[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان به این 15 س yesال بله یا خیر پاسخ دهید تا به ارزیابی وضعیت روابط شما کمک کند

عکس: پاچای لکنتیپ (شاتر استوک)

قضاوت درمورد روابط دیگران واقعاً آسان است. در واقع ، ما حتی ممکن است متوجه نشویم که چه زمانی این کار را انجام می دهیم. اما هنگامی که با زوجی وقت می گذرانید ، پویایی آنها معمولاً به سرعت آشکار می شود ، تا جایی که فکر می کنید می توانید مشکلات خاص آنها را شناسایی کنید.

اما آیا این کار را در روابط خودمان انجام می دهیم؟ نه خیلی ارزیابی شرایط یک رابطه زمانی که در آن عضو هستید به دلایل زیادی دشوار است ، از جمله این واقعیت که فاصله لازم را برای مشاهده جنبه های خوب و بد آن ندارید. بنابراین ، با تکیه بر تحقیقات موجود ، روانشناس دکتر گری دبلیو لواندوفسکی جونیور مجموعه ای از 15 سوال را جمع آوری کنید برای کمک به افراد در ارزیابی و ایده گرفتن از روابطشان. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

تحقیق پشت س theالات

علاوه بر اکتشافات خود در مورد علم روابط عاشقانه ، لواندوفسکی مجموعه 15 س ofالی بله یا خیر را بر اساس لیست کلتنر، توسط بیل جیمز ، آمارشناس بیس بال ، به عنوان راهی برای ارزیابی اینکه کدام بازیکنان بیس بال زنده ترین کاندیداهای تالار مشاهیر هستند ، ایجاد شده است.

به نظر می رسد این ماده به عنوان محتمل ترین منبع برای ابزاری برای ارزیابی روابط عاشقانه به نظر نرسیده است ، اما در اینجا نحوه توضیح آن لواندوفسکی آورده شده است در مقاله ای در روانشناسی امروز:

در حالی که جیمز آماری است ، لیست کلننر عمداً غیر علمی است. این مجموعه ای از 15 سال است که هر کسی می تواند به سرعت به آنها کمک کند تا به ارزیابی کلی از اعتبار بازیکن برای سالن کمک کند. (مثال: “آیا او بهترین بازیکن تیمش بود؟“) این پاسخ ها به منظور نتیجه گیری قطعی نیستند ، بلکه بیشتر به منظور بررسی دقیق مهمترین اطلاعات هستند.

به همین ترتیب ، لیست 15 سوالی لواندوفسکی – هر یک براساس تحقیقات موجود در مورد روابط عاشقانه – برای تأکید بر اهمیت عشق جدی ، طولانی مدت و پایدار ایجاد شده است.

لیست پیوندهای Keltner

وی برای استفاده از ابزار لواندوفسکی ، می گوید مهم است که به پرسش های زیر با “بله” یا “نه” پاسخ دهید:

 1. آیا شریک زندگی شما را به شخص بهتری تبدیل می کند و آیا شما نیز برای او همین کار را می کنید؟
 2. آیا شما و شریک زندگی خود احساس راحتی در اشتراک احساسات ، اعتماد به یکدیگر ، نزدیک بودن و نگرانی برای ترک دیگری ندارید؟
 3. آیا شما و شریک زندگی خود بدون تلاش برای تغییر یکدیگر را قبول می کنید؟
 4. آیا هنگامی که اختلاف نظر به وجود می آید ، آیا شما و همسرتان با احترام و بدون تحقیر و منفی ارتباط برقرار می کنید؟
 5. آیا شما و همسرتان در تصمیم گیری ، قدرت و نفوذ در روابط مشترک هستید؟
 6. آیا شریک زندگی شما بهترین دوست شما است و شما از آنها هستید؟
 7. آیا شما و همسرتان بیشتر از “شما” و “من” به “ما” و “ما” فکر می کنید؟
 8. آیا با گذرواژه های شبکه های اجتماعی و حساب های بانکی با یکدیگر شریک می شوید؟
 9. آیا شما و همسرتان نظر خوبی در مورد یکدیگر دارید – بدون داشتن یک دیدگاه مثبت بیش از حد باد شده؟
 10. آیا دوستان صمیمی و همسرتان فکر می کنند شما با هم رابطه ای برقرار می کنید که در طول زمان مقاومت کند؟
 11. رابطه شما بدون پرچم قرمز مانند تقلب ، حسادت و رفتار کنترل کننده است؟
 12. آیا شما و همسرتان در مورد سیاست ، دین ، ​​اهمیت ازدواج ، میل به فرزندآوری (یا نه) و نحوه والدین بودن ارزشهای یکسانی دارید؟
 13. آیا شما و شریک زندگی خود آماده اید که نیازها ، خواسته ها و اهداف خود را برای یکدیگر فدا کنید (بدون اینکه درب منزل داشته باشید)؟
 14. آیا شما و همسرتان شخصیت مطبوعی و احساسی پایداری دارید؟
 15. آیا شما و همسرتان از نظر جنسی سازگار هستید؟

پاسخ س questionsالات ارتباط را ارزیابی کنید

این موردی نیست که با شمردن تعداد پاسخ های “بله” و “نه” به نتایج نهایی برسید. در عوض ، لواندوفسکی می گوید هدف از این تمرین گرفتن ایده ای بیش از آنچه است نه در رابطه شما کار می کند ، اما چه؟ است کار کردن نیز او توضیح می دهد:

این س questionsالها به گونه ای طراحی شده اند که گشت و گذار خود در زمینه آنچه علم می داند در روابط مهم است – رابطه “پرچم های سبز” است. به عبارت دیگر ، بهترین پاسخ برای هر کس سوال یک “بله” سریع ، ایمن و فاقد صلاحیت است. اگر س questionالی شما را متوقف کند یا به “نه” واضحی منتهی شود ، این زمینه ای است که نیاز به توجه و بهبود دارد.

البته پیش بینی آینده رابطه هرگز امکان پذیر نیست – متغیرهای بالقوه بسیار زیاد دیگری وجود دارد که برخی از آنها غیر منتظره هستند. اما هدف در اینجا درک بهتر چگونگی و چگونگی رابطه شما است (یا کار نمی کند).

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir