باسکول کامیون که به آن باسکول جاده ای نیز گفته می شود یک نوع ترازوی بزرگ است که در دسته بندی باسکول ها جز باسکول های سنگین محسوب می شود. تفاوت باسکول های ذکر شده در نوع پلتفرم آن ترازو و باسکول به انگلیسی ها می باشد. تفاوت زیادی بین باسکول های فلزی، بتنی و بتن فلز از لحاظ کیفیت وجود ندارد، به صورتی که همه آنها دارای مقاومت بالا و همچنین طول عمر یکسانی می باشند ولی بیشترین تفاوت بین آنها در قیمت و در زمان نصب محصول می باشد. تفاوت زیادی میان ترازو دیجیتال و ترازوی قدیمی وجود دارد برای نمونه ترازوهای قدیمی به صورت عقربه ای بوده و گاهی نیز سنگی و توزین بر اساس سنگ هایی صورت می گرفت که از جنس آهن بودند و در کفه ی سنگ آهنی با وزن مشخص قرار می گرفت و در کفه ی دیگر کالا توزین می شد در نمونه های ترازوی عقربه ای نیز توزین با لودسلی که به نمایشگر عقربه ای اتصال داشت صورت می گرفت و وزن با عقربه ها تغییر می کرد. آزمون صحت عملکرد باسکولهای استان تا پایان سال 94 در تمام شهرستانهای استان ایلام ادامه دارد و از واحدهای تولیدی و خدماتی و باسکول داران تقاضا میشود با بازرسان این طرح همکاری لازم به عمل آورند.

های مراکز خرید گندم در استان مطمئن باشند. با همکاری اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، آزمون صحت عملکرد باسکول های ثابت و سیار در جاده های مازندران انجام شد. البته زمانی که از همکاری دزدی شود، همه بازاریان در جریان این دزدی قرار میگیرند و به محض رؤیت چنین ضایعاتی، صاحب اصلی را سریعا مطلع میکنیم. این محصول که ساخت کمپانی CAMRY در کشور چین است علاوه بر قیمت مناسب، با داشتن ابعاد نسبتا کوچک و خاصیت تاشو نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. نمایشگر این محصول از نوع LCD با وضوح دید بالا شامل ۳ ردیف وزن، قیمت و قیمت کل میباشد که تعداد ارقام آن شامل ۵ رقم وزن، ۵ رقم قیمت و ۵ رقم قیمت کل میباشد که بر روی ستون باسکول قرار گرفته است. مدیرکل استاندارد ایلام از آغاز آزمون سنواتی باسکولهای ثابت همکف استان، همزمان با شروع فصل برداشت گندم استان، خبر داد و گفت: کشاورزان ایلامی از صحت عملکرد باسکولهای مراکز خرید گندم در استان مطمئن باشند. در باسکول های محورکش ثابت یک نرم افزار تعبیه شده است که شباهت زیادی به باسکول جاده ای دارد. 10- این دستگاه می تواند از نرم افزار ساده توزين استفاده کند. وی در خصوص اهداف اجرایی طرح مذکور خاطر نشان ساخت: «اضافه تناژ» يكي از مهمترين عوامل تخريب جاده ها بوده و این طرح (کنترل اضافه بار کمپرسی ها) به منظور پیشگیری از خسارت به راه و ارتقاي ايمني عبور و مرور و کاهش تصادفات انجام می گیرد.

استفاده می شود. این دستگاه به منظور کنترل میزان اضافه بار وسایل نقلیه سنگین و ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرد و ایستگاه های پلیس راه بیشترین استفاده را از این دستگاه دارد. وی اظهار داشت: اگر وسیله نقلیه ای دارای بار اضافه بیش از حد مجاز باشد، طبق قانون با آن برخورد خواهد شد. قیمت خرید و فروش باسکول صنعتی ۱۰۰ کیلویی الی ۴۰۰ کیلویی با لودسل زمیک L6E3، بدونه گارد با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری دیجیتال در بازار صنعت ایران و سنجش دقیق کسری، بروز رسانی و آماده اعلام به خریداران گرامی شد. باسکولت های سبک مانند ۱۰۰ کیلویی دیجیتال، برای خرید و فروش های سیار بسیار پر کاربرد هستند. قیمت باسکول های دیجیتال، بر اساس جنس ورق صفحه، ابعاد صفحه، تعداد لودسل، نیاز به جعبه تقسیم و چاپگر یا عدم نیاز به آنها، نمایشگر حرفه ای یا غیر حرفه ایی و … ضمن هشدار در خصوص توجه به برچسب کالیبراسیونباسکولها، نصب برچسب گواهی کالیبراسیون یا تاییدیه استاندارد بر روی تمام باسکولها الزامی است و کشاورزان هنگام فروش گندم از وجود برچسبهای صحت سنجش و تأییدیه استاندارد بر روی باسکولهای مراکز خرید گندم مطمئن شوند.

باسکول جاده ای بتن فلز که از ترکیب بتن و فلز به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می شود به دلیل قیمت مناسب، استحکام بالا و نصب آسان بیشترین کاربرد را در بین باسکول های جاده ای دارد. به دلیل تولید اقالم مختلف در ابعاد بزرگ و حجیم ترطراحی و تولید شده است. از جمله محصولاتی که در شرکت ترخینه تولید می شود باید به انواع آردهای سوخاری، ادویه جات، غلات، حبوبات، سوپ های نیمه آماده، آردها، محصولات جو دوسر، غذاهای نیمه آماده و موارد دیگر اشاره کنیم. مدیرکل حمل و نقل و پایانههای استان کرمانشاه از نصب و راهاندازی یک دستگاه باسکول محورکش دینامیک در محور سنقر همدان خبر داد. این آگهی مربوط به استان کرمانشاه بوده و در دسته بندی (های) باسکول و ترازوهای دیجیتالی انتشار یافته است. انواع ترازو عقربه ای یا ترازو دیجیتالی هر دو یک کاربرد مشخصی دارند . همه ما به هنگام خرید ترازو به این سوال مواجه ی شویم که کدام ترازو بهتر است. در زیر هر یک از این نوع باسکول های محورکش را شرح می دهیم.