[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان انواع مختلف درمان (و نحوه عملکرد آنها)

عکس: هفتاد و چهار (شاتر استوک)

بسیاری از ما ، در یک زمان یا زمان دیگر ، برای گذراندن دوره نیاز به درمان خواهیم داشت دوران سخت. با این حال ، درمان این استnاین یک دسته جهانی برای همه است و همچنین هر درمانگری برای هر بیمار مناسب نیست. چندین روش درمانی مختلف در دسترس است ، از درمان شناختی رفتاری گرفته تا EMDR گرفته تا روان پویایی.

اگر شما’شما از همه گزینه ها گیج شده اید ، شما لازم نیست بودن. بله ، انواع مختلفی از درمان وجود دارد ، اما تفاوتها از آنچه فکر می کنید کمتر است ، زیرا بسیاری از درمانگران حداقل در چند روش آموزش می بینند.

درمانگران غالباً بین انواع درمان جابجا می شوند

دکتر گفت: “وقتی با بیماران کار می کنم ، بیشتر اوقات فقط از یک نوع درمان استفاده نمی کنم.” گریگوری اسکات براون، روانپزشک و بنیانگذار و مدیر مرکز روانپزشکی سبز. بسته به بیمار ، او می تواند استراتژی های ویزیت را به ویزیت تغییر دهد تا با نیازهای خود سازگار شوند. اگر احساس کند بیمار به نوعی از درمان نیاز دارد که تخصص آن را ندارد ، آنها را به درمانگرانی ارجاع می دهد.

روش های درمانی مختلف نقاط قوت خود را خواهند داشت. بسته به شرایط خاص بیمار ، ممکن است نیازهای پیچیده ای داشته باشند که تعدادی از استراتژی ها برای آنها مفید است. بنابراین، به جای اینکه دقیقاً به یک چارچوب درمانی پایبند باشید ، یک درمانگر خوب قادر خواهد بود تا با فردیت فردی و نیازهای بیمار خود سازگار شود.

یافتن شکل خوب مهم است

بیش از هر نوع درمان خاص ، براون بر اهمیت یافتن یک درمانگر که با او احساس راحتی می کنید ، تأکید می کند.

براون گفت: “یک تناسب خوب واقعاً مهم است.” “شما می خواهید مطمئن شوید که یک درمانگر مورد اعتماد دارید که می توانید با او صادق باشید. بعضی از جلسات ناخوشایند خواهد بود ، شدید خواهد بود و این تنها بخشی از روند است. ”

اگر توانایی دارید ، بهتر است قبل از تصمیم به انجام یک دوره درمانی کامل با آنها ، یک قرار ملاقات اولیه با یک درمانگر داشته باشید. این جلسه قابل تصور است به عنوان مصاحبه، جایی که بیمار باید هر سوالی داشته باشد ، و همچنین درک کند که با این درمانگر خاص چه احساس راحتی دارد.

اگر شما’دوباره با یک درمانگر کار می کند و جلسات دقیقاً همان چیزی نیستند که شما انتظار دارید ، مهم است که در مورد رزروهای خود و همچنین مواردی که م workingثر نیست صحبت کنید ، حتی اگر از این بابت احساس ناراحتی کنید.

براون گفت: “ما آموزش دیده ایم تا مکالمه های عجیب ، ناخوشایند ، پرتنش و ناجور با مردم داشته باشیم.” “ما عادت کرده ایم.”

با در نظر داشتن این موارد ، اینها هفت نوع اصلی از درمان است که درمانگر می تواند در آن آموزش ببیند.

رفتار درمانی شناختی چیست؟

یکی از معروف ترین انواع روش های درمانی ، رفتار درمانی شناختی این دارو برای درمان مشکلاتی مانند افسردگی ، اضطراب ، سو abuse مصرف مواد ، مشکلات زناشویی ، اختلالات خوردن و بیماری های روحی شدید استفاده می شود. CBT برای تغییر تفکر ناکارآمد و الگوهای رفتاری تلاش می کند و به بیماران در توسعه مهارت های مقابله ای کمک می کند.

شناخت درمانی چیست؟

درمانی برای پردازش شناختیy زیرمجموعه CBT است که به کاهش علائم پس از آن کمک می کنداختلال استرس آسیب زا (PTSD). CPT با کمک به بیماران در یادگیری شناسایی و اصلاح باورهای بی فایده در مورد ضربه خود کار می کند.

رفتار درمانی دیالکتیکی چیست؟

رفتار درمانی دیالکتیکی با تمرکز بر چهار زمینه اصلی ، به بیماران کمک می کند تا احساسات دردناک را کنترل کرده و تعارضات را در روابط کاهش دهند: هوشیاری ، تحمل پریشانی ، تنظیم هیجان و اثر بخشی بین فردی.

EMDR چیست؟

کاهش حساسیت زدایی و پردازش حرکات چشم ، درمان EMDR علائم را با تشویق بیماران به تمرکز کوتاه بر حافظه آسیب زا هنگام تجربه تحریک دو طرفه ، معمولاً از طریق حرکات چشم ، که باعث کاهش نشاط و احساس حافظه می شود ، درمان می کند.

خانواده درمانی چیست؟

خانواده درمانی مشاوره ای است که هدف آن کمک به اعضای خانواده در برقراری ارتباط با یکدیگر و همچنین حل تعارضات است. این می تواند از کل خانواده تشکیل شود یا فقط یک زیر مجموعه از اعضا غالباً ، خانواده درمانی در موقعیت هایی که باعث استرس ، غم و اندوه یا عصبانیت می شوند ، مانند بیماری روانی یکی از اعضای خانواده ، درگیری بین اعضای خانواده ، یا مالی یا مشکلات زناشویی.

گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی از این جهت که جلسات توسط روانشناسان آموزش دیده هدایت می شوند با گروه پشتیبانی متفاوت است. بیشتر گروه ها بر روی یک مشکل خاص مانند افسردگی ، اضطراب ، سو abuse مصرف مواد یا غم و اندوه تمرکز می کنند. از گروه درمانی می توان در ترکیب با درمان فردی استفاده کرد. علاوه بر درمان ، گروه درمانی همچنین می تواند به عنوان یک سیستم پشتیبانی عمل کند ، در حالی که به افراد کمک می کند درک کنند که آنها در مبارزات خود تنها نیستند.

روان درمانی چیست؟

این یک مکالمه درمانی عمیق است که در درجه اول برای درمان افسردگی و سایر اختلالات روانشناختی جدی ، با تأکید بر کمک به بیمار در کار با احساسات خود به روشی سالم و مولد ، استفاده می شود. این شامل تجزیه و تحلیل مسئله و همچنین تغییر رفتار است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir