[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان تسهیل پخت معلق معلق

عکس: آرینا پی هابیچ (Shutterstock)

اندازه گیری وزن مواد تشکیل دهنده شما بسیار دقیق تر و قابل تکرارتر از اندازه گیری حجم مواد است. این به ویژه در هنگام پخت مفید است ، که بیشتر به واکنشهای شیمیایی بستگی دارد تا پخت و پز.

توزین مواد بسیار آسان است: فقط یک ظرف را روی ترازو قرار دهید ، ترازو را تار کنید ، سپس مواد را بکشید یا داخل ظرف بریزید تا به جرم مورد نظر برسید. آن را در کاسه مخلوط کن بریزید ، این کار را با بقیه مواد تکرار کنید. به اندازه کافی ساده است ، اما یک روش جدید توزین وارد چت شده است – البته از طریق TikTok – و می تواند کمی ظریف تر از روش “معمولی” باشد.

این تار “معکوس معکوس” نامیده می شود و بسیار م effectiveثر است ، مخصوصاً اگر – مانند ویرایشگر ارشد بهداشتی ما ، بث اسکووارسکی ، شما فردی هستید که از برداشتن یک کاسه اضافی برای انجام وزنه متنفر هستید. به جای اینکه یک کاسه را روی ترازو قرار دهید ، آن را نرم کنید و سپس مواد مورد نظر خود را در آن کاسه وزن کنید ، آن را قرار دهید جزء در مقیاس (در ظرف یا بسته بندی اصلی خود) ، مواد را تار کنید ، سپس آن را مستقیماً به کاسه مخلوط کن اضافه کنید تا ضربه بزنید. منفی از وزن هدف شما (برای مثال ، اگر 100 گرم آرد می خواهید ، آرد را مستقیماً از کیسه آرد در کاسه مخلوط کن بریزید یا بریزید تا مقیاس آن “-100 گرم” باشد).

صادقانه بگویم ، شیمی موجود در من (که بیشتر مرده است) در ابتدا با این روش کمی وحشتناک بود. من آموختم که وزن کردن چیزی مستقیماً در دادگاه ارتجاعی ، حتی قبل از آنکه به آن برسم ، یک کار ممنوعه بود. یا برو، اما ما کیک می سازیم ، نه OLED. وقتی این را به بث آوردم ، که در زندگی روزمره بسیار سخت تر از من است ، او اشاره کرد که با استفاده ماهرانه از قاشق ها می توانید از تجاوز به مقادیر بیشتر جلوگیری کنید: “وقتی این کار را با ماست انجام می دهم ، ماست را داخل قاشق می ریزم. قاشق ، به صفحه نمایش ترازو نگاه می کنم ، و سپس اگر مجبور باشم مقداری ماست در ظرفی که می سازم برگردانم ، او از طریق Slack به من توضیح داد.

چرا به جای پرداختن به کل این کار شمارش اعداد ، کاسه مخلوط کن خود را مستقیماً روی ترازو قرار ندهید؟ خوب ، گاهی اوقات ممکن نیست که ظرف واکنش خود را مستقیماً روی ترازو قرار دهید ، مخصوصاً اگر به مخلوط کن متصل باشد. بث و AA نیوتن (که در رشته شیمی فارغ التحصیل شده اند و خیلی بیشتر از من نان پزی می کنند) این جزئیات را در Slack قبل از اینکه صبح امروز قدم بزنم و نکات خوبی را بیان کنید:

بث: اوه ، من عاشق این کار هستم [reverse taring]من مقیاس خود را به طور خاص خریدم زیرا می تواند این کار را انجام دهد (قدیمی من نمی تواند). مراقب باشید که نظر دهندگان خواهند گفت ، اما شما فقط می توانید چیزی را که در آن قرار داده اید وزن کنید.

AA: بله ، شما می توانید ، اما این راه به همین سادگی است و به جای 90٪ در 100٪ شرایط کار می کند ؟؟؟؟؟ (با توجه به استفاده از میکسر پایه 10 here در اینجا).

بث: مخلوط کن ، مخلوط کن ، اجاق گاز روی اجاق ، یک کاسه بزرگ خیلی بزرگ است که نمی تواند روی ترازو جا بگیرد.

AA: این حداقل 40 !!!! است !!!! بله ، من شماره را تشکیل می دهم !!!

بدون درصدهای واقعی ، بحث آنها برنده من شد. می توانید بروید aمال من را ببر عمدتا شیمی دان های خوابیده غریزه است ، اما روش خوبی است ، به خصوص اگر مانند بث ، “دوست ندارید از یک کاسه اضافی استفاده کنید” زیرا “تنبل” هستید. (بث تنبل نیست. بث است تاثیر گذار.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir