[ad_1]

کارت واکسن با سرنگ

عکس: جاناتان ویس (شاتر استوک)

در حالی که بحث درمورد اینکه آیا ما به “گذرنامه واکسن” ملی یا ایالتی نیاز داریم ، جریان دارد ، واقعیت این است ما قبلاً آن را داریم و این یک کاغذ کوچک است که چند عدد دارد و نام شما روی آن نوشته شده است. این کارت ها ، که در ابتدا به عنوان یک یادآوری راحت برای استفاده شخصی در نظر گرفته شده اند ، به طور فزاینده ای به عنوان اثبات واکسیناسیون استفاده می شوند.

به عنوان مثال ، دانشگاه درکسل یکی از بسیاری از کالج هایی است که برای ثبت نام در پاییز ترم 2021 نیاز به اثبات واکسیناسیون دارد. مال آنها سایت اینترنتی می خوانید: “شما می توانید مدارک خود را در زمینه واکسیناسیون (معمولاً کارتی که هنگام واکسیناسیون دریافت می کنید) از طریق برنامه Drexel Health Checker بارگذاری کنید.” شاید که کارتها در محل کار ، کنفرانس و احتمالاً حتی برای مسافرت نیز پذیرفته می شوند.

اگر عجیب به نظر برسد که سیاست های واکسیناسیون برای شرکت ها و م institutionsسسات به یک نقشه دستی که به راحتی جعل می شود بستگی دارد ، درست است. شواهد واکسیناسیون معمولاً به صورت نامه ای از طرف ارائه دهنده خدمات بهداشتی است ، مانند موارد واکسیناسیون که متخصصان اطفال مرتباً به والدینی که فرزندان خود را در مدرسه ثبت نام می کنند ارائه می دهند. اما این کارت ها ترمز ما تاکنون است ، خصوصاً اینکه بسیاری از ما واکسن ها را در کلینیک یا داروخانه ای خورده ایم که به طور معمول مراجعه نمی کنیم.

قبل از اینکه کارت خود را گم کنید

خوب ، شما کارت واکسیناسیون خود را دارید ، اما نگران هستید که روزی آن را از دست بدهید. بیایید ببینیم اکنون چه کاری می توانید انجام دهید.

ابتدا از نقشه عکس بگیرید یا یک نسخه از آن را روی کاغذ تهیه کنید که می توانید آن را در یک مکان امن نگه دارید. به این ترتیب شما اطلاعات مربوط به کارت را ثبت می کنید ، مهمترین آن نام کلینیک یا سیستم بهداشتی است که در آن واکسن دریافت کرده اید.

سپس مطمئن شوید که اطلاعات تماس کاملی را در مورد محل واکسن دریافت کرده اید. (اگر واکسن خود را در یک کلینیک پاپ آپ دریافت کرده اید ، مطمئن شوید که چه کسی آن را ترتیب داده است ، مانند یک بیمارستان محلی.) این به این دلیل است که ارائه دهنده سوابق واکسیناسیون خود را ثبت می کند. به عبارت دیگر ، کارت شما تنها سابقه وجود ندارد. این یکی از حداقل دو مورد است.

در حالی که کارت خود را در دست دارید ، در هر مکانی که انتظار دارید مدارک واکسیناسیون از شما درخواست شود ، به دنبال قوانین باشید. بسیاری از آنها از برنامه های دیجیتالی استفاده می کنند تا بتوانید کارت خود را یک بار تهیه کنید و سپس آن را برای استفاده روزمره داشته باشید. Excelsior Pass در نیویورک یکی از این برنامه هاست. برخی از موسسات ، مشاغل و خطوط هوایی آنها ممکن است به زودی برنامه های خاص خود را داشته باشند اگر آنها دیگر چنین کاری نکنند. مدارک واکسیناسیون خود را به محض توانایی وارد کنید ، بنابراین مجبور نیستید در آخرین لحظه برای گرفتن کارت بجنگید.

همچنین ، آوردن کارت (یا کپی آن) را برای پزشک بعدی خود در نظر داشته باشید. که به نوعی ، پزشک ممکن است واکسن را نیز در پرونده خود وارد کند.

اگر به کارت جدیدی احتیاج دارید

اگر کارت خود را گم کردید ، با تأمین کننده ای که شلیک کرده است تماس بگیرید. از آنجا که آنها سوابق خود را نگهداری می کنند ، باید بتوانند سندی با اطلاعاتی درباره زمان واکسیناسیون شما و ارسال آن برای شما ارسال کنند.

اگر می دانید ارائه دهنده دیگری سوابق واکسن شما را در اختیار دارد – به عنوان مثال ، اگر کارت تست را طبق پیشنهاد بالا گرفته اید ، می توانید به جای ارائه دهنده اصلی از آنها سال کنید.

اگر یادتان نرود از کجا واکسیناسیون کرده اید ، بخش بهداشت عمومی نیز می تواند به شما کمک کند اثبات واکسیناسیون خود را پیدا کنید. CDC به تنهایی سوابق را نگهداری نمی کند ، اما ثبت می کند لیست ثبت های ایالتی برای واکسیناسیون که می توانید متصل شوید. بعضی از آنها فقط در اختیار ارائه دهندگان است ، بنابراین جستجوی واکسن همیشه کار ساده ای نیست. و هشدار داده شود: برخی از ایالت ها رجیستری ندارند یا از ارائه دهندگان نیازی به درج همه واکسن ها در آن ندارند..

آیا باید کارت را ورقه ورقه کنم؟

بعد از Staples و Office Depot اعلام کرده اند که کارت های واکسن را به صورت رایگان ورقه ورقه می کنند، برخی از کارشناسان شروع به توصیه به مردم کردند نه در صورت نیاز به افزودن ورودی به کارتهای خود ، کارتهای خود را ورقه ورقه کنید. (به عنوان مثال ، اگر در سال آینده در نهایت به عکس های تقویت کننده احتیاج داشته باشیم.)

با این حال ، اگر کارت خود را ورقه ورقه کنید ، لزوماً در تهیه این تقویت کننده مشکلی نخواهید داشت. فقط ممکن است لازم باشد که دو کارت را ثبت کنید. توصیه می کنیم کارت خود را در قسمت نشانگر قرار دهید در عوض ، از آن در برابر چین و خاشاک محافظت می کند ، در حالی که به شما امکان می دهد آن را حذف کنید تا بعداً در صورت لزوم روی آن بنویسید. لازم نیست کارت را به همراه داشته باشید ، بنابراین آن را در مکانی امن در خانه نگه دارید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir