این بدان معنی است که واکسن Pfizer برای بزرگسالان به طور کامل از FDA تأیید شده است


تصویر مقاله ای با عنوان معنای این که واکسن Pfizer به طور کامل برای بزرگسالان تأیید شده توسط FDA است

عکس: PATRICK T. FALON / همکار (گتی ایماژ)

واکسن کووید -19 فایزر در حال حاضر به طور کامل برای افراد بالای 16 سال تأیید شده است FDA امروز اعلام کردبه واکسن های مدرن و جانسون و جانسون هنوز تحت مجوز اورژانس قرار دارند ، همچنین استفاده از واکسن فایزر در کودکان 12 تا 15 سال.

چه اتفاقی دارد می افتد؟

واکسن ها هنوز یکسان هستند و توصیه هایی که باید از آنها استفاده شود تغییر نکرده است.

یکی از نگرانی های برخی از افرادی که واکسن COVID را تزریق نکرده اند این است که همه واکسن ها فقط برای موارد اضطراری مجاز هستند و به طور کامل تأیید نشده اند ، آنها را “تجربی” و به طور بالقوه خطرناک می کند ، اگرچه اطلاعات ایمنی زیادی وجود دارد. یک امید این است که تأیید کامل می تواند برای هر کسی که داده های ایمنی بیشتری را نگه داشته و منتظر آنها بوده است ، اطمینان بخش باشد.

تصویب همچنین به این معنی است که کارفرمایان و سازمانهای بیشتری ممکن است تمایل بیشتری به معرفی دستور واکسن داشته باشند. طبق قانون آنها ممکن است واکسن نیاز داشته باشد حتی اگر زیر EUA باشد و کاملاً تأیید نشده باشد، اما ممکن است برخی از کارفرمایان با تأیید این کار احساس راحتی بیشتری کنند.

به طور کلی ، مجوز کامل به ارائه دهندگان اجازه می دهد تا از دارو یا واکسن به دلخواه خود استفاده کنند. اگر این با آنچه که واکسن برای آن تأیید شده متفاوت است ، به این “استفاده از برچسب” گفته می شود. اما واکسن های ضد کووید با توافق با دولت ارائه می شود استفاده از آنها را برای تقویت کننده هایی با برچسب های غیر استاندارد یا در سایر گروه های سنی ممنوع می کند (در دوران کودکی) در بیشتر موارد.

تأیید کامل همچنین به این معنی است که Pfizer می تواند یک مارک برای واکسن خود انتخاب کند. به جای آنکه آن را “واکسن فایزر” بنامیم ، ممکن است واکسن اکنون با نام Comirnaty شناخته شود. (تأکید بر هجا دوم ، گویی دختر “ارماگرد” سعی می کند “اجتماع” را بگوید.)

تفاوت بین EUA و تأیید چیست؟

تأیید کامل واکسن به اطلاعات ایمنی بیشتری نسبت به مجوز اضطراری آن نیاز دارد (شش ماه پیگیری به جای دو ماه) ، و همچنین نیاز به بازرسی و کنترل دقیق فرایند تولید واکسن دارد.

اکثر داروها و واکسن های موجود در بازار مورد تأیید FDA هستند. این روش عادی کار است از آنجا که کشور تحت یک اورژانس ملی برای COVID-19 با این حال ، FDA واکسن های COVID را مجاز به “استفاده اضطراری” (EUA) کرده است ، که تأیید موقت است. در صورت لغو وضعیت فوق العاده ، واکسن های تحت EUA دیگر نمی توانند در بازار باقی بمانند.

EUA از چند جهت دیگر با تأیید متفاوت است ، از جمله این که به راحتی می توان محصول را از EUA با لغو سریع EUA خارج کرد. ما در مورد تفاوت سال گذشته نوشتیم، هنگامی که نهادهای نظارتی در نظر گرفتند که کدام مسیرها برای توزیع واکسن COVID در بین مردم مناسب است.

واکسن های مدرن و جانسون و جانسون چه می شود؟

Moderna در ماه ژوئن برای تأیید کامل درخواست کرد ، حدود یک ماه پس از ارائه درخواست Pfizer، بنابراین به احتمال زیاد Moderna به زودی تأیید کامل را دریافت می کند. جانسون و جانسون قصد دارند به زودی برای تأیید کامل واکسن اقدام کنند.

EUAs معمولاً فقط در صورت عدم وجود جایگزین های تأیید شده ارائه می شود ، که منجر به پیشنهاداتی می شود که EUAs برای سایر واکسن ها لغو می شود. با این حال ، تنظیم کننده ها چیزی برای لغو EUA های موجود اعلام نکرده اند.
منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes