[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان ارتباط با گلوریا

عکس: دختر

تبریک می گویم. شما وارد مرحله نوشیدن مشروب شده اید ، جایی که می توانید با اطمینان در این باره بگویید سیاه پوست ها یکی از کوکتل های مورد علاقه شماست راه برای درک کامل این نوشیدنی کامل همیشه روشن نبوده است ، اما هنگامی که به خاویار تلخ وابسته می شوید ، دیگر سیر نمی شوید! شما آن را در هر رستورانی که بطری های گرد و خاکی کامپاری در قفسه های آن قرار داشت سفارش می دادید و آن را در همه شکل های بیشماری که در آن سرو می شد سفارش می دادید –هم زده هم بزنید و سپس روی یخ بریزید. تکان داده به ابر؛ و روی سنگی در شیشه ساخته شده است (امیدوارم حالا تو-فرمت مورد علاقه). الان باران می آید نگرونیس در خانه، درک اینکه آشپزی خودتان در واقع یکی از معدود لذتهای غیرقابل انکار در زندگی است.

اما گاهی اوقات، تازگی جذب می کند نه به این دلیل که شما ستایش خود از سیاه پوست ها را زیر سوال می برید ، بلکه به این دلیل که می دانید انحراف اتفاقی آخرین ورود به خانه را بسیار شیرین می کند. (و از آنجا که عشق واقعی شما را آزاد می کند یا چیزی دیگر ، و غیره) تمایل بسیار منطقی برای چیزی جدید و متفاوت تأیید این است که شما در واقع نبض دارید.

اگر خوش شانس هستید ، در حالی که در بار در اتابوی نشسته اید دچار این آشفتگی می شوید و اگر خوش شانس تر هستید ، پپر امشب پشت میله است ، و وقتی از شما می پرسد چه کار می کنید ، شما خم شوید و خجالت بکشید. اما با کمی هیجان – “سیاه پوست ها ، اما به عنوان سیاهان ، سرت را تکان می دهی؟ “او سر تکان می دهد و می دانید که در دستان خوبی هستید. وقتی دوباره ظاهر می شود ، زیباترین و جذاب ترین کوپه را به سمت شما هل می دهد. “این گلوریا است.” جرعه جرعه می نوشید و چشم هایتان گرد می شود در حالی که به شکرانه فلفل را تماشا می کنید. ریسک پاداش دارد.

از کوکتل گلوریا اغلب به عنوان فرزند عشق نگرونی و مارتینی یاد می شود ، اما او نیز چنین است کاملا شخص خودت خیلی خوب؟ من فکر می کنم او می تواند ترازو باشد. نکته اینجاست که او هست خوشمزه – لذیذ و بسیار بسیار زیبا ، با درخشش قرمز شفاف که یادآور a است یاقوت نادر داستان منشاء او نیز بسیار جالب است و همان چیزی است که مرا به سوراخ خرگوش فرستاد.

کوکتل گلوریا بیشتر در سال 1947 به Trader Vic نسبت داده می شود و در یکی از راهنماهای متصدی بار خود نشان داده شده است. وب سایت Cointreauبا این حال ، او مدعی است آن را ماری گلوری – بازیگر فرانسوی عصر خاموش با تمایل به آپریتیف – برای مسابقه کوکتل در 1929 ایجاد کرد. من چیز دیگری پیدا نکردم که به صراحت این گفته را تأیید کند ، اما پیدا کردم عکس ماری گلوری از یک مهمانی کوکتل که او ترتیب داد و بدیهی است ارائه می شود روی پوسترهای کمپین عمومی کامپاری در دهه 1930. فتنه ادامه دارد! من فکر می کنم این هوای مرموز در واقع متعلق به گلوریا است.

برای ملاقات با او ، شما نیاز دارید:

  • 1 ½ اونس جین (خشک ، لندن)
  • ½ اونس کامپاری
  • ½ اونس ورموت خشک
  • ½ اونس Cointreau
  • پیچ لیمو برای تزئین

این یک کوکتل پر جنب و جوش است و هیچ بی عدالتی بزرگتری در جهان لیبای وجود ندارد تا یک کوکتل هم زده که به اندازه کافی سرد یا خیلی رقیق یا بدتر از همه نیست. ضروری است که کابین و شیشه مخلوط شما تا حد امکان خنک باشد و یخ بسیار تازه و خشک برای کار داشته باشید – در حالت ایده آل. اندازه های متفاوت.

ابتدا مواد را در شیشه سرد شده بریزید (نیازی به چیزهای شیک ندارید ، لیوانی از بوستون یا موارد مشابه کار می کند) ، سپس با یخ ترک خورده ، ابتدا قطعات بزرگتر و آخرین قطعات کوچک را پر کنید. به آرامی هم بزنید ، پشت قاشق را روی شیشه نگه دارید و در صورت لزوم یخ اضافه کنید. هر چه یخ مرطوب تر باشد ، زمان کمتری برای کار کردن دارید ، بنابراین این را در نظر داشته باشید. شما معمولاً می خواهید هم بزنید تا شیشه مخلوط دوباره یخ بزند ، حدود 30 ثانیه. پس از هم زدن کافی ، کودکتان را از فریزر بردارید (لحظه ای زودتر) و در یک لیوان صاف کنید. پوست لیمو را روی لیوان فشار دهید و تزئین کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir