ماده ترمیمی در لابراتوار ساخته می شود و در جلسه دیگری در دهان بیمار قرار می گیرد و به داخل دندان چسبیده می شود.مواد ترمیمی گاهی در تاج دندان قرار می گیرند و قسمتی از دندان را پر می کنند که فشار جویدن را تحمل می کند و باید از مواد مقاومتری استفاده شود .

البته پیشنهاد متخصص های کلینیک دندانپزشکی مبین این است که کودکان دندان شیری را نیز پر و ترمیم کنند. ترمیم طلایی مشابه ترمیم سرامیکی در لابراتوار آماده میشود و به افرادی پیشنهاد میشود که میخواهند پرکردگی مقاوم در برابر تغییر رنگ و خوردگی داشته باشند. اما خب در بعضی مواقع حتی ممکن است به صورت اتفاقی پیش بیاید که دندان جلویی شما آسیب ببیند و مجبور شوید هزینه ترمیم دندان جلویی را بپردازید تا دندان های شما باری دیگر زیبایی خودشان را به دست بیاورند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نکات بعد از ترمیم و پرکردن دندان آشنا نماییم.

یا دچار پوسیدگی دندان متخصص ترمیم دندان گرگان شده باشید. خرابی ساختار دندان معمولاً در اثر پوسیدگی یا آسیبهای خارجی بوجود میآید. به ترمیم تاج دندان در اصطلاح عامه مردم ”پر کردن“ و یا ” Filling“ نیز گفته میشود. دندانپزشک متخصص ترمیمی، مسئول حذف پوسیدگیها، جبران شکستگیها، رفع نواحی بد رنگ و یا بدشکل در تاج ترمیم دندان جلو پوسیده دندانها میباشد.

تاج دندانها میتوانند با مواد همرنگ یا ”کامپوزیت“ و یا مواد فلزی یا ”آمالگام“ ترمیم شوند. مواد همرنگ : کامپوزیت، گلاس آینومر و … اگر میزان دندان باقی مانده کافی باشد، با مواد ترمیم مستقیم دندان ترمیم می شود. اگر مسئله هزینه پر کردن دندان است، آمالگام کم هزینه تر نسبت به کامپوزیت است. اگر ترمیم عمیق باشد، استفاده از دایکال برای کف بندی. در این روش بعد از برداشت پوسیدگی دندان، ابتدا از مادهای به نام اسید اچ استفاده میشود که سبب ایجاد حفراتی بسیار زیاد در حد میکرون در دندان میگردد. بهترین روش ترمیم دندان برای دندانهای آسیاب که پوسیدگی جزئی دارند استفاده از روکش های آمالگام و کامپوزیت است که از قدیم استفاده می شدند.