آیا واکسن AstraZeneca کار می کند؟


ویال های واکسن AstraZeneca

عکس: oasisamuel (شاتر استوک)

علاوه بر واکسن های Pfizer ، Moderna و Johnson & Johnson ، که در حال حاضر برای استفاده در ایالات متحده تأیید شده اند ، چندین واکسن دیگر نیز در کشورهای دیگر استفاده می شود. یکی از آنها ، واکسن آکسفورد / AstraZeneca ، هنوز در ایالات متحده تأیید نشده است و پیرامون جنجال ها احاطه شده است. در اینجا خلاصه ای از آنچه می دانیم آورده شده است.

این واکسن چه تفاوتی با واکسن های دیگر ما دارد؟

واکسن Oxford / AstraZeneca از یک آدنوویروس (همراه با یکی از ویروس های ایجاد کننده سرماخوردگی) برای حمل قطعه ای از DNA استفاده می کند که دستورالعمل پروتئین تاج ویروس کرونا را رمزگذاری می کند. سلول های ما از این DNA برای ساختن پروتئین استفاده می کنند و سپس سیستم ایمنی بدن ما پروتئین را به عنوان مهاجم تشخیص داده و آنتی بادی هایی می سازد که می توانند ویروس را بشناسند و با آن مقابله کنند. این مکانیسم مشابه واکسن جانسون و جانسون است. در مقابل ، واکسن های Pfizer و Moderna از mRNA در حباب چربی استفاده می کنند ، نه DNA در ویروس اصلاح شده.

واکسن AstraZeneca در دو دوز تجویز می شود و می تواند برای مدت شش ماه در دمای یخچال نگهداری شود. خیلی هم هست گفته می شود ارزان تر است از واکسن های دیگر ، حدود 4 دلار در هر دوز ، به جای 10 دلار برای جانسون و جانسون یا 20 دلار یا بیشتر برای واکسن های mRNA.

این واکسن قبلاً در کجا استفاده شده است؟

مطابق با ردیاب واکسن نیویورک تایمز، برای استفاده اضطراری در 46 کشور به علاوه اتحادیه اروپا تأیید شده است و به طور کامل در برزیل تایید شده است. انگلیس ، استرالیا ، هند ، کانادا و مکزیک از جمله کشورهایی هستند که در حال حاضر از آنها استفاده می شود.

چرا در ایالات متحده تأیید نشده است؟

اولین آزمایشات گسترده واکسن ، که در دسامبر سال 2020 تکمیل شد ، پایه ای برای مجوز واکسن و شروع استفاده از چندین کشور بود. در آن زمان ، این نگرانی وجود داشت که آزمایشات در کشورهای مختلف ، با زمان متفاوت بین دوزها ، انجام می شد و برخی از شرکت کنندگان دوز اشتباه را دریافت می کردند (اگرچه با وجود خطا ، توسط COVID به خوبی محافظت می شدند).

این شرکت آزمایش جدیدتری را انجام داد که در آن شرکت کنندگان در ایالات متحده و نتایج این روند را در این هفته اعلام کرد. آنها قصد دارند برای دریافت مجوز استفاده اضطراری به FDA مراجعه کنند ، بنابراین این واکسن می تواند در ایالات متحده نیز استفاده شود.

آیا کشورهای دیگر استفاده از آن را متوقف نکرده اند؟

در اوایل ماه جاری ، چندین کشور استفاده از واکسن AstraZeneca را متوقف کردند ، زیرا گزارش شده است که در برخی از افراد واکسن لخته شده است. (لخته خون می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و همچنین می تواند در نتیجه COVID ایجاد شود.) با این حال ، تجزیه و تحلیل نشان داد که بروز لخته خون در افرادی که واکسن دریافت کرده اند بیشتر از هر گروه بزرگ مشابهی از افراد نیست. به عبارت دیگر ، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم واکسن باعث لخته شده است. برنامه های واکسیناسیون از سر گرفته شده است.

آیا به اندازه واکسن های دیگر خوب است؟

مانند سایر واکسنهایی که هم اکنون در ایالات متحده تأیید شده اند ، به نظر می رسد 100٪ در برابر موارد تهدید کننده زندگی COVID محافظت می کند ، و در برابر موارد خفیف تا متوسط ​​بیماری ، اثر کمتری دارد. اطلاعات کامل هنوز منتشر نشده است ، اما ارقام کلی قابل مقایسه با واکسن های دیگر ما است.

تا حدی نگران کننده است که اعداد استفاده شده در بیانیه مطبوعاتی AstraZeneca در زمان انتشار منسوخ شده و به نظر می رسد شرکت به جای 76 درصد محاسبه شده از آخرین داده ها ، از تجزیه و تحلیل قبلی استفاده از 79٪ بهره وری را انتخاب کرد. آزمایشات واکسن دارای یک هیئت نظارت بر ایمنی داده های مستقل است که نگرانی در مورد عدم تطابق را افزایش می دهد ، اما این تغییر در ارقام به این معنی نیست که واکسن لزوماً از تأثیر کمتری برخوردار است ، فقط به نظر می رسد اعتماد متخصصان در شرکت آزمایش کننده را تضعیف می کند. چند هفته دیگر اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد ، زمانی که انتظار می رود FDA یک سند کوتاه را با خلاصه و تفسیر داده های مطالعه ایالات متحده منتشر کند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes