[ad_1]

دختر کوچک در کایاک

عکس: میدان بث

وقتی برای اولین کایاکم خرید می کردم و در مورد گزینه های 250 دلار و بالاتر صحبت می کردم ، با یک کایاک بادی 99 دلاری روبرو شدم که خیلی خوب به نظر می رسید. آنجا وجود دارد فکر کردم که یک ترفند باشد. به هیچ وجه این یک قایق واقعی است بعداً ، پس از خرید کایاک واقعی ، متوجه شدم که این تورم بادی در فروش به 50 دلار کاهش یافته است. من این را شکستم. باید می دونستم.

اونی که خریدم هست Intex K1 Challengerبه در دو یا سه سال پس از دریافت آن ، من بیشتر و بیشتر کایاک های بادی را مشاهده کردم که در دریاچه محلی ظاهر می شوند ، اکثر آنها با مارک مشابه من. دو نفر K2 Explorer نیز محبوب است ؛ من بچه هایی را دیده ام که از آنها ماهیگیری می کنند و زوج هایی که از قایقرانی آنها در اطراف دریاچه لذت می برند.

با توجه به تجربیاتم ، می توانم بگویم که یک کایاک بادی ارزان قیمت حداقل مطلق کاری که یک کایاک باید انجام دهد را انجام می دهد. این کار شما را سرپا نگه می دارد و به شما اجازه می دهد در آب حرکت کنید. این یک a نیست خوب قایق ، اما شاید لازم نباشد. در اینجا مواردی وجود دارد که در صورت وسوسه احساس می کنید.

محدودیت وزنی یک کایاک بادی چقدر است؟

وزن کایاک های معمولی معمولاً بین 200 تا 450 پوند است. اشاره کردیم آخرین بار شما می خواهید بیش از آنچه فکر می کنید نیاز به ظرفیت دارید ، اما توجه ویژه به بادی بسیار مهم است زیرا محدودیت وزن آنها اغلب بسیار کم است.

وزن چلنجر من تنها 165 پوند است. محقق دو نفری که من هنوز در اطراف دریاچه می بینم 400 است ، که تا زمانی که به یاد نیاورید باید متناسب باشید بسیار به نظر می رسد دو مردم آنجا احتمالاً اجسام بادی دیگری با محدودیت وزن بیشتر وجود دارد ، اما اگر شما بزرگسال هستید ، حتماً قبل از خرید برچسب را با دقت بخوانید.

گفته شد ، این قایقرانی هستند عالی برای کودکان. پسر 120 پوندی من مشکلی در قایقرانی در اطراف دریاچه چلنجر ندارد. دخترم در مهد کودک نیز او را دوست دارد. وقتی با آن قایقرانی می کنیم ، آن را بادی به پشت کایاک معمولی ام می بندم تا بتوانم آن را پشت سرم بکشم.

باد کردن کایاک چقدر سخت است؟

کایاک تا شده قبل از تورم ؛  می توانید پای من را برای مقیاس و پارو کایاک را در گوشه ببینید.

عکس: میدان بث

یکی از ترس های من این بود که باد کردن کایاک برای همیشه طول می کشد ، بنابراین من خوشحال شدم که فهمیدم اینطور نیست. تنها چند دقیقه طول می کشد تا قایق را باز کنید و هنگامی که به آن تسلط پیدا کردید ، روی آب سوار شوید – از جمله درک نحوه عملکرد سوپاپ ها.

معدن دارای دریچه ای از بوستون است که هوا را وارد می کند اما به بیرون نمی رود ، که باعث می شود بدون از دست دادن تصادفی هوا باد شود. چیزی که این کار را پیچیده می کند این است که سریع روی یک شیر پیچ ساده چیده شده است از جانبتورم هنگام باد کردن ، نازل پیچ باید کاملاً بسته شود ، اما خوشبختانه می توانید آن را کاملاً باز کنید – به عنوان مثال ، شیر را از قایق جدا کنید – برای دمیدن سریع.

اولین بار که از کایاک استفاده کردم ، یک دریچه را فهمیدم ، اما دریچه دیگر را درک نکردم: ما به خوبی در اطراف دریاچه شنا کردیم ، و سپس شیطانی سعی کرد هوا را فشار دهد تا آن را بسته بندی کند تا به خانه برسد. بار دیگر با زوجی برخورد کردم که برای اولین بار سعی کردند کایاک خود را باد کنند زیرا شیر تخلیه شل شده بود. در آن زمان من قبلاً می دانستم که این دو سوپاپ چگونه کار می کند و می توانم تعداد آنها را نشان دهم.

هنگامی که می دانید چگونه این کار را انجام دهید ، آماده سازی قایق کمتر از ده دقیقه طول می کشد – شاید اگر شما خوب هستید – پنج دقیقه. پمپ دستی همراه با آن (به نظر می رسد مانند پمپ دوچرخه) برای کار مناسب است. به نظر من نیازی به پمپ برقی نیست.

عملکرد کایاک بادی در آب چگونه است؟

راستش ، این یک قایق عالی نیست. اما وقتی آن را به قیمت 99 دلار (یا 50 دلار در فروش) خریداری کردید ، می دانستید. فراموش نکنید که باله پلاستیکی را در زیر بچسبانید و انتظارات خود را بیش از حد بالا نبرید.

قایق با هر ضربه پارو به طرف مقابل منحرف می شود ، اما این طبیعت ظروف کوتاه با کف صاف است. پارویی که همراه آن است نیز بهترین نیست ، اما اگر شما را نگران می کند ، همیشه می توانید پارو خود را خریداری کنید. (اگر من در تورم بادی هستم زیرا به یک کودک یا دوست اجازه می دهم از کایاک واقعی استفاده کند ، ما اغلب پاروها را عوض می کنیم تا همه چیز کمی عادلانه تر شود.)

از لحاظ تئوری ، یک کایاک بادی می تواند باعث نشت شود ، اما مواد قوی هستند و هنوز برای من اتفاق نیفتاده است. با این حال ، من خوشحالم که قایق را فقط در جایی هدایت می کنم که در صورت مشکل به راحتی می توانم به ساحل بروم.

ذخیره سازی کایاک بادی چیست؟

این بخشی است که آنها به شما نمی گویند. بله ، بادی را می توان در یک فضای کوچک بسته بندی کرد ، اما وقتی آن را از آب بیرون می آورید ، مرطوب و احتمالاً گل آلود خواهد بود. شما نمی خواهید این چیز را در چمدان کوچک او در آن حالت بپیچید.

شاید اگر از کایاک خود در ساحل استفاده می کنید و زمان کافی برای خشک کردن آن در زیر نور آفتاب قبل از بازگشت دارید ، این ممکن است موثر باشد. اما من اغلب خود را در قایق قطره ای در پارکینگ با شن در هنگام گرگ و میش می بینم.

بنابراین نحوه سریع حرکت را در اینجا مشاهده می کنید: ابتدا صندلی و زیرپایی را از قایق بیرون می آورم و بدون باد کردن آنها را در صندوق عقب می اندازم. من پارو را از وسط می شکنم (به جای اینکه هر پنج قسمت را تقسیم کرده و به کوچکترین شکل آن بریزم) و آن را نیز پرتاب می کنم. سپس دریچه های خود کایاک را باز می کنم. بعد از یکی دو دقیقه اعلام می کنم که او بی هوا است کافیبه من مورد را تقریباً در یک سوم می چینم و آن را ، هنوز کاملاً خشک یا تمیز ، روی هر چیز دیگری در صندوق عقب می اندازم.

من بین سفرها بادی را در صندوق عقب به این شکل نگه می دارم و زحمت تمیز کردنش را ندارم تا زمانی که در پایان فصل دوباره آن را در چمدانش قرار دهم.

بالاخره این کایاک خوب است؟ خیر اما آیا آمادگی سرمایه گذاری در یک قایق بزرگ را ندارید ، راه خوبی برای بیرون رفتن از آب است؟ کاملا.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir