استفاده از ماسک چگونه می تواند به علائم آلرژی شما کمک کند


زنی با ماسک جلوی درخت گیلاس

عکس: لونگچوپان (شاتر استوک)

اگر کاملاً واکسینه شده باشید ، ممکن است از استفاده کمتر و ماسک خود لذت ببرید حالا چه CDC می گوید آمریکایی های کاملاً واکسینه شده می توانند در بسیاری از مواقع بدون ماسک عمل کنند. اما اگر به گرد و غبار یا گرده حساسیت دارید ، شاید ارزش آن را داشته باشید که آن را حفظ کنید.

اندازه ذرات گرده متفاوت است ، بطوریکه بعضی از درختان باد زده و گرده چمن 10 تا 20 میکرون کوچکتر هستند. برای ایجاد حس مقیاس ، ماسکهای N95 نام خود را می گیرند زیرا 95٪ ذرات را فیلتر می کنند اندازه آنها 2.5 میکرون است. زیرا گرده به طور قابل توجهی از قطرات و ذرات بزرگتر است ماسک ها فیلتر می شوند ، به این معنی که این ماسک ها موانع مفیدی هستند در برابر گرده گل و مواد حساسیت زای مشابه نیز وجود دارد. همچنین ماسک های جراحی و انواع مختلف ماسک های پارچه ای. این احتمال وجود دارد که هر ماسکی برای محافظت در برابر COVID-19 استفاده کنید احتمالاً در برابر مواد حساسیت زا نیز مثر است.

در طی همه گیری ، الفمتخصص آلرژی یادداشت کرده اند بیماران آنها مدیریت آسان تر علائم آلرژی هنگام استفاده از ماسک در فضای باز (در فصول گرده) و در مناطقی که ممکن است مواد آلرژی زا در هوا وجود داشته باشد (مانند گرد و غبار).

اگر می خواهید از ماسک برای جلوگیری از علائم آلرژی استفاده کنید ، ماسکی را انتخاب کنید که فیلتراسیون مناسبی را فراهم کند (مانند ماسک پنبه ای چند لایه دستمال یا ماسک جراحی یا N95) و آن را به راحتی بچرخانید. به عنوان مثال ، اگر فاصله ای بین ماسک و دو طرف بینی شما وجود داشته باشد ، می توانید هوای پر از گرده را بخورید..

ماسک راه حل مناسبی برای مشکلات فصلی شما نخواهد بودزیرا برخی از مواد حساسیت زا هنوز هم می توانند چشم و پوست شما را تحریک کنند ، اما احتمالاً به این موارد کمک زیادی می کند در غیر این صورت استنشاق می کردید. و اگر علاوه بر آلرژی به آسم مبتلا هستید ، ممکن است متوجه شوید (همانطور که من دیدم!) استفاده از ماسک در روزهای خنک می تواند از بروز خس خس همراه باشد آسم ناشی از ورزش. بنابرایناگر شما در حال حاضر هیچ مشکلی در حساسیت ندارید ، این ماسک ها را برای آب و هوای خنک و گرده گیاهان گل محمدی نگه دارید که ممکن است در این پاییز با آنها روبرو شوید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes