این دانه های سریع رشد را برای یک باغچه سریع بکارید


تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: مارینا گرین (شاتر استوک)

هنگام راه اندازی باغ ، دو انتخاب پیش رو دارید: کاشت بذر یا نهال (و سایر پیوندها). کسانی که می خواهند یک باغ نزدیک به هم اکنون داشته باشند ، احتمالاً می خواهند با گیاهانی که از قبل جوانه زده اند شروع کنند. اما اگر تصمیم دارید مسیر بذر را طی کنید ، ممکن است بخواهید بذرهایی بگیرید که حداقل تولید کنند چیزی سبز در اسرع وقت.

که در مقاله در مورد خوب + خوب است، نویسنده Francesca Krempa با آلیسون والین ، باغبان ارگانیک از ماین برای کشف اینکه کدام دانه ها سریعترین جوانه زنی را دارند. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

آیا بعضی از دانه ها واقعاً سریعتر از بقیه رشد می کنند؟

اگر یک چیز را از این آزمایشات علمی در مدرسه یاد بگیریم ، جایی که بذرها را در یک لیوان کاغذی کاشتیم ، مدتی طول می کشد تا چیزی سبز ببینید. در حالی که والین می گوید درست است که بعضی از دانه ها زودتر از بقیه جوانه می زنند ، این به این معنی نیست که همگی بطور همزمان گل تولید می کنند.

“فقط اینکه یک بذر به سرعت جوانه می زند به این معنی نیست که به سرعت شکوفا می شود.” او می گوید خوب + خوب. “به عنوان مثال ، جوانه زدن گلهایی مانند گل بنفشه و گل اطلسی بیشتر از زینیا و کیهان است ، اما اولین گلهای خود را خیلی زودتر از گلهای بعدی تولید می کنند.”

5 نوع بذر که (نسبتاً سریع) جوانه می زنند

در مورد گل ، والین پنج توصیه برای بذر دارد که سریعتر از بقیه جوانه می زند:

آفتابگردان

اگر زمین بزرگی ندارید نگران نباشید: همه آفتابگردان ها بزرگ نیستند. والین توصیه می کند که بذرهای آفتابگردان کوتوله (که باعث ایجاد جوانه هایی بین 6 تا 14 اینچ می شوند) را در گلدان و یا تختخواب خود تخلیه کنید.

نسترن

در نهایت ، دانه های ناتریوم به بوته های قرمز ، نارنجی و زرد تبدیل می شوند. والین می گوید: Nasturtiums در برابر خشکی مقاوم است ، بنابراین نیازی به سرریز شدن نیست. “فقط در خاک ساده بکارید و بذرها را به عمق 1/2 اینچ و با فاصله 10 فوت بکارید. آنها آفتاب کامل و خاک زهکشی شده را ترجیح می دهند. “

گل همیشه بهار

والین پس از کاشت بذر گل همیشه بهار ، توصیه می کند همه گلهای در حال مرگ را هرس کنید تا جایی برای رشد سالم ایجاد شود. وی افزود: “این گیاه به طور فعال دانه های خود را می ریزد ، بنابراین شما می توانید انتظار داشته باشید که بهار سال آینده داوطلبان پاپ آپ را ببینید.”

فلوکس

در نهایت ، این دانه ها گل بنفش ، سفید ، آبی و صورتی می دهند. آنها به صورت چند ساله و یک ساله موجود هستند و اگرچه اگر بخواهید سرعت جوانه بزنید ، گیاهان چند ساله در طولانی مدت بازده کمتری دارند ، اما اگر بدنبال سرعت هستید ، والین سالانه ها را توصیه می کند.

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار نه تنها عالی است گیاهان همراه، آنها نیز به سرعت جوانه می زنند.
منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes