[ad_1]

تصویرگری برای مقاله با عنوان اینها تنها دو راه برای دور نگه داشتن پشه ها است

عکس: هانش مهتا / EyeEm (گتی ایماژ)

مردم از پشه ها متنفر هستند و به همین دلیل شرکت ها کارهای زیادی علیه پشه ها انجام می دهند: شمع ، دستبند ، اسپری های شیمیایی و گیاهی –حتی وسایل الکترونیکی. اما اگر می خواهید از پشه ها در تابستان از پوست لخت خود محافظت کنید ، در واقع فقط به دو مورد نیاز دارید: اسپری اشکال و فن.

بسیاری از گزینه ها یا کارساز نیستند و یا ارزش وقت گذاشتن را ندارند. شمع های سیترونلا به طور قابل توجهی از شمع های معمولی م effectiveثر نیستند ، همانطور که حدس می زنید برای محافظت در برابر پشه ها کمک چندانی نمی کند. این اشکالات در حال سوختن مفید نیستند زیرا پشه ها به نور علاقه ندارند. دستبندها فقط پشه ها را از مچ دست شما نگه می دارند ، بنابراین مگر اینکه آنها را به یک لباس کامل بدن ببافید ، آنها بسیار مفید نیستند شما ایده گرفتید ما در اینجا این حقایق ناامیدکننده را با عمق بیشتری بررسی می کنیم.

پس چه درست کار کردن؟ دو چیز ، یکی ماده شیمیایی و دیگری نه.

تنها نوع اسپری اشکال که واقعاً روی پشه ها کار می کند

اول ، یک اسپری اشکال. میدونم شوکه شدی DEET واقعاً کار می کند و همچنین کار می کند پیکاریدین و روغن اکالیپتوس لیمو. اگر اسپری پشه (به ویژه ماده “طبیعی”) فاقد هر یک از این مواد باشد ، احتمالاً مفید نخواهد بود. ساده ترین راه برای فهمیدن اینکه کدام محصولات قانونی هستند بدون به خاطر سپردن لیست؟ پشت برچسب شماره ثبت EPA را بررسی کنید.

بدون استفاده از مواد شیمیایی از پشه ها محافظت کنید

دوم ، فن. اگر در ایوان اویزان هستید و نمی خواهید چیزی را روی خود بپاشید – یا اگر هستید من کردم از اسپری استفاده کنید ، اما آنها هنوز در اطراف شما پرواز می کنند و شما را عصبی می کنند – فقط یک پنکه را روی جعبه قرار دهید. می توانید یکی را با قیمت حدود 20 دلار در یک فروشگاه سخت افزار تهیه کنید ، که کمتر از هزینه ای است که شما برای چه کاری انجام می دهید ، چهار عدد شمع عمدتا بی فایده سیترونلا؟ پشه ها پروازهای ضعیفی هستند ، به همین دلیل وقتی هوا راکد و آبدار است ، آنها را احاطه می کنند. یک فن درست کنید – یا از باد طبیعی استفاده کنید – آنها را نگه دارید.

جدا از این استراتژیهای م ،ثر ، چند مورد دیگر نیز وجود داشت كه من به آنها اشاره نكردم زیرا آنها كار نمی كنند: اگر توانایی اداره آنها را دارید ، آستین بلند و شلوار بپوشید و اگر نیازی به بیرون نیستید ، داخل آن بمانید. می دانم که سرگرم کننده نیست. بنابراین ، اگر می خواهید از یک آبجو در ایوان با شورت و تاپ تانک لذت ببرید ، یک اسپری اشکال تهیه کنید و فن را روشن کنید.

این مقاله در ژوئیه سال 2020 منتشر شد و در 24 ژوئن 2021 به روز شد تا مطالب را با سبک فعلی Lifehacker مطابقت دهد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir