[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان استفاده از کامبوچا برای ساخت تابستان & # 39؛  نگرونی & # 39؛

عکس: کلر پایین

با تشکر از یک توضیحی بسیار مفصل و مفید که اخیراً در این سایت منتشر شده است، من شروع به پختن کومبوچا خودم کردم. به عنوان یک کارخانه سازنده پیشین ، باید بگویم که تهیه بوچ کار ساده تر و آرام تری است و محصول نهایی باعث عطسه من نمی شود. (آبجو در اواخر 20 سالگی شروع به عطسه کردن من کرد. من نمی دانم چرا!)

من عاشق ترش ، بد بو ، شیرین هستم ، بنابراین منطقی است که دوست دارم کومبوچا درست کنم و بنوشم. تنها چیزی که تعجب آور است این است که چقدر طول کشید تا چای تارت را در یک کوکتل قرار دهم ، اما من گمان می کنم که این تقصیر تحمل شدید من نسبت به الکل است.

تصمیم گرفتم نوشابه جدید و مورد علاقه خود را با دو جوش الکلی مورد علاقه خود – جین و کمپاری – جفت کنم. نتیجه دقیقاً Negroes نیست ، بلکه یک رمز ریز و شیرین Negro مانند شیرین است که دارای چگالی کمتری است – و در نتیجه در یک روز گرم بلع آن آسان تر است – از یک کوکتل سنتی.

شما می توانید از هر نوع کامبوشی که می خواهید استفاده کنید ، اما من ترکیب بی مزه را ترجیح می دهم. بسیاری از میوه های کومبوچا که از فروشگاه خریداری شده است ، در آب غوطه ور می شود که باعث سرقت او می شودتارت ، بد بو ، دقیقاً همان چیزی که این کوکتل را بسیار سرگرم کننده می کند. می توانید آن را در یک فنجان همزن بچرخانید و سرو کنید (همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است) ، اما در واقع فکر می کنم ترجیح می دهم آن درست در یک فنجان پر از یخ ساخته شود. مهم نیست که چطور آن را سرو کنید ، به موارد زیر احتیاج خواهید داشت:

  • 1/2 اونس جین
  • 1 اونس کمپاری
  • 3 اونس کامبوچای ساده

یک لیوان را با یخ پر کنید و دو ماده اولیه را اضافه کنید. آنها را کمی هم بزنید ، سپس کامبوچا را روی آن بریزید و دوباره هم بزنید. روش دیگر: همه چیز را به یک فنجان همزن پر از یخ اضافه کنید ، و هم بزنید تا خنک شود ، سپس درون یک لیوان صاف کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir