[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: کلر پایین

بیرون گرم است … یا حداقل اینطور بود. نمی توانم پیگیری کنم. من شما را جبران می کنم: این هفته کارهای بدی به مغزم وارد کرد. ابتدای هفته در 115 or سوزناک و در پایان 75 me من را به روشی منحصر به فرد شکست. من هرگز گرم بودن را دوست نداشتم ، اما اکنون آن را دوست دارم ترس گرما – اما حداقل باغ من بود.

این نوع گرما – احساس بیگانه بی نظیر ، سوزان و 115 درجه ای – نوعی گرما نیست که شما را وادار به نوشیدن کوکتل بر روی صندلی ساحلی کند ، اما اکنون که گرمای “طبیعی” بازگشت ، حدس می زنم که ما می توانیم شروع به انجام آن کنیم که دوباره. در ابتدا می خواستم این آخر هفته طولانی را با دایکیری توت فرنگی تکان داده شده با کمی مربا توت فرنگی خانگی Hood شروع کنم ، اما من هیچ رامی ندارم ، بنابراین ما از cachaça استفاده می کنیم ، که گاهی اوقات “رم برزیل” نامیده می شود ، بنابراین حصیر ، سبد خرید !

و بله ، من می دانم که در مورد چیزهای زیادی نوشته ام کوکتل مربا، اما این یکی ارزش جدا شدن دارد. مربا شیرین می شود در حالی که مقدار زیادی طعم توت فرنگی را فراهم می کند و گیاه cachaça را نیز ایجاد می کند جالب هست“و همه شما باید انجام دهید لرزش و فشار است.” شیرینی ها همچنین به نوشیدنی هایی که “فضای صبحانه” را لمس می کنند ، می دهند ، بنابراین می توانید خیلی زودتر نوشیدنی را شروع کنید و احساس عجیب و غریب نکنید. برای خنک کردن این cachaça صورتی روشن ، به موارد زیر احتیاج دارید:

  • 2 اونس cachaça
  • مربای توت فرنگی 3 قاشق غذاخوری
  • آب آهک 1 اونس

همه چیز را در یک شیکر با یخ ترکیب کرده و تکان دهید تا زمانی که لرزش خیلی سرد باشد و بتواند آن را نگه دارد. از صافی مش ریز در یک فنجان محفظه صاف کرده و مربا را با قاشق درون صافی هم بزنید تا مسدود نشود. اگر هنوز با این چیز خوب هستید ، در آفتاب بنوشید ، یا در سایه ، داخل یا در زیرزمین خنک بنوشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir