[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان اکنون زمان خرید یک ماشین اجاره ای است

عکس: کامونوان ونکاف (شاتر استوک)

معمولاً خرید اجاره نامه برای اتومبیل شما کار چندان خوبی نیست. اما باز هم ، این زمانهای عادی نیست. با قیمت خودروهای دست دوم رشد بیش از 34٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ممکن است بتوانید اجاره اتومبیل خود را با قیمتی کمتر از آنچه در حال حاضر در بازار به فروش می رسد ، خریداری کنید. به این ترتیب می توانید ماشین خود را به نمایندگی ها بفروشید و مابه التفاوت را جمع کنید. در اینجا نگاهی به نحوه کار می اندازیم.

ارزش بازار اجاره اتومبیل شما

در اکثر اجاره ها بند خرید وجود دارد که به شما امکان می دهد در هر زمان از اجاره ماشین را خریداری کنید. اجاره نامه شما شامل یک ارزش باقیمانده است که ارزش از پیش محاسبه شده وسیله نقلیه شما هنگام انقضا مدت اجاره است. اما با مشکلات تأمین مربوط به همه گیری ، ارزش باقیمانده ماشینها در حال حاضر می تواند بسیار کمتر باشد. از آنها در واقع ارزش بازار به عنوان مثال ، یک اجاره نامه می تواند به شما بدهد ماشین دست دوم با ارزش باقیمانده 15000 دلار –اما این قیمت احتمالاً افزایش سریع 34 درصدی قیمت خودرو در سال گذشته را در نظر نگرفته است ، که متفاوت بود 5،100 دلار سرمایه اجاره ای.

با مقایسه ارزش بازار با کل هزینه خرید زودتر ماشین شما (ارزش باقیمانده ، باقی مانده پرداخت اجاره ماهانه ، مالیات فروش ، و احتمالاً هزینه پایان اجاره) ، می توانید با فروش اتومبیل خود در بازار آزاد خرید خود را ادامه دهید.

چگونه می توان از ارزش بازار وسیله نقلیه خود پی برد

شما می توانید قیمت خودروهای دست دوم را برای مارک ، مدل ، و مسافت پیموده شده اتومبیل خود با استفاده از منابع برای ارزیابی ماشین مانند کتاب آبی کلی، Cars.com، TrueCar، و ادموندز. از آنجا، شما می توانید ارزش واقعی بازار اتومبیل خود را با ارزش باقیمانده در اجاره نامه مقایسه کنید ، زیرا این تفاوت به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا خرید را ادامه دهید (بعضی از مدل ها بیشتر از بقیه دنبال می شوند). از آنجا می توانید از فروشنده خود بپرسید برای یک پیشنهاد خرید ، که شامل پرداخت های باقیمانده و هزینه فسخ احتمالی اجاره می شود. اگر ریاضی خوب به نظر می رسد ، می توانید آن را بفروشید یا آن سهم را در اجاره جدید برای اتومبیل دیگری پرداخت کنید.

با این حال ، شرکت های خودروسازی در حال جبران هستند

همانطور که جالوپنیک اشاره می کند، شما معمولاً می توانید پیشنهاداتی را از نمایندگی هایی مانند کاروانا یا وروم بخرید تا اجاره نامه خود را مستقیماً از بخش دارایی اتومبیل خود خریداری کنید و آنها ارزش سهام شما را بررسی می کنند و یا این ارزش را برای اجاره نامه خود برای یکی از وسایل نقلیه خود قرار می دهند. با این حال، اشاره به مشکلات زنجیره تامین، هوندا اخیراً به نیسان و جنرال موتورز پیوست و از قبول خرید از نمایندگی های غیرمرتبط خودداری کرد و صاحبان خودرو را مجبور کرد خودروها را به نمایندگی هایی که از آنها خریداری کرده اند برگردانند. این البته مانع از آن می شود که بالاترین پیشنهاد خودروی خود را دریافت کنید.

این بدان معنا نیست که شما نمی توانید ماشین را با قیمت خرید همانطور که در توافق نامه ذکر شده خریداری کنید ، اما به پول پیش پرداخت یا تأمین مالی خرید با وام نیاز خواهید داشت. بنابراین ، این درد بیشتر است و خطر بیشتری را به همراه دارد (زیرا خریدار بلافاصله سفارش داده نمی شود) ، اما پس از انجام این معامله ، شما آزاد خواهید بود که ماشین را به چه کسی بفروشیدروزی لطفا

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir