[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان قطع ارتباط این دستگاه های دیجیتال Western Western در حال حاضر

عکس: عکس های مختلف (شاتر استوک)

Network Stored Devices (NAS) هارددیسک های خارجی با قابلیت اتصال به شبکه هستند. آنها اساساً دستگاههای ابری خصوصی هستند که می توانید در خانه راه اندازی کنید تا از راه دور به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. آنها مناسب هستند ، اما اگر از دستگاه My Digital Live و My Book Live DUO NAS وسترن دیجیتال استفاده می کنید ، باید فوراً آن را از Wi-Fi جدا کنید تا از داده های خود در برابر هکرها محافظت کنید.

طبق گزارشات گسترده کاربران ، افراد خارجی می توانند از راه دور از برنامه WD My Book Live استفاده کنند دسترسی به درایوهای NAS. پس از ورود به سیستم ، هکر پرونده های ذخیره شده را سرقت می کند و سپس یک تنظیم مجدد کارخانه را انجام می دهد که تمام داده های ذخیره شده را حذف می کند. داده ها پس از بازنشانی سیستم قابل بازیابی نیستند ، و این حمله به ویژه ویرانگر است.

به طور معمول ، مصرف کنندگان انتظار دارند یک راه حل امنیتی برای حل چنین مشکلی جدی ایجاد شود. متأسفانه وسترن دیجیتال در سال 2015 پشتیبانی از دستگاههای آسیب دیده NAS را متوقف کرد و از آن زمان تاکنون دستگاه ها به روزرسانی سیستم عامل جدیدی دریافت نکرده اند. این دلیل وجود آسیب پذیری در وهله اول را توضیح می دهد ، اما همچنین به این معنی است که ممکن است برخی از اصلاحات هرگز برطرف نشوند. به گفته یک مقام بیانیه در وب سایت Western Digital:

Western Digital دریافت که برخی از دستگاه های My Book Live توسط بدافزار به خطر افتاده اند. در برخی موارد ، این معامله منجر به بازنشانی کارخانه شده است ، به نظر می رسد همه داده های دستگاه پاک می شود.

با این حال ، وسترن دیجیتال تأیید نکرد که آیا مسئله پچ را حل می کند یا خیر ، گفت:

My Book Live آخرین نسخه سیستم عامل خود را در سال 2015 دریافت کرده است. ما درک می کنیم که اطلاعات مشتری ما بسیار مهم است. در حال حاضر توصیه می کنیم برای محافظت از داده های دستگاه خود ، اتصال My Book Live را از اینترنت قطع کنید.

کاربران باید بلافاصله دیسک های خود را بررسی کنند. اگر صفحه ورود به صفحه داشبورد “رمز ورود نامعتبر” باشد (و شما تأیید کرده اید که از اطلاعات صحیح ورود به سیستم استفاده می کنید) ، ممکن است شخصی در حال حذف دستگاه باشد. اگر هنوز می توانید وارد سیستم شوید و اطلاعات شما هنوز در دسترس است ، برای جلوگیری از حمله باید دستگاه خود را از شبکه خارج کنید. اگرچه امکان دسترسی از راه دور به دستگاه را نخواهید داشت ، اما می توانید آن را مستقیماً با کابل اترنت به رایانه یا لپ تاپ خود متصل کنید.

  1. اتصال wifi را در رایانه خود خاموش کنید.
  2. کامپیوتر و دستگاه NAS خود را با کابل اترنت متصل کنید.
  3. رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید.
  4. چراغ NAS باید روشن شود و در دستگاه های ذخیره سازی رایانه شما ظاهر شود.
  5. اگر به مشکلی برخوردید ، مشورت کنید صفحه پشتیبانی عیب یابی دیجیتال وسترن کمک.

[TweakTown]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir