اکنون باید دستگاه های iPhone ، iPad و Mac خود را به روز کنید


تصویر مقاله ای با عنوان شما اکنون باید دستگاه های Apple خود را به روز کنید

برای رفع آسیب پذیری امنیتی خطرناکی که هکرها به طور فعال در طبیعت از آن سوiting استفاده می کنند ، مطمئن شوید که بلافاصله جدیدترین به روزرسانی های سیستم عامل iOS ، iPadOS و macOS Big Sur را نصب کرده اید.

به روزرسانی های IOS و iPad همچنین یک اشکال آزار دهنده را برطرف می کند که باعث می شود برخی کاربران آیفون قفل Apple Watch را از طریق Touch ID تلفن خود باز نکنند. با این حال ، بسیار مهم است که همه کاربران آیفون ، آیپد و مک سریعاً به روزرسانی ها را نصب کنند تا از دستگاه ها و داده های خود در برابر آخرین نقص امنیتی محافظت کنند.

یادداشت های پچ برای iOS / iPadOS 14.7.1 و macOS 11.5.1 در به روزرسانی ها اشکال به صورت CVE-2021-30807 ذکر شده است. این یک “مشکل خرابی حافظه” در م Iلفه IOMobileFrameBuffer است که در هر سه سیستم عامل آسیب دیده وجود دارد ، که به برنامه های مخرب نصب شده بر روی دستگاه اجازه می دهد امتیازات بالایی کسب کرده و حملات با کد دلخواه را انجام دهند.

متأسفانه ، هر دو گزارش خطا تأیید می کنند که اپل “گزارشی مبنی بر اینکه ممکن است به طور فعال مورد سو actively استفاده قرار گرفته باشد” ناشناس دریافت کرده است گزارش ZDNet نشان می دهد که حمله ای با اثبات تصور بصورت آنلاین ظاهر شده است. به عبارت دیگر: Uدستگاه های مهر و موم شده اپل اهداف باز هستند.

برای هر کسی که علاقمند به تخریب فنی بیشتر این مشکل باشد ، Saar Amar از مرکز پاسخ امنیتی مایکروسافت (MSRC) نوشت پست دقیق وبلاگ در این مورد. عمار تقریباً چهار ماه پیش در واقع این اشکال را کشف کرده بود و قبل از اینکه اپل خود مشکل را کشف کند در حال کار بر روی یک گزارش کامل اشکال بود و توضیحات آن نگاه عمیق تری نسبت به اشکال موجود در اپل به ما می دهد.

نحوه نصب به روزرسانی در iPhone ، iPad و Mac

به روزرسانی ها برای همه آیفون های دارای iOS 14 ، iPad با iPadOS 14 و دسک تاپ های Mac و Macbook با macOS Big Sur در دسترس است. در اینجا نحوه بررسی نسخه سیستم عامل دستگاه شما آورده شده است:

  • iOS / iPadOS: قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> عمومی> اطلاعات ، و مطمئن شوید که در iOS 14.7.1 یا بالاتر برای iPhone یا iPadOS 14.7.1 یا بالاتر برای iPad هستید.
  • سیستم عامل مک: کلیک “همه چیز درباره این Mac” از فهرست Apple. مطمئن شوید که با macOS 11.5.1 یا بالاتر کار می کند.

و در اینجا نحوه به روز رسانی دستگاه های خود آورده شده است:

  • iOS / iPadOS: قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> عمومی> به روزرسانی نرم افزار> بارگیری و نصب کنید سپس دستورالعملهای روی صفحه را دنبال کنید.
  • سیستم عامل مک: از جانب منوی سیب، قابل اعتماد و متخصص تنظیمات ترجیحی سیستم> به روزرسانی نرم افزار> اکنون به روز کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes