اهداف هوشمندانه بیش از حد ارزیابی می شوند


تصویر مقاله با عنوان اهداف SMART بیش از حد ارزیابی شده است

تصویر: یوكالورا (شاتر استوک)

اگر می خواهید هدفی تعیین کنید ، باید “هوشمندانه، “ توصیه استاندارد انجام می شود (زوج ما!). بتن ، قابل اندازه گیری ، چیزی ، چیزی محدود در زمان. در مورد معنای برخی از حروف اختلاف نظر وجود دارد ، که اولین اشاره ما به این است که ممکن است چندان مهم نباشد. به نظر می رسد که چارچوب هدف SMART تمام راه هایی را که از طریق آنها تعیین هدف می تواند به ما کمک کند ، پوشش نمی دهد. ما در واقع تو نباید هر هدفی را به هدف SMART تبدیل کنید.

اهداف SMART از کجا ناشی می شوند؟

بیایید یک دقیقه وقت بگذاریم تا به داستان اینجا نگاه کنیم. هر چقدر اهداف SMART را در چارچوب اهداف تناسب اندام یا مصوبه های سال نو مورد بحث قرار دهیم ، فکر می کنیم که این اهداف از زمینه خودسازی است. اما آنها این کار را نمی کنند: Tسلام ، شما از دنیای دولت هستید ، جایی که در سال 1981 ، جورج دوران مقاله ای را با عنوان “یک روش هوشمندانه برای نوشتن اهداف و اهداف دولت وجود دارد” نوشت.

او استدلال می کند که اهداف غالباً مبهم هستند و چیزی مشخص و واضح بیان شده م thanثرتر از کار کردن است. نام اختصاری SMART برای ایجاد ساختاری در نظر گرفته شده بود ، اگرچه وی خاطرنشان كرد كه لازم نیست هر پنج نقطه برای هر منظور تعریف شود.

اثبات اضافی بر اینکه این چارچوب برای مردم معنی ندارد: Tاو نامه A است در ابتدا به معنی “قابل اشتغال” است ، یعنی می توانید آن را به یک کارمند یا گروه خاص اختصاص دهید.

مضرات اهداف SMART

اهداف SMART اغلب به عنوان بهبود عبارات مبهم مانند “من می خواهم شکل بگیرم” تلقی می شود ، اما من ترجیح می دهم آن را فریب و تغییر دهم. تا زمانی که هدف خود را مشخص نکنید ، یک آزمون برای اتمام موفقیت آمیز با یک مهلت و یک نشانگر دریافت خواهید کرد. آیا این واقعا انگیزه شما خواهد بود؟

هنگامی که هدفی را مشخص و قابل اندازه گیری می کنیم ، یاد می گیریم که روی اقدامات خاصی تمرکز کنیم – شاید چیزی خوب – اما از چیزهایی که در این گروه ها قرار نمی گیرند نیز چشم پوشی می کنیم. اگر فقط می خواهید وزن کم کنید و پوند را بشمارید ، چه اتفاقی می افتد که توانایی شما در حفظ توده و قدرت عضلانی است؟ چه اتفاقی می افتد که توانایی شما برای لذت بردن از غذا بدون وسواس در مصرف کالری وجود دارد؟ چه اتفاقی برای انواع ورزش می افتد که به طور معمول سرگرم کننده خواهید بود ، اما حداکثر کالری سوزی را در هر دقیقه فراهم نمی کند؟ ما یک دید تونل پیدا می کنیم و این لزوما روش خوبی برای نزدیک شدن به هدف نیست.

وقتی هدفی را تعیین می کنیم که قابل تحقق باشد و واقع بینانه باشد ، خود را تثبیت می کنیم. اگر در تلاش برای پیشرفت هستید ، آیا نمی خواهید چیزی را امتحان کنید که به ویژه یک چالش باشد زیرا آیا می توانید شکست بخورید فکر می کنید اگر فقط به “اهدافی” که 100٪ مطمئن هستید می توانید به آنها برسید ، چقدر موفق خواهید شد؟

سرانجام ، تعیین هدف ، محدودیت زمانی ، مانعی مصنوعی بر سر راه خود قرار می دهد. اگر به سررسید برسید و آن را انجام ندهید چه اتفاقی می افتد؟ آیا همه اینها بیهوده بود؟ اگر شما در مورد یک دوره سه ماهه شرکت صحبت می کنید ، شاید. اما اگر به دلایل شخصی خود در حال انجام اهداف خود هستید ، واقعا زمان مهم نیست ، اینطور نیست؟ تزکیه شخصی خط پایان ندارد. اگر تا تاریخ X به 100 فشار نرسیده اید ، آیا هنوز قدرتمندتر از زمانی که شروع کرده اید نیستید؟ آیا نمی توانید به کار خود ادامه دهید و ببینید آیا می توانید در یک ماه دیگر به 100 فشار بیایید؟ شما کاملا می توانید

اهداف SMART را به عنوان یک معیار یا حداقل بدانید

وقتی اهداف SMART را کنار می گذارید ، ممکن است در ابتدا کمی گم شوید. آنها ساختار خوبی را برای نشان دادن واضح چیزی که می خواهید روی آن کار کنید ارائه می دهند. این هدف کلی شما نیست ، اما ممکن است به عنوان بخشی از روند کار مفید باشد.

بنابراین تعریف برخی از آزمون های قابل اندازه گیری ، قابل اندازه گیری مانند را در نظر بگیرید حداقل ها تا مطمئن شوید که در راه خود هستید. تمرکز بر روند ، نه نتیجه: Fیا مثلاً می توانید هفته ای چهار بار در هفته کار کنید. این همان دویدن در ماراتن یا سریعتر بلند شدن نیست که ممکن است اهداف واقعی شما باشد ، اما دستیابی به یک معیار مشخص ، قابل اندازه گیری و محدود به زمان ابزاری است که می توانید برای تمرکز تلاش خود در جاده استفاده کنید.

وقتی اهداف واقعی را تعیین می کنید بزرگتر فکر کنید

اگر هدف را تعیین کنید نه آیا باید واقع بینانه باشند یا دقیقاً مشخص شوند؟ همانطور که قبلاً نوشتم ، فکر می کنم فکر کردن در مورد اهداف تناسب اندام (یا برخی اهداف واقعاً) منطقی ترین است در رابطه با یک سوال. به عمد یک یا چند مورد از این پارامترهای SMART را بردارید و کلیک کنید تا ببینید چه چیزی می توانید درصورت عدم موفقیت در آزمون قبولی / عدم موفقیت بدست آورید.

مهلت تعیین شده را بپرسید و بپرسید: حمیتونم زود برسم [goal weight] بالابر مرده؟ یا نیاز به ویژگی را بردارید و بپرسید: حبا چه سرعتی می توانم بدوم تا این مسابقه پیش بیاید؟ یا جنبه اندازه گیری را بردارید و ببینید اگر ساده باشد چه اتفاقی می افتد من کارهایی می کنم خوش بگذره. سفت شوید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ زندگی شما چگونه تغییر خواهد کرد؟ برای امتحان و مشاهده نحوه کار به شماره هایی که بتوانید در صفحه گسترده ردیابی کنید ، نیازی ندارید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes