[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان آیا لیموها واقعاً می توانند سفیدی شما را سفید کنند؟

عکس: نویسنده: آرتور بودکویچ (Shutterstock)

هک های بی پایان در مورد نحوه تمیز نگه داشتن لباس های سفید بدون مواد شیمیایی سخت وجود دارد. برخی پیشنهادات شامل جوش شیرین ، سرکه و حتی آسپرین – که خوب ، ما به سختی می خواهیم خلاق باشیم. اما یک گزینه شامل جوشاندن پروتئین ها با لیمو و اسید سیتریک است این واقعا یک راه خوب برای تمیز کردن بسیاری از چیزها است، این فقط یک هک مفید برای لباس شما نیست.

آیا لیمو لباس های شما را سفید می کند؟

نحوه عملکرد آن به شرح زیر است: اسید سیتریک موجود در لیموها لکه ها و خاک را می شکند و سفیدی شما را سفید می کند. بسیاری از سایت های خانگی ارائه می دهند استفاده از لیمو به عنوان یک عامل سفید کننده طبیعی برای افرادی که در برابر مواد شیمیایی قوی مقاومت می کنند. و سفید کننده قطعا خشن است.

ملانی فورتی ، مدیر برنامه های بهداشت و ایمنی با انجمن برنامه های فرصت کشاورز، توضیح می دهد که سفید کننده می تواند باعث “بثورات پوستی ، سردرد شدید ، میگرن ، ضعف عضلانی ، ناراحتی شکمی ، سوراخ شدن مری ، تهوع و استفراغ” شود. تنفس طولانی مدت یا قرار گرفتن در معرض پوست شما بدیهی است که تند و زننده است ، و سپس این خطر آزاردهنده “مرگ” در اثر بلعیدن تصادفی وجود دارد. خوب.

به علاوه ، سفید کننده می تواند برخی از سه گراف های مورد علاقه شما را خراب کند ، و این قابل بخشش نیست.

لیموهای آب پز بهتر از مواد شوینده سفید نمی شوند

من این “سفید کننده لیمو” را امتحان کردم و شما نیز می توانید ، در صورت تمایل: به یک لیمو ، یک قابلمه بزرگ ، آب و مواد شوینده نیاز دارید. ابتدا یک قابلمه بزرگ را با آب پر کنید ، سپس لیموترش را برداشته ، نصف کرده و به قابلمه اضافه کنید. آب و لیمو را به جوش بیاورید. پس از جوش آمدن آب ، اجاق گاز را خاموش کنید و بگذارید تا زمانی که جوش فروکش کند ، بماند. سپس لباس های خود را اضافه کرده و بگذارید یک ساعت بماند.

من تصمیم گرفتم این را روی یک بشقاب کثیف آزمایش کنم. بعد از گذاشتن یک ساعت در قابلمه ، پارچه را با دست در سینک پر از آب و مواد شوینده شستشو دادم. و آیا تمیز شد؟ کاملا ، اما نه بیشتر از زمانی که چنین ظرفی را پرتاب کردم هنگام شستشو به طور منظم در ماشین فقط با مواد شوینده.

بالاخره لیمو ممکن است صدمه ای نرسد ، اما این نعمت الهی برای لباسشویی شما نیست. اما آیا می دانید چیست؟ مواد شوینده. به این نکته پایبند باشید و می توانید لیموترش را برای آشپزخانه خود ذخیره کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir