[ad_1]

افراد در مراسم تحلیف حوله و ماسک های جراحی استفاده می کنند

عکس: KEVIN DIETSCH / استخر / AFP (گتی ایماژ)

ماسک های پارچه ای به تنهایی هرگز بهترین گزینه برای استفاده در هنگام شیوع بیماری همه گیر نبوده اند. در عوض ، آنها به سادگی بهترین راه برای رساندن بسیاری از ماسکها به بسیاری از افراد بودند بدون اینکه تأثیر زیادی در تأمین نیازهای متخصصان بهداشت داشته باشند.

ماسک ها همه برابر نیستند

تمام ماسک های ما را می توان از “تقریباً همه چیز را مسدود کرد” (به عنوان مثال: N95 به خوبی سوار شده) تا “بهتر از هیچ چیز” (باندانای آزاد بسته) بر روی یک پیوستار قرار داد. ماسک های یکبار مصرف جراحی به سمت انتهای خوب پیوستار است. یک ماسک پارچه ای با دو یا سه لایه احتمالاً در وسط قرار دارد. متأسفانه یک سال پس از این همه گیری ، چیز زیادی نداریم تحقیقات معتبر در مورد چگونگی قرار دادن ماسک پارچه ای بر روی این پیوستار. اما ما تیگ را می شناسیمهرچه بافت و هرچه لایه های بیشتری داشته باشید ، بهتر است.

به این ترتیب ما به جایی رسیده ایم که ماسک های دوتایی به طور فزاینده ای به یک منظره معمول تبدیل می شوند. به عنوان مثال ، شاعر آماندا گورمن در مراسم تحلیف (وقتی صحبت نمی کرد) دو برابر کرد. و آلمان اکنون مردم را ملزم به استفاده از N95 یا معادل آن می کند هنگام خرید یا حمل و نقل عمومی

چرا ناگهان روی ماسک های بهتر تمرکز می کنیم؟

من می گویم سه دلیل. اول ، ما اکنون اطلاعات کافی در اختیار داریم تا بدانیم ماسکها شانس زیادی برای محافظت از مصرف کننده در برابر قطرات کوچک آئروسل دارند. آنها فقط برای گرفتن بزاق و خروپف از دهان خود شما نیستند. دوم ، زمان کافی برای تأمین لوازم کافی است تا ماسک های پزشکی نسبت به بهار گذشته مقرون به صرفه تر باشند. اما سوم ، چند انواع جدید ویروس کرونا به نظر می رسد انتقال آنها نسبت به گونه های باغی که با آنها آشنا هستیم قابل انتقال تر است. این بدان معناست که ما باید در جلوگیری از انتقال هوشیارتر هم باشیم. مسدود کردن قطرات بیشتر و کوچکتر بخشی از این تلاش است. من هم همینطوراگر بتوانید بیشتر محافظت شوید ، چرا که نه؟

فقط به یاد داشته باشید که ماسک به همان اندازه که مناسب است مناسب است ، بنابراین اگر احساس می کنید (یا در هوای سرد می بینید) نفس شما به دور گونه ها یا بینی شما می چرخد ​​، می دانید که شکاف هایی دارید که در آن هوای فیلتر نشده می تواند وارد شود و از آن خارج شود. فقط ماسک کاهش خطر شما را تهدید می کند ، اما آنها یک میدان نیروی جادویی نیستند ، بنابراین هنوز هم بهتر است از حضور در خانه با افراد خارج از خانه خود جلوگیری کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir