[ad_1]

کمربندهای وزنه برداری می توانند شتاب دهنده عملکرد خارق العاده ای باشند ، اما اغلب آنها اشتباه گرفته می شوند و اغلب از آنها سو استفاده می شود. بنابراین منet آنچه را که کمربندهای بالابر در واقع انجام می دهند و چه زمانی این کار را می کنید واقعاً استفاده از پوشیدن آن.

احتمالاً دیده اید کسی کمربند وزنه برداری ضخیمی را در سالن بدنسازی به تن کرده و از خود می پرسد که آیا به او کمک می کند تا بهتر یا حتی ایمن تر از زمین بلند شود. مورد دوم ، در واقع ، برداشت عمومی است؛ مطابق a مطالعه یافت شده در مجله قدرت و تناسب اندام اکثر پاسخ دهندگان کمربند می بندند زیرا معتقدند این کمک می کند تا از آسیب دیدگی جلوگیری کند. مشخص نیست که آیا این تئوری در عمل پشتیبانی می شود یا نه ، زیرا ما نتوانسته ایم مطالعات بررسی شده ای را مشاهده کنیم که به طور خاص رابطه بین استفاده از کمربندهای وزنی و دفعات آسیب دیدگی در سالن بدنسازی را بررسی می کند.

با این حال ، ما می توانیم اشاره ای به مطالعات مربوط به تنظیمات کار دستی ، مانند این ج جامابه نظر می رسد پوشیدن کمربند نگهدارنده کمر هنگام بلند کردن اجسام سنگین در محل کار ، باعث کاهش بروز آسیب کمر یا کمردرد نمی شود. به طور خلاصه ، فکر نکنید که این باعث می شود شما از ایده های بد در سالن بدن محافظت کنید ، کمربند نپوشید. در هر صورت دقیقاً آن چیزی که کمربند لیفتینگ برای آن مناسب است نیست.

کمربندهای وزنه برداری چگونه کار می کنند؟

در واقع کمربند وزنه ای عمدتا از شکم پشتیبانی می کند و به گونه ای طراحی نشده است که مستقیماً از پشت شما حمایت کند. به نظر می رسد ، اما دلیل آن این است: کمربند به عنوان یک مجموعه دوم از شکم عمل می کند تا کل بدن شما را برای بلند کردن بارهای سنگین آماده کند ، چیزی که ما در مورد آن بحث کردیم ما در اینجا در مورد امنیت هسته شما صحبت کردیم. نسخه کوتاه این است که وقتی برای این بالابرهای فوق العاده سنگین آماده می شوید ، باید شکمی عمیق برداشته و آن را بگیرید ، روشی از “تنفس” به نام مانور والسالوا.

مانور والسالوا به ایجاد فشار داخل شکمی کمک می کند ، که باعث نرم شدن و حمایت از ستون فقرات می شود. و اینجاست که کمربند وزنه قدرت خود را می دهد. با پوشیدن این لباس ، شما یک نفس عمیق شکمی را در کمربند انجام می دهید ، که شکم را فشار می دهد. این اثرات این فشار داخل شکمی را تشدید می کند ، که به نوبه خود به محافظت از کمر کمک می کند و به شما کمک می کند تا با فشارهای بالاتر مقابله کند. این یاد می گیرد در پزشکی و علمی در ورزش و تمرینات تأیید می کند که فشار ناشی از آن بیشتر است و سریعتر از فشار بدون تسمه ایجاد می شود.

کمربند کارایی بلند کردن را افزایش می دهد ، به طور بالقوه به شما امکان می دهد کمی بیشتر از وزنه بدون آن وزنه بزنید. البته ، این فرض می کند که شما می دانید چگونه ابتدا صحیح از روش صحیح بلند شده و استفاده کنیم. در نهایت می توانید کمی بیشتر وزنه بزنید و در جایی که به آن احتیاج دارید (تنه و تنه) ثبات بیشتری کسب کنید.

اما – و در اینجا این بزرگ است ، اما – بستن کمربند به خودی خود نیست بطور خودکار قدرت و توانایی بلند کردن را برابر کنید. برای حمل و بلند کردن یک منحنی تمرین وجود دارد (همانطور که یک منحنی تمرین وجود دارد تا بتوانید فشار داخل شکم و لیفتینگ را به درستی اعمال کنید). مطمئناً ، برخی ممکن است فوراً از مزایای آن بهره مند شوند ، اما قبل از کلیک روی همه چیز ، بیشترین کار را می طلبید.

وقتی واقعاً از کمربند وزنه برداری استفاده می کنید

خیلی ساده ، همه چیز به اهداف شما برمی گردد. اگر به طور جدی می خواهید سنگین تر شوید و قویتر شوید ، یک کمربند ساده و ساده بپوشید اگر مرتباً چمباتمه زده و ددلیفت می کنید بسیار نزدیک به حداکثر وزن یا آنها می خواهند یک فلات را بشکنند، کمربند بستن را امتحان کنید.

هنگامی که کمربند را پرتاب می کنید و از آن به درستی استفاده می کنید ، آسمان شکافته می شود ، پرندگان آواز می خوانند ، و حرکتهای دفن یا اسکات (یا هر دو) شما افزایش قابل توجهی پیدا می کنند. در آن آنالیز کمربند وزنه برداری عالیGreg Nukols می نویسد که کاربران کمربند کاملاً آموزش دیده معمولاً می توانند 5-15٪ وزن بیشتر برای همان مجموعه ها و تکرارها داشته باشند و قادر به فشار دادن جفت های تکرار تکرار با همان وزن یا بلند کردن همان وزن برای همان تعداد تکرار با کمتر هستند تلاش. این کاملا مهم است!

ما می توانیم این را فرض کنیم که با گذشت زمان ، تمرین با کمربند احتمالاً به شما کمک می کند تا از تمرین بدون کمربند قویتر شوید. این در چارچوب امکان یک “کار” جامع تر (به عنوان مثال) منطقی است بلند کردن وزنه های بیشتر و فشار دادن تکرارهای بیشتر) و به طور مداوم بدن خود را فشار دهید تا بهبود یابد ، به این روند گفته می شود اضافه بار پیشرونده. در طولانی مدت می توانید اندازه و قدرت عضلانی بیشتری کسب کنید.

چه زمانی انجام ندهید شما به کمربند وزنه ای احتیاج دارید

وقتی نوبت به قدرت گرفتن و اجرا در سالن بدنسازی می رسد ، بحث در مورد پوشیدن کمربند دشوار است ، اما در اینجا چند پرچم قرمز بزرگ به اهتزاز درآمده است. اگر بخواهید از کمربند استفاده کنید:

  • شما فشار خون بالا یا برخی شرایط پزشکی دارید: اگر شما دارای شرایط سلامتی مانند فشار خون کنترل نشده یا شرایطی هستید که می تواند با فشار داخل شکم تشدید شود (مانند فتق) ، نباید کمربند بپوشید (یا حتی از والسالوا استفاده کنید) ، پریود. بحث کردیم این و در مقاله ما در مورد تنفس، اما این هشدار در این مورد دو برابر می شود ، زیرا کمربند هم فشار داخل شکمی و هم فشار خون را بیشتر می کند. بارداری زمان دیگری است که شما باید از فشار داخل شکم خودداری کنید ، حتی در حالی که هنوز می توانید کمربند خود را ببندید.
  • شما نمی توانید وزنه های سنگین را با تکنیک خوب بلند کنید یا نمی دانید چگونه بدن خود را بدون کمربند تثبیت کنید: کمربندها به طور جادویی شکل بد را از بین نمی برند. بدون تقویت کردن هسته شما ، احتمال زیادی وجود دارد که بدن خود را تحت بارهای سنگین به درستی تثبیت نکنید. کمربند شما را آماده نمی کند ، بلکه فقط به شما کمک می کند تا هنگام انجام فشار بیشتر فشار بیاورید. با این حال ، این احساس که عضلات اصلی به کمربند فشار می آیند می تواند بازخوردی را برای یادگیری نحوه آماده سازی بهتر فراهم کند.
  • از بالا چمباتمه زدن ، ددلیفت یا فشار زیادی را انجام ندهید: نه ، نیازی به بستن کمربند دو سر بازویی نیست.

اگر اسکات ، ددلیفت و پرس سنگین انجام می دهید و قصد ادامه آن را دارید ، برداشتن کمربند هرگز زود نیست ، به شرط آنکه یاد بگیرید چگونه از آن استفاده کنید به جای اینکه انتظار داشته باشید مشکلی برای شما حل کند. ما داریم در اینجا نحوه انتخاب اولین کمربند وزنه برداری یا وزنه برداری را در اینجا راهنمایی کنید.

کمربندهای وزنه برداری “گاهی” لوازم جانبی هستند

کمربند وزنه ای بیانیه مد نیست. این یک ابزار یادگیری است. لازم نیست برای همه به کمربند اعتماد کنید. تنها. ورزش.

بیشتر بالابرها ترجیح می دهند از کمربند مخصوص استفاده کنند چمباتمه می زنم و بالابر مردهجایی که کمی پشتیبانی اضافی می تواند از تاب برداشتن ستون فقرات در طی این بالابرها جلوگیری کند. بسیاری از بالابرهای باتجربه تقریباً برای حداکثر تلاش کمربند را پرتاب می کنند و آن را برای تمرینات منظم و گرم کردن برمی دارند. برای اینکه روشن شود ، “تقریباً حداکثر” وزنی است که 80٪ یا بیشتر از حداکثر لیفت شما باشد. درصد دقیق آن اغلب تصادفی است ، بنابراین وقتی فکر می کنید واقعاً به پشتیبانی بیشتری از آسانسورهای بزرگ احتیاج دارید ، آن را بپوشید. برخی از بالابرها آن را فقط برای بهترین مجموعه های خود ارائه می دهند. دیگران همه کیت های کاری خود را با کمربند می سازند تا احساس ثابتی را از مجموعه به مجموعه داشته باشند. دانستن اینکه چه موقع آن را بپوشید و چه تجربه ای به همراه ندارد نیز می تواند به سبک تمرین شما بستگی داشته باشد (حجم زیاد در مقابل حجم کم، مثلا).

برای همه اوقات دیگر ، هنگامی که با مقدار کیهانی چمباتمه نمی زنید یا وزنه نمی زنید ، نیازی به پوشیدن آن نیست. در واقع ، اگر شما می تواند و می کند همیشه آن را بپوشید ، احتمالاً به درستی نمی پوشید. کمربندها باید به اندازه کافی محکم باشند تا در همان مکان بنشینند ، اما نه آنقدر سفت که بتواند گردش خون را قطع کند. در هنگام بستن هنوز باید بتوانید نفس کامل بکشید اما پوشیدن آن در بین ست ها راحت نخواهد بود.

هر بازدید کننده سالن ورزشی به کمربند وزنه ای احتیاج ندارد (یا خواهد خواست). مفید است اما الزامی نیست. فقط به خاطر داشته باشید که چه زمانی به درد شما می خورند و چه سودهایی نمی رسانند و از آنها استفاده کنید. آنها ابزاری هستند – نه کمربندهای قهرمانی برای نشان دادن در ورزشگاه.

این مقاله در مارس 2016 منتشر شد و در 3 ژوئن 2021 به روز شد تا شامل پیوندهای به روز شده و مطابقت مطالب با سبک فعلی Lifehacker باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir