[ad_1]

واضح است که آنها را در یک مزرعه غوطه ور کنید.

واضح است که آنها را در یک مزرعه غوطه ور کنید.
عکس: کلر پایین

ترشی سرخ شده چرب است ، شور تر ، داغ ترشی این است مفهومی که نبایدکار نمی کند و هنوز هم موثر است. بسیاری از مردم موافقند: Fطعم ترشی خوب است.

بهترین ترشی سرخ شده را می توان در رستوران های زنجیره ای و نمایشگاه های میان رده در شهرستان ها یافت –رستوران هایی که از چربی و نمک نمی ترسند. ترشی سرخ شده در صورت وجود بهتر عمل می کند آماده شدنrs انجام دادنخودت را خیلی جدی نگیر و من – همانطور که حدس زده ای – یکی از این سرخ کن ها هستم.

من در ابتدا قصد دارد ترشی سرخ شده ، مفهومی درست کند من از آن دست کشیده ام ، زیرا ترشی های سرخ شده هوا بمکد. (ترشی ها باید در یک لایه کاملاً مناسب در سبد سرخ کن شما چیده شوندو حتی پس از آن ، آنها به طور مساوی یا خوب قرمز نمی شوند.) اما در میانه توسعه دستورالعملی که هرگز نخواهد بود ، این را کشف کردم پودر ادویه Ranch—من در مورد صحبت چیزهای پنهان از دره– خمیر ترشی سرخ شده عالی درست کنید.

این نباید باعث شگفتی شود. سس گوجه فرنگی و ترشی سرخ شده در همان محافل حرکت می کنند – هر دو به شدت جعلی هستند و گاهی اوقات توسط دوستداران برداشت می شود. جوش امیلی خوشمزه از دوغ خشک شده و MSG بسیار خوب با یک برش ترشی جوش می خورد و به آن طعم می دهد یادآور یک تراشه رازیانه روی یک چیزبرگر. به علاوه تکه های سبز کم آب کوچک وقتی در خمیر قهوه ای طلایی قرار می گیرند بسیار خوب به نظر می رسند.

برای تبدیل یک فنجان آرد به خمیر ترشی کامل ، یک بسته مخلوط سس گوجه فرنگی لازم است. فقط مخلوط کنید ، آغشته کنید و سرخ کنید. برای تهیه ترشی سرخ شده در یک مزرعه ، به موارد زیر احتیاج دارید:

  • روغن سبزیجات
  • ترشی –ترجیحاً برش هایی به سبک همبرگر ارزان اما نسبتاً ضخیم
  • 1 فنجان آرد
  • 1 بسته مخلوط پانسمان دامداری
  • 1 تخم مرغ ، شکسته

چند سانتیمتر روغن به ظرف فولاد ضد زنگ با دیواره بالا یا مقداری فر هلندی اضافه کنید. حرارت را زیاد بگذارید. آرد و ادویه را با هم مخلوط کرده و کنار بگذارید. تصمیم بگیرید که چند ترشی می خواهید بخورید و این تعداد ترشی را روی حوله های کاغذی خیس کنید ، سپس آنها را در تخم مرغ آغشته کرده و درون مایه بیندازید تا بپوشند.

اجازه دهید روغن به 365 ℉ و خیار شور ، چند بلافاصله ، برای چند دقیقه در هر طرف تا زمانی که قهوه ای طلایی شوند. ترشی ها را از روغن خارج کرده و اجازه دهید روی حوله های کاغذی تخلیه شوند. با پانسمان دامداری شیرجه سرو کنید. این کار را تکرار کنید تا به اندازه دلخواه ترشی سرخ شده بدست آورید. (یک دسته از خمیرها باید حداقل 20 عدد باشد ، اما من حدود آن را کاملاً آزمایش نکرده ام).

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir