آیا هنوز به واکسن تقویت کننده در برابر کووید نیاز داریم؟


کارمند مراقبت های بهداشتی برای واکسیناسیون آماده می شود

عکس: ماریو تاما (گتی ایماژ)

اگرچه CDC و FDA اخیراً چنین گفته اند هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد اکثر مردم به تقویت تصاویر COVID-19 نیاز دارند، گروهی از متخصصان وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده a بیانیه که در آن “نتیجه می گیرند که برای افزایش حداکثر محافظت ناشی از واکسن و افزایش ماندگاری آن ، نیاز به یک تزریق تقویت کننده است.”

این بیانیه توسط گروهی از مقامات ، از جمله رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) ، رئیس سازمان غذا و دارو (FDA) و مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی (NIAID) بیان شد. ) ، دکتر آنتونی فوچی.

آنها می نویسند که برنامه این است که دوز سوم واکسن های mRNA (Moderna و Pfizer) هشت ماه پس از دوز دوم توصیه شود. آنها همچنین تا 20 سپتامبر در دسترس نخواهند بود ، به این معنی که افرادی که واجد شرایط دریافت تقویت کننده در سپتامبر خواهند بود کسانی هستند که برای اولین بار در دسامبر 2020 واکسینه شده اند – بیشتر کارکنان بهداشتی و افرادی که در مراکز مراقبت طولانی مدت زندگی می کنند. به عنوان خانه سالمندان

طرح عکس های تقویت کننده هنوز تأیید نشده است

بیانیه فقط اعلام می کند قصد، با این حال. برای اینکه دوزهای تقویت کننده به طور رسمی توصیه شوند ، دو مورد باید رخ دهد:

  1. FDA باید “به طور مستقل ایمنی و کارایی دوز سوم واکسن های Pfizer و Moderna mRNA را ارزیابی و تعیین کند.”
  2. ACIP ، کمیته مشاوره واکسن CDC ، باید “توصیه هایی برای افزایش دوز بر اساس بررسی عمیق شواهد” ارائه دهد.

این بدان معناست که این طرح هنوز بسیار مشروط است. آخرین باری که ACIP شواهد را بررسی کرد ، دریافتند که تقویت کننده ها برای اکثر آمریکایی ها منطقی است. (آنها دوز اضافی را برای افراد مبتلا به نقص ایمنی توصیه می کندکه چهار هفته پس از دوز دوم تجویز می شود.) آنها ممکن است هنگام بررسی داده ها تصمیم مشابهی بگیرند.

کارشناسان بهداشت عمومی همچنین شک ندارند که تقویت کننده ها برای آمریکایی ها از واکسن استفاده خوبی کنند در حالی که بسیاری از مردم در سراسر جهان حتی دوز اولیه خود را دریافت نکرده اند. سازمان بهداشت جهانی یک نامه صادر کرده است بیانیه هفته گذشته تا حدی گفت:

در زمینه تداوم محدودیت های جهانی برای عرضه واکسن ، دوزهای تقویت کننده با افزایش تقاضا و مصرف کمیاب ، نابرابری را تشدید می کند ، در حالی که جمعیت اولویت دار در برخی از کشورها یا جوامع زیرمجموعه هنوز یک سری واکسیناسیون اولیه دریافت نکرده اند. … تا به امروز ، شواهد برای هرگونه نیاز گسترده به دوزهای تقویت کننده پس از یک سری واکسیناسیون اولیه محدود و قانع کننده نیست.

بنابراین با وجود اعلام بوسترها ، مشخص نیست که آیا بوسترها واقعاً در تاریخ وعده داده شده در دسترس خواهند بود یا خیر. شواهد ممکن است از تقویت کننده ها پشتیبانی نکند و آژانس های درگیر تصمیم بگیرند که ارائه تقویت کننده ها بهترین حرکت آنها نیست. اما آنها قصد خود را اعلام کرده اند ، بنابراین ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes