[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان آیا باید 401،000 مشارکت شما با نرخ یا درصد ثابت باشد؟

عکس: تصاویر تادا (Shutterstock)

وقتی شغلی جدید را با کارفرمایی که از برنامه های 401 (k) حمایت می کند شروع می کنید ، این کار را می کنید معمولا این که بتوانید بخشی از درآمد ماهانه خود را به صورت مبلغ ثابت به دلار یا الف کمک کنید درصد ثابت اما کدام گزینه بهتر است؟ در اینجا تفاوت بدهی شما را مشاهده می کنیدپس انداز مدت برای هر دو آپارتماناقساط سود و درصد

به هر حال از تطبیق کارکنان استفاده کنید

چه با دلار ثابت و چه با درصد ، سعی کنید آن را به حداکثر برسانید کارفرما تطابق در مورد مشارکت شما در برنامه های 401 (k) ، 403 (b) یا 457 (b). هر شرکتی این کار را نمی کند ، ببرخی از آنها را مطابقت دلار به دلار ، تا مقدار معینی (یعنی 5000 دلار در سال) ارائه می دهد ، در حالی که دیگران ممکن است با درصد خاصی مطابقت داشته باشند ، مانند 50 or یا 100 ، از مشارکت های شما تا درصد یا مقدار معینی.

در هر صورت ، تطبیق با کارفرما بهترین راه پس انداز برای مدت طولانی استدوران بازنشستگی بدون هیچ هزینه ای برای شما ، کارفرمای شما (به طور بالقوه) کمک های بازنشستگی شما را برای سرمایه گذاری که افزایش می یابد دو برابر می کند نمایی به مرور زمان ، متشکرم به بهره مرکببه این برای شرکت کسر مالیات است ، بنابراین هر دو برنده معامله می شوید.

به همین دلیل مشاوران مالی توصیه می کنند که حداقل به اندازه ای مشارکت داشته باشید تا از همه مسابقات کارفرمای خود استفاده کنید. در غیر این صورت، آنها توصیه می کنند که مشارکت کنید به طور کلی 15-20 درصد از درآمد ناخالص شما (البته در دنیای ایده آل).

نحوه مشارکت دلار

اپارتمان-دلار (یا ثابت)نرخ) اگر بودجه مشخصی دارید و فضای کمی برای شگفتی دارید ، مشارکت به خوبی کار می کند. شما دقیقاً می دانید که چقدر ماهانه (یا حتی سالها) پرداخت می کنید ، و می تواند متناسب با آن برنامه ریزی کند. همچنین می توانید با تقسیم محدودیت مشارکت سالانه به 19،500 دلار بر تعداد پرداختی که دریافت می کنید ، اطمینان حاصل کنید.

معایب؟ خوب ، اگر حقوق دریافت کنید یا نقش جدیدی را بر عهده بگیرید ، درآمد شما به راحتی می تواند تغییر کند. همچنین، حداکثر سقف مشارکت ثابت نیست، و IRS به راحتی می تواند محدودیت را برای یک سال معین افزایش دهد. به طور کلی ، خطر در اینجا ذهنیت “تنظیم کنید و آن را فراموش کنید” است ، که در آن فراموش می کنید کمک های خود را به روز کنید تا نشان دهنده افزایش حقوق باشد. وسوسه این است که میزان مایل به دادن را تسکین دهید درست زمانی که شروع به انجام می کنید بیشتر پول

نحوه عملکرد اقساط به صورت درصد

به طور کلی ، استفاده از گزینه مبتنی بر درصد برای مدت طولانی بهتر استپس اندازهای مدت دار مانند شما هرگز نیاز نخواهید داشت نگران باشید که در زمینه مشارکت خود ، موقعیت خود را از دست خواهید داد. در اینجا نیز روانشناسی کمی در حال بازی است – اگر به طور خودکار ، مثلاً 10 ، مشارکت کنید ، پس از همه ، شما وسوسه نخواهید شد که هر بار که حقوق دریافت می کنید ، آن را کاهش دهید ، که اغلب هر سال برای برخی از کارکنان اتفاق می افتد. و با هر افزایش درآمد ، شما هستید بیشتر از زمین جلو می افتددر صورت ثابت ماندن با این نرخ ثابت ، مشارکت دلار به 401 (k) خود را.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir