[ad_1]

دو نفر با نقاب

عکس: زنون (شاتر استوک)

از ابتدای همه گیری ، ما می دانیم که استفاده از ماسک از افراد دیگر در برابر قطرات خود محافظت می کند. اما آیا ماسک ها نباید از مصرف کننده نیز محافظت کنند؟ در ابتدا ، علم برای پاسخ به این سوال در دسترس نبود ، اما احتمالاً درست است. CDC به زودی نکات ماسک خود را به روز کرد توجه داشته باشید که دفاع به نظر می رسد در هر دو جهت است.

میگویند:

ماسک ها همچنین به کاهش استنشاق این قطرات توسط کاربر کمک می کنند (“فیلتر محافظت شخصی”). منفعت جامعه پوشاننده برای کنترل SARS-CoV-2 به دلیل ترکیبی از این اثرات است. مزایای پیشگیری فردی با افزایش تعداد افرادی که به طور مداوم و صحیح از ماسک استفاده می کنند ، افزایش می یابد.

این درک پایین تغییر نمی کند – همه ما هنگام برقراری ارتباط با افراد خارج از خانه باید ماسک بزنیم ، اما به ما کمک می کند تا بدانیم که محافظت از کجاست.

به عنوان مثال ، اگر به جایی می روید که می دانید بسیاری از افراد دیگر ماسک نخواهند زد ، آیا مهم است که خودتان ماسک بزنید؟ اگر ماسک ها فقط دیگران را از شما محافظت می کنند ، لطف کوچکی به دیگران می کنید ، اما به خودتان کمک نمی کنید. اگر تفسیر جدید صحیح باشد ، پوشیدن نقاب در این شرایط محتمل است درست برای محافظت از شما

پس چه چیزی تغییر کرده است؟

ابتدا دانشمندان مشخصات چگونگی کارکرد ماسک ها را مطالعه می کنند ، از جمله نحوه برخورد قطرات هنگام مواجهه با انواع مختلف مواد ماسک. قطره ها می توانند به الیاف بچسبند ، توسط آنها دفع می شوند یا بین آنها قرار می گیرند. حتی ذرات کوچک را می توان توسط ماسک ها گرفت. (عالی است تجسم نحوه کار در نیویورک تایمز.) این ایده را پشتیبانی می کند که ماسکها مهم نیستند که ذرات مملو از ویروس از کدام طرف می آیند.

شواهد دیگر یک سری موارد است: مکانهایی که انتظار انتقال بیشتر ویروس را دارید ، اما از آنجا که استفاده از ماسک معمول است ، میزان انتقال آن بسیار کم است. این مطالعات شامل آرایشگرهایی است که در حالی که علامت دار بودند کار می کردند و از یک ناو هواپیمابر شیوع داشتند. از این نوع تحقیقات ، نمی توان اطمینان داشت که محافظت از ماسک کاربر در مقایسه با ماسک های دیگران چقدر است ، اما به درک ما می افزاید که ماسک های بیشتر باعث ایمنی بیشتر محیط می شوند.

نکته اصلی این است که ماسک ها کار می کنند ، اگرچه کامل نیستند. N95 بهتر از ماسک های پارچه ای کار می کند ، اما بسیاری از ماسک های پارچه ای بسته به نوع طراحی آنها هنوز هم بسیار موثر هستند. (به نظر می رسد که لایه های بیشتر و تعداد بیشتری نخ باعث ایجاد ماسک محافظتی بیشتری می شود.) بنابراین ماسک خود را بپوشید ، حتی اگر سایرین اینگونه نباشند. هنوز هم کمک خواهد کرد

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir