انواع مختلف پاپریکا و نحوه استفاده از آنها


تصویر مقاله ای با عنوان انواع مختلف پاپریکا و نحوه استفاده از آنها

عکس: GoncharukMaks (شاتر استوک)

بسته به زمانی که به دنیا آمده اید و پدر و مادرتان چقدر تلویزیون به شما اجازه دیدن می دهند ، اولین آشنایی شما با پاپریکا در برنامه نیک جونیور بوده است. شواهد آبی. این بچه ادویه که متولد آقای نمک و خانم پپر است (بسیار خوشحال است که نام خود را حفظ کرد) جوانترین عضو شواهد آبی خانوار تا زمان تولد برادرش دارچین.

اگر تماشا نکرده اید مدرک آبی، اولین برخورد شما با پاپریکا احتمالاً روی تخم یک شیطان بود. در واقع ، تا 20 سالگی من تنها دو مکانی بودم که با ادویه قرمز آجری روبرو شده بودم. من بسیاری از علائم اولیه پخت و پز را از مادربزرگم گرفتم ، زنی که به شدت به کره و بیکن با بیکن تکیه داده بود و ادویه جات ترشی جاتش با نمک ، فلفل ، نمک سیر و یک بطری قرص پر از قرص ساکارین. اما فلفل قرمز به مراتب بیشتر از لمس نهایی تخمهای شیطان است. پودر قرمز زنگ زده حاوی بسیاری از فلفل ها است و می تواند طعم شیرین ، دودی یا کاملا تندی داشته باشد ، بسته به این که از کجا می آید و با کدام فلفل درست می شود.

سه نوع اصلی پاپریکا

فلفل قرمز از مخلوط فلفل قرمز خشک آسیاب شده ، شامل – فلفل دلمه ، حلب ، پوبلانو و فلفل دلمه ای تهیه می شود. فلفل قرمز را می توان براساس طعم ، منطقه یا مخلوط هر دو دسته بندی کرد. اگر برای خرید پاپریکا در یک فروشگاه مواد غذایی در ایالات متحده خرید کنید ، احتمالاً سه نوع اصلی پاپریکا پیدا خواهید کرد – شیرین ، دودی و گرم – اما ممکن است با پاپریکای مجارستان (موضوعی که می تواند بسیار پیچیده باشد) و قرمز اسپانیایی نیز روبرو شوید. فلفل (فلفل دلمه ای).

فلفل قرمز شیرین رایج ترین است. اینها مواردی است که می توانید روی تخمهای شیطان و سالاد سیب زمینی و آنجا پیدا کنید طعم نرم ، میوه ای ، کمی تند و تلخ ، بدون گرمای قابل توجه. شما می توانید قسمت خوبی از آن را بدون غلبه بر سایر طعم های موجود در ظرف استفاده کنید ، و این رنگ قرمز زیبایی را به هر آنچه در آن قرار دهید می بخشد. در گولاش خوب است و در خورشت های گوشتی نیز خوب است.

فلفل قرمز تند همین است – فلفل قرمز ، که با فلفل های تند درست می شود. این ادویه به اندازه گیاه خالص خالص تند نیست ، اما ممکن است ضربه بزند ، به خصوص اگر – مثل من – شما در خوردن تخم مرغ های شیطانی بزرگ شده باشید. هنگامی که کمی گرمای میوه ای و شدید می خواهید از آن استفاده کنید. من آن را روی میگوی کبابی دوست دارم و در آب های خامه ای پاشیده ام.

فلفل قرمز دودی نیز هست چگونه صدا می کند: این ماده با فلفل هایی تهیه می شود که روی بلوط خشک و دودی شده اند و اگر می خواهید طعم دودی به غذای خود بدهید بدون اینکه واقعاً چیزی سیگار بکشید ، ماده خوبی برای استفاده است. این غالباً “فلفل قرمز اسپانیایی” یا “فلفل دلمه ای” نامیده می شود ، اما فلفل دلمه ای واقعی با استفاده از روشهای سنتی مناطق خاصی از اسپانیا ساخته می شود. همه پاپریکای دودی اسپانیایی نیست و همه پاپریکای اسپانیایی دودی نیست – می توانید به عنوان مثال پاپریکای دودی مجارستانی یا پاپریکای اسپانیایی خریداری شده را خریداری کنید خشک شده در آفتاب یا خشک شده در فر. پاپریکای گرم و دودی می تواند نرم ، متوسط ​​یا گرم باشد.

فلفل قرمز مجارستانی چطور؟

پاپریکا ادویه ملی مجارستان است و آنها آن را قبول می کنند به طور جدی. نگاهی گذرا به صفحه فلفل قرمز در ویکی پدیا به ما می گوید که هشت نوع مختلف فلفل قرمز مجارستان وجود دارد ، از جمله “Édesnemes (شیرین نجیب)” ، “csípős csemege، pikáns (ظریف تصفیه شده ظریف)” و “erős (قوی)” . اگر در ایالات متحده زندگی می کنید، به ‘s بعید است که بتوانید همه هشت نفر را جمع آوری کنید. بیشتر فلفل قرمز مجارستانی در ایالات متحده فروخته می شوداس Édesnemes است ، که غنی و شیرین است بدون گرمای زیاد. اگر به دنبال فلفل قرمز متنوع و متنوع هستید ، شیرینی مجارستانی راهی است که باید دنبال کنید.

نحوه استفاده از هر نوع فلفل قرمز

من می توانم یک دسته کامل از غذاها را برای تهیه با فلفل قرمز شیرین ، دودی و داغ لیست کنم ، اما من یک روش تعلیمی کمتر را ترجیح می دهم. اگرچه هر نوع پاپریکا کاربردهای سنتی خود را دارد ، اما قانونی وجود ندارد که بگوید شما نمی توانید وحشی کنید و از پاپریکای دودی در دستورالعملی که خواستار مربا است استفاده کنید ، یا پاپریکای گرم را روی سالاد سیب زمینی خود بپاشید. من همیشه شیرینی های مجارستانی و شیرینی پیمنتو در دست دارم و بسته به روحیه خودم از آنها به جای یکدیگر استفاده می کنم. (چیزهای دودی برای تخمهای شیطان استثنایی است.)


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes