[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه می توان بهبود یافت اگر شما بوده اید & # 39؛  قبل از تصفیه و # 39؛  مثل یک بچه

عکس: رابی هان (شاتر استوک)

کودکانی که “فرزند پروری” را تجربه می کنند کودکانی هستند که باید خیلی سریع بزرگ شوند زیرا از آنها انتظار می رود که نقش والدین را به خواهر و برادر یا والدین خودشان برسانند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود کودک بیهوش شود – بعضی از آنها قابل اجتناب است و برخی دیگر نه. اما در هر دو مورد اثرات ضد عفونی کننده سریع و طولانی مدت است.

اگر پدر یا مادری فوت کند ، توانایی کار خود را از دست بدهد یا از خانه خارج شود ، ممکن است کودک نیاز به مداخله برای کمک به بقیه والدین را احساس کند. در مواقعی دیگر ، والدین ممکن است منابع لازم را نداشته باشند ، چه از نظر مالی و چه غیر آن ، آنها را مجبور به اعتماد به فرزند بزرگتر برای مراقبت از خواهر و برادر کوچکتر خود کنند. اگر پدر یا مادر از نظر ذهنی ناپایدار باشند ، با اعتیاد دست و پنجه نرم کنند و یا از توانایی عاطفی کافی برای بازی در یک نقش والدین مناسب برخوردار نباشند ، تحریک پذیری نیز می تواند رخ دهد.

اثرات طولانی مدت فرزندپروری

خواه عمدی باشد یا نه ، می توان از آن اجتناب کرد یا نه ، فرزندپروری می تواند برای کودک یک موقعیت استرس زا باشد و اغلب اثرات ماندگاری دارد.

کریستین مایرز ، درمانگر مجوز ازدواج و خانواده در ، گفت: “والدین شدن اغلب به دلیل عدم وجود مرز در سیستم خانواده است.” رشد می کند در میدلوتیان ، واشنگتن.

معمولاً از كودكی كه تخلیه نمی شود مسئولیت هایی را می پذیرد كه برای آن آمادگی ندارد ، مانند مراقبت از خواهر یا برادر بسیار كوچك یا داشتن یك پدر و مادر برای داشتن مشكلات شخصی به وی.

مایرز گفت: “از كودك انتظار می رود كارهایی را انجام دهد كه ممكن است از نظر شناختی نتواند انجام دهد و این امر می تواند منجر به احساساتی مانند نارسایی ، شرمندگی یا عزت نفس پایین شود.”

کودکان پرانرژی ممکن است در بزرگسالی با مشکلاتی روبرو شوند مانند اضطراب ، افسردگی ، اعتماد به نفس پایین و عدم توانایی در ایجاد روابط سالم خود. برای کسانی که در دوران کودکی تحت بی حسی قرار گرفته اند ، شکستن این چرخه می تواند بسیار دشوار باشد ، زیرا بیشتر ما با تماشای روابط خانوادگی خود ، روابط خانوادگی را یاد می گیریم. به عبارت دیگر ، برای کودکی که در این محیط رشد می کند ، تجویز دارو می تواند بسیار طبیعی به نظر برسد.

مایرز گفت: “ما به آنچه می دانیم متمایل هستیم.”

حتی اگر شخص بپذیرد که این والدین طبیعی یا سالم نیستند ، باز هم می توان برای درک چگونگی مرزهای سالم در یک رابطه و نحوه اجرای آنها تلاش کرد. درمان می تواند در کنار آمدن با برخی از افکار و رفتارهایی که آنها برای مقابله با استرس والدین ایجاد کرده اند و همچنین ایجاد عادت های سالم پیش رو ، مفید باشد.

چه انتظاری از درمان

مقابله با تأثیرات یک کودک حق ثبت اختراع اغلب به معنای مقابله با باورهای ناکارآمد و الگوهای فکری مرتبط با آن تجربه است. به عنوان مثال ، بسیاری از فرزندان والدین بزرگ می شوند تا احساس مسئولیت شدیدی نسبت به دیگران داشته باشند ، این عادتی است که دستیابی به آن دشوار است. از شیر گرفتن. درمان اغلب بر روی بسته بندی این افکار و رفتارها برای پرداختن و حل آنها متمرکز است.

تعدادی از عادات رابطه نیز وجود دارد که آنها باید از آنها بیاموزند ، مانند استقلال شدید یا انگیزه مراقبت از دیگران در حالی که از نیازهای خود غافل می شوند.

مایرز گفت: “کودکان پرانتزی اغلب با بزرگتر شدن بخش بزرگی از هویت خود را در یک نقش مراقبتی پیدا می کنند.”

برای بزرگسالی که با عواقب پدر و مادر بودن مقابله می کند ، برخی از روش های درمانی می توانند به شما کمک کنند:

رفتار درمانی شناختی مبتنی بر ضربه

این است نوع درمان که به بیماران کمک می کند الگوهای ناکارآمد تفکر و فرضیات را شناسایی کرده و به آنها کمک کنند تا به آنها در درک تجربیات و همچنین درک خود از خود کمک کنند.

این برای بزرگسالانی که در دوران کودکی تحت بیهوشی قرار گرفته اند ، شامل پرداختن به این اعتقاد است که آنها فقط مسئولیت رفاه دیگران را دارند و همچنین نگرانی های آنها در مورد عدم توانایی در کنار آمدن با مسئولیت های نامناسب سن.

روایت درمانی

روایت درمانی به بیماران کمک می کند تا خود را جدا از مشکلات خود بدانند تا به آنها فاصله کافی از مشکل را بدهد تا درک کنند که چگونه می تواند به آنها آسیب برساند. این می تواند به بیماران کمک کند تا دیدگاه جدیدی پیدا کنند که به آنها کمک کند تا در الگوهای فکری و اعتقادی خود تغییراتی ایجاد کنند.

برای بزرگسالانی که از کودکی تحت بی حسی قرار گرفته اند ، این می تواند به آنها کمک کند تا احساس حساسیت شدید خود را نسبت به دیگران باز کنند و همچنین در هویت خود به عنوان سرپرست سرمایه گذاری بیش از حد انجام دهند تا اینکه از نیازهای خود غفلت کنند.

خانواده درمانی

از آنجا که تجویز مسکن مشکلی است که به دلیل عدم وجود مرزهای مناسب در خانواده ها بوجود می آید ، خانواده درمانی می تواند به از بین بردن الگوهای ناسالم در یک خانواده کمک کند ، همچنین می تواند مرزهای سالم را پیدا کند.

زوج درمانی

بزرگسالانی که از کودکی تحت بیهوشی قرار گرفته اند ، معمولاً برقراری روابط سالم خود دشوار است. زوج درمانی می تواند با کمک به ایجاد مرزهای سالم در یک رابطه و همچنین کمک به بهبود ارتباط با این مشکلات کنار بیاید.

قابلیت تصحیح کودکان کودکان را وادار می کند خیلی سریع رشد کنند به روشی استرس زا و ناسالم. اثرات طولانی مدت آنقدر دشوار است ، تجویز ضد عفونی کننده نباید یک فرد را تعریف کند. در عوض ، با شناخت مناسب از آنچه اتفاق افتاده است ، و همچنین درمان مناسب ، این یک چرخه است که می تواند مختل شود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir