[ad_1]

تصویری برای مقاله با عنوان شما احتمالاً ذرت خود را می سوزانید

عکس: elenamazur (Shutterstock)

سلام ، من ذرت اینترنتی دوستانه شما هستم ، در اینجا به شما بگویم که احتمالاً ذرت روی لپه را بیش از حد پخته اید. اگر مدتی است که مرا می خوانید ، می دانید که من دوست دارم چگونه فریاد بزنم شما حتی آن را انجام نمی دهید من دارم ذرت پختن، اما گاهی اوقات مردم ذرت خود را داغ دوست دارند تا کره ذوب شود (و من آن را درک می کنم).

مشکل این است که اکثر “دستور العمل ها” یا روش های ذرت به شما می گویند که ذرت را برای مدت طولانی بپزید. دوستداران ذرت در این باره فریاد زدند از سال 1992اما مردم از گوش دادن خودداری می کنند. (بله ، حتی من من گناهکارم که به مردم می گویم ذرتشان را برای مدت طولانی بپزند ، اما من نور را دیدم و حالا باید کلمه خوب را پخش کنم.)

حقیقت این است که ذرت مدرن بسیار نرمتر و شیرین تر از قبل است. (پدربزرگ من حتی ذرت شیرین نمی خورد ، که با ذرت صحرایی که در آن رشد کرده بود متفاوت بود.) اما این قندها از لحظه برداشت ذرت شروع به تبدیل به نشاسته می کنند و حرارت فقط این روند را تسریع می کند. ذرت آب پز لوس است ، اما هنوز هم به نوعی جویدنی است و در هیچ جا به اندازه لیاقت شما شیرین نیست. (اما پدربزرگ من این را دوست دارد.)

ذرت داغ روی لپه بسیار خوب است و کره روی مهره های سرد آب نمی شود. خوشبختانه گرم کردن ذرت کار سختی نیست – فقط چند دقیقه طول می کشد. در اینجا دو روش مورد علاقه من هنگامی که به ذرت داغ روی لپه نیاز دارید ، آورده شده است اکنون.

روش 1: ذرت را به سرعت در آب جوش غوطه ور کنید

شما می توانید در مورد سرعت پایین (er) خیال پردازی کنید حمام های روغن با شیر، اما پس از آزمایش روشهای مختلف – از جمله حمام شیر – من می بینم که اغلب به آب ساده بازمی گردم. همانطور که همه ما می دانیم آب جوش بسیار گرم است و رساندن ذرت به نقطه ذوب روغن فقط دو دقیقه طول می کشد. ذرت را با برش لبه های آن با چاقو یا چاقوی تیز بشکنید ، سپس تا آنجا که می توانید پوسته و ابریشم برداشته و بیرون بیاورید. در صورت لزوم تکرار کنید.

وقتی ذرت پوست کند ، قابلمه آب را بجوشانید ، سپس ذرت را در آب فرو کنید ، درب قابلمه را بگذارید و دو دقیقه کنار بگذارید. به عقب برگردید ، ذرت داغ را از گلدان خارج کرده و بخورید. (اگر در حال آشپزی هستید ممکن است لازم باشد یک یا دو دقیقه دیگر غذا بپزید زیاد ذرت را به یکباره ، زیرا افزودن ناگهانی مواد سرد ، دمای آب جوش شما را کاهش می دهد.)

روش شماره 2: آن را خفه کنید

من می خواهم فکر کنم که ما به عنوان یک جامعه از نفرت تصادفی مایکروویو فراتر رفته ایم زیرا واقعاً یک اجاق کوچک شگفت انگیز است. (نامادری من تقریباً ذرت خود را در مایکروویو می پزد و هیچ گونه شکایتی نداشته است ، اما او نیز اسرار خود را به اشتراک نمی گذارد مگر اینکه تحت فشار قرار گیرد.)

مایکروویو روشی بسیار کارآمد و سریع برای بخارپز کردن ذرت است در پوسته خودش به کمال گرم و آبدار ، اما عقل متعارف باعث می شود شما باور کنید که باید ذرت خود را در پنج (5) دقیقه کامل پوست بگیرید. خیر نصف آن کافی است ، مخصوصاً اگر فقط یک یا دو گوش می پزید.

ذرت را در پوسته – نخ ها و همه چیز – بگذارید و به مدت کوتاهی زیر کمی آب جاری بگذارید. آن را در یک حوله کاغذی بپیچید و به مدت دو دقیقه و نیم ، شاید سه دقیقه ، با قدرت کامل روشن کنید. آن را باز کنید. بخورش. در صورت لزوم تکرار کنید. (به خاطر داشته باشید که همه چیز بستگی به میزان خوب بسته بندی مایکروویو شما دارد ، اما در زمان کمتری اشتباه می کنید و در صورت لزوم 30 ثانیه افزایش می دهید. آخرین باری که من پنج دقیقه برای دو گوش به طور کامل رفتم ، من یک ذرت کاملا خوب را خراب کردم.)

من هر دو روش را دوست دارم زیرا سریع هستند ، اما ذرت موجود در مایکروویو با اندازه مایکروویو شما محدود است و اگر من یک دسته کامل از گوش ها را یکباره تهیه کنم ، ترجیح می دهم بجوشد. حتی اگر مجبور باشید به صورت دسته ای کار کنید ، می توانید آب جوش را بارها و بارها برای تهیه جریان ثابت لپه برای خانواده و دوستان خود استفاده کنید. اگر آنها حتی بخواهند بیشتر ذرت ، به آنها بگویید که خودشان قایقرانی کنند – فقط دو دقیقه و نیم طول می کشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir