی ظاهر شود. با توجه به طیف گسترده ای از علائم و همچنین تصورات غلط در مورد آنها ، حتی توسط پزشکان ، بسیاری از افراد هرگز در دوران کودکی تشخیص نمی دهند.

شما همیشه بی نظم و معطل هستید

بیشتر وظایف بزرگسالان ، مانند حفظ شغل ، پرداخت قبض ، مراقبت از کودکان و مراقبت از نیازهای جسمی و روحی شما ، نیازمند مقدار زیادی عملکرد اجرایی است. این بدان معناست که افراد مبتلا به ADHD می توانند با سازماندهی ، انجام چند وظیفه ، به تعویق انداختن کار و عدم انجام وظایف دست و پنجه نرم کنند ، که همه آنها می تواند مشکلاتی را هم در محل کار و هم در خانه ایجاد کند.

در نتیجه ، بزرگسالان مبتلا به ADHD اغلب از نظر توانایی های خود کم کار هستند یا در سطحی که توانایی های آنها را برآورده می کند ، برای مقابله با مشکل تلاش می کنند. متلن گفت: “ما افرادی را می بینیم که در شغل رویایی خود هستند و تازه غرق شده اند.” “آنها نمی توانند این کار را انجام دهند زیرا انجام بسیاری از وظایف برای آنها دشوار است ، انجام پروژه هایشان به موقع برای آنها دشوار است ، به دلیل زنگ زدن تلفن یا دریافت ایمیل از خط خارج می شوند.”

افراد مبتلا به ADHD ممکن است با مشکلات ارتباطی روبرو شوند زیرا یا وظایفی مانند پرداخت صورتحساب ، نظافت خانه یا جمع آوری به موقع فرزندان را فراموش می کنند یا با مشکل روبرو می شوند. Zilovska می گوید: “این می تواند تنش های زیادی را در ازدواج ایجاد کند ، به ویژه اگر شریک بدون ADHD نمی داند این چیست یا شریک زندگی او این مشکل را دارد.”

ممکن است رفتار اعتیادآور داشته باشید

بزرگسالان بدون تشخیص به احتمال زیاد مکانیسم های مقابله ای خاصی را توسعه داده اند که برخی از آنها سالم هستند ، بسیاری از آنها اینطور نیستند.

افرادی که تحت درمان قرار نمی گیرند در معرض خطر ابتلا به رفتارهای اعتیادآور هستند که یک روش معمول خود درمانی است. این می تواند به شکل رفتارهای مخاطره آمیز و هیجان انگیز مانند اتومبیل های مسابقه ای یا شرکت در ورزشهای با آدرنالین بالا ، مشکلات سوء مصرف مواد و میزان بالای اختلالات خوردن مانند پرخوری باشد. همچنین خطر دیگر رفتارهای وسواسی مانند بلعیدن تلویزیون ، ساعت ها بازی کردن یا گذراندن وقت زیاد در شبکه های اجتماعی وجود دارد.

همانطور که متلن اشاره می کند ، افراد مبتلا به ADHD همچنین می توانند به مشاغلی بروند که بسیار محرک هستند. این می تواند با آدرنالین بالا کار کند ، مانند آتش سوزی یا کار در آمبولانس یا مشاغل تحریک کننده ذهنی که نیاز به یادگیری و تفکر زیادی دارد.

همچنین ممکن است دچار اضطراب یا افسردگی شوید

بزرگسالان مبتلا به ADHD تشخیص داده نشده نیز بیشتر در معرض مشکلات روانی دیگری مانند اضطراب و افسردگی هستند که می تواند تشخیص را پیچیده تر کند. گاهی اضطراب و افسردگی در نتیجه ADHD آنها ایجاد می شود ، در حالی که گاهی اوقات شرایط به طور جداگانه ایجاد می شود.

Zilovska می گوید: “یافتن متخصصی که از ADHD برای بزرگسالان مطلع باشد و بتواند بر غلبه بر این پیچیدگی کمک کند ، مفید است.” نکته این است که ، پس از اضطراب و افسردگی ، فرد برای تمرکز و تکمیل وظایف تلاش کند.

هنگامی که علائم ADHD برای اولین بار شروع می شود ، عامل دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد ، مانند سابقه خانوادگی ADHD ، زیرا بسیار ارثی است. حتی مواقعی وجود دارد که خواهر یا برادر در دوران کودکی تشخیص داده می شود ، در حالی که خواهر یا برادر با عملکرد بالاتر که به اندازه کافی مبارزه نمی کند تا اواخر زندگی تشخیص داده نمی شود.

تشخیص و درمان مهم است

اگر هر یک یا همه اینها همانطور که توصیف می شود به نظر برسد ، مهم است که به دلیل مشکلاتی که ممکن است به دلیل عدم تشخیص و درمان ایجاد شود ، دیر یا زود به دنبال ارزیابی باشید. علاوه بر این ، شما به سادگی احساس بهتری خواهید داشت و می توانید راه هایی را برای غلبه بر مبارزات خود پیدا کنید ، هنگامی که راهی روشن تر در پیش دارید.

در نهایت ، با توجه به سردرگمی در مورد ظاهر ADHD در بزرگسالان ، یافتن یک متخصص با تجربه در ارزیابی بیماران بزرگسال بسیار مهم است. “اگر کسی احساس می کند که در مورد ADHD خوانده ام و برای من مناسب است” [the important thing] شما باید قدرت داشته باشید تا از خود دفاع کنید. “Zilovska گفت.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir