[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان این سقط جنین ها

عکس: سرجیو فلورس (گتی ایماژ)

هنگامی که دادگاه عالی از مسدود کردن تگزاس SB8 خودداری کرد – که پس از آن سقط جنین را ممنوع کرد شش هفته بارداری، از نظر عملکردی این روش را کاملاً ممنوع می کند – این باعث یک موج شوک احساسی شد. مردم احساسات خود را در توییتر پردازش کردند ، انواع توییت های تند در مورد تگزاس عقب مانده ، سیاستمداران مرد نادان که لوله رحمی را از دهانه رحم نمی شناسند ، و متأسفانه صداهای اسلام هراسانه کاملی در مورد “شرع” به تگزاس می آید.

توییت کردن از طریق آن می تواند در حال حاضر احساس خوبی داشته باشد، اما هیچ یک از این عکس ها به اندازه ای که در سطح ظاهر می شوند بی ضرر نیستند. آنها اطلاعات غلط و تعصب را تداوم می بخشند و هرکسی که از حقوق سقط جنین حمایت می کند باید بهتر بداند. در اینجا یک راهنمای سریع برای موارد بد رایج وجود دارد تا بتوانید هنگام مشاهده آنها را صدا کنید.

“از هیچ جا بیرون آمد!”

مطلقاً هیچ یک از این موارد جدید نیست. سقط جنین تا زمان بارداری وجود داشته است و در بیشتر تاریخ بشر در واقع کاملاً طبیعی تلقی شده است. این بدان معناست که مردم همیشه سقط جنین داشته اند ، مهم نیست که قانون چه می گوید – و این نیز این بدان معناست که مهم نیست کجا زندگی می کنید یا قوانین کشور شما چگونه است ، در حال حاضر افرادی در محل کار می کنند که به افراد در سقط جنین کمک می کنند.

اگر می خواهید کمک کنید ، اهداء و تلاش های داوطلبانه خود را به صورت محلی متمرکز کنید. شما می توانید صندوق سقط جنین محلی خود را از طریق پیدا کنید شبکه ملی صندوق های سقط جنین (NNAF).

“بنابراین ما به کت باز می گردیم …سقط جنین؟ “

قطعا نه. سقط جنین با داروها (که در آنها از قرص برای ایجاد سقط در اوایل بارداری استفاده می کنید) ایمن ، م effectiveثر و مقرون به صرفه است ، به ویژه در حال حاضر حداقل 20 ایالت و واشنگتن دی سی به پزشکان اجازه می دهند قرص ها را از طریق پست توزیع کنندبه اگر س questionsالی دارید ، NNAF دارد منابع زیادی برای سقط های پزشکی خودگردان که باید کمک کندبه

“انجیلی ها همه می خواهند ما به قرون وسطی برگردیم!”

این امر برای چندین قرن منتفی بوده است. در حالی که ایده شخصی روزهای افتخار را باز می گرداند است هدف یک سیاست سخت ضد سقط جنین ، آن روزها جیم کرو (و شاید بردگی) بود ، نه قرون وسطی.

فعالیت ضد سقط جنین در ایالات متحده از ابتدا آغاز نشد رو در مقابل وید؛ ریشه های آن هستند در واقع در مالیات و تفکیک بعد از براون علیه هیئت آموزشی، کلیساهای انجیلی “آکادمی هایی برای تفکیک” در سراسر جنوب باز کردند تا تلاش کنند تا جدایی طلبی به دستور دادگاه رها شود. این عملیات تا سال 1970-71 معاف از مالیات بود ، زمانی که گروهی از والدین سیاه پوست از می سی سی پی با موفقیت از وزارت خزانه داری آمریکا شکایت کردند تا معافیت های مالیاتی مدارس را لغو کنند.

در مواجهه با مالیات های قابل توجه ، رهبران انجیلی سابق غیرسیاسی ناگهان علاقه زیادی به سیاست پیدا کردند. استراتژیست هایی مانند پل ویرش و جری فالول به دنبال مشکلی برای متحد ساختن انجیلی ها به عنوان یک نهاد سیاسی بودند و شعارهای ضد سقط جنین مناسب است-هر چند که انجیلی ها مدتهاست که سقط جنین را “مسئله ای کاتولیک” می دانند. او پوشش کامل “آزادی مذهبی” را برای هدف واقعی ارائه کرد ، که البته بازگرداندن تفکیک قانونی بود.

این یک نسخه بسیار کوتاه از یک داستان طولانی و پیچیده است. اگر علاقه مند به یادگیری بیشتر هستید ، این را بررسی کنید قسمت 2013 پادکست Throughline NPR، و / یا دروغی که گره می زند، یک مجموعه پادکست شش قسمتی با موضوع NARAL Pro-Choice America.

“من نمی توانم باور کنم که مردم جنوب هنوز به این رای می دهند!”

خوب ، آنها واقعاً سعی می کنند نه – بلکه موج به موج حرکت می کنند قوانین برای سرکوب رای دهندگان برای کسانی که وقت ، پول یا هر دو را ندارند ، رفتن و رای دادن را دشوار می کند. این بازی را به نفع رای دهندگان سفیدپوست و ثروتمند می کند که دائماً نامزدهای سفیدپوست ، ثروتمند و راست گرا را انتخاب می کنند و به نوبه خود دادگاه ها را با قضات همفکر پر می کنند. بعداً آبکشی کنید ، تکرار کنید.

سیاستمداران جناح راست برای پیروزی باید بازی را جعل کنند و این را می دانند. حقوق سقط جنین بسیار محبوب است. اکثریت آمریکایی ها سقط جنین کاملاً قانونی را تایید می کنند و از رو در مقابل وید پشتیبانی می کند. این شامل رای دهندگان ایالت آبی ، رای دهندگان ایالت قرمز و حتی سیاستمداران و وکلائی می شود که حداقل در پشت درهای بسته قوانین ضد سقط جنین را تصویب می کنند. (به عنوان نویسنده و فعال لیندی وست به Trevor Noah مجری برنامه Daily Show گفت در سال 2018 ، زنان ، دختران و دوستداران سیاستمداران همیشه قادر به سقط جنین خواهند بود.) فقرا و طبقه کارگر در ایالت های قرمز متعصب بی سوادی نیستند که آنقدر احمق هستند که متوجه نشوند که علیه منافع خود رای می دهند. سیستمی که اهمیتی نمی دهد آنها چه می خواهند.

“چرا آنها فقط حرکت نمی کنند؟”

این ما را به بدترین سقط “با نیت خوب” می رساند: “اگر آنها آن را دوست ندارند ، باید حرکت کنند!” چه پیشنهاد نادان ، ساده انگارانه و بی رحمانه ای. چرا مردم در تگزاس (و جاهای دیگر) فقط برای سقط جنین مجبور به ترک خانه و اجتماعات خود می شوند؟ حتی اگر آنها تصمیم به ترک داشته باشند ، کجا و با چه پولی می روند؟

به یاد داشته باشید: منع های سقط جنین ریشه در نژادپرستی و بی رحمی دارد و بافراد لنگ که به سقط نیاز دارند یا می خواهند فقط انجام خواهد داد اوضاع بدتر است

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir