آیا هنگام حرکت مفاصل شما ترک خورده و بیرون می آیند بد است؟


مرد چمباتمه زد

عکس: استودیو G-Stock (شاتر استوک)

به هم خوردن مفاصل ممکن است به عنوان نشانه ای از پیری و از هم پاشیدن بدن به نظر برسد ، اما در بیشتر موارد زانوهای پر سر و صدا شما نگران کننده نیستند. بیایید نگاهی گذرا به دلیل ایجاد نویز در مفاصل و چگونگی تشخیص وجود اتصالات بیندازیم واقعاً موضوع.

بیشتر باصداهای خاموش فقط تنظیم مجدد قسمت های بدن شما هستند

اگر هر بار حرکت خاصی را کلیک یا کلیک می شنوید ، یک دلیل رایج این است که ماهیچه ها ، تاندون ها یا سایر قسمت های بدن اطراف آن مفصل یکی پس از دیگری حرکت می کنند. این به خصوص در شانه ها شایع است ، می گوید جیم ارتوپدی کیم استیرنز از کلینیک کلیولندزیرا شانه ها قسمتهای متحرک زیادی دارند.

اگر این اتفاق در حین تمرین رخ دهد ، اغلب می توانید با گرم شدن و کمی کشش قبل از ایجاد حرکت صدا ، به وضعیت کمک کنید. شل شدن عضله یا تاندون کمتر سر و صدا دارد.

هوی و هوس رایج است ، حتی در مفاصل سالم

صدای فشردن ، بیرون آمدن صدا از زانو یا سایر مفاصل تحت عنوان crepitation شناخته می شود و در افراد مسن بیشتر از افراد جوان است. افراد مبتلا به آرتروز غالباً دارای کرپیتوس هستند که باعث می شود افراد مبتلا به آرتریت کرپ دچار تعجب شوند که آیا هنگام حرکت به آرتروز مبتلا می شوند یا به هیچ وجه مفاصلشان آسیب نمی بیند.

خوشبختانه، این مشکل نیست. کرپیتوس در افرادی که آرتروز دارند شایع است و در افرادی که این کار را نمی کنند غضروف های زانوی ما به مرور زمان درشت تر می شوند و غضروف های درشت هنگام حرکت صدای بیشتری نسبت به غضروف های صاف ایجاد می کنند ، مایکل استوارت ، جراح ارتوپدی در کلینیک مایو می نویسد.

از قضا ، مردم معمولاً فکر می کنند اگر زانوها را خرد و جیر جیر می کنند ، نباید تمرینات زانو را متوقف کنند ، بut Stewart اشاره می کند که در صورت داشتن عضلات قوی پا ، زانوهای شما در درازمدت سالم تر خواهند بود ، بنابراین تمریناتی که از زانو استفاده می کنند به جای آسیب رساندن به شما کمک می کنند. این حتی اگر می دانید که به آرتروز مبتلا هستید این درست است. بنیاد آرتروز به وب سایت خود اشاره می کند که “ورزش موثرترین درمان غیر دارویی برای کاهش درد و بهبود حرکت در بیماران مبتلا به آرتروز در نظر گرفته شده است.”

آیا ترک مچ پا و سایر مفاصل بد است؟

یک صدای “پاپ” منفرد که نمی توانید تکرار کنید معمولاً به دلیل وجود حباب گاز در مفصل است. مفاصل توسط لایه ای از بافت فیبری به نام کپسول احاطه شده اند و در داخل آن مایعی به نام مایع سینوویال قرار دارد که همزمان با سر خوردن استخوان های شما به عنوان روان کننده عمل می کند.

نظریه اصلی در مورد چگونگی شکستن بندهای خود این است که حباب هایی می توانند در این مایع ایجاد شده و ظاهر شوند و ترکیدن حباب از این صدای خاصیت خروج ساطع می کند. دلیل اینکه شما نمی توانید معمولاً دو بار پشت سر هم زانوی خود را بشکنید این است که شما قبلاً حباب را ترکیده اید و شخص دیگری برای نشان دادن وجود ندارد. کمی صبر کنید و ممکن است دیگری شکل بگیرد.

اما آیا سالم است؟ هیچ مدرک محکمی برای این امر وجود ندارد. چندتایی کارشناسان دارند اظهار داشت که شکستن بند انگشتان شما مشکلی ندارد ، از جمله پزشکی که مچ پا را فقط به مدت 50 سال روی بازوی چپ خود ترکید و بازوی راست خود را کنترل کرد. او نتوانست تفاوتی بین سلامت مفاصل دست راست و چپ خود پیدا کند.

چه موقع برای جوش خوردن مفاصل باید از کمک پزشکی استفاده کنید

اگر سر و صدای مفاصل شما با درد یا تورم همراه است ، وقت آن است که به پزشک مراجعه کنید. با این حال ، درد یا تورم در مفصل حتی اگر هم باشد ، نشانه وجود یک مشکل است نه با ایجاد صدا ، بنابراین صداها خود مشکلی ایجاد نمی کنند.

گاهی اوقات هنگام پاره شدن برخی از رباط ها یا تاندون ها ، یک صدای “پاپ” ممکن است ایجاد شود ، همانطور که هرکسی ACL را در زانوی خود پاره کرده است ، می تواند به شما بگوید. باز هم ، صدا مشکل نیست. پس از شنیدن این “پاپ” ، احساس درد ، تورم یا گاهی اوقات بی ثباتی در مفصل خواهید کرد. (بعد از شکستن ACL ، زانوی من احساس آرامش و تردید کرد.) از آسیب دیدگی مراقبت کنید و هنگام گفتن داستان آنچه اتفاق افتاده است ، ذکر صدای “پاپ” را فراموش نکنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes