[ad_1]

تصویر برای مقاله ای تحت عنوان بیش از یک راه برای انجام وجود دارد & # 39؛  معتبر & # 39؛  نان ذرت

عکس: Arina P Habic (شاتر استوک)

کمتر ظرفی به اندازه نان ذرت سیاسی و قطبی است. پسر ، اگر فکر می کنی آناناس در بحث پیتزا داغ است ، از کسی بپرس جنوب آمریكا اگر نان ذرت باید شیرین یا شور باشد. مانند بحث بزرگ در مورد سنگ ریزه ، موضوع نان ذرت غالباً یک واکنش درونی ایجاد می کند ، خصوصاً در میان سیاه پوستان.

ببینید ، ذرت یکی از معدود محصولاتی بود که بردگان وقتی مجبور به کار در مزارع دنیای جدید شدند ، آن را تشخیص دادند. گرچه اهلی شدن او به عقب برمی گردد 10 هزار سال تا در جنوب مکزیک ، اتفاق نظر کلی این است که پرتغالی ها ذرت را در قرن شانزدهم وارد آفریقا کردند. آفریقای غربی می دانستند که چگونه مغز ذرت را دستکاری کنند و غذاهای خوشمزه درست کنند –مخصوصاً کالاهای پخته شدههمه بدون شیر ، کره و تخم مرغ. دستورالعمل اصلی آمریکایی برای تهیه نان ذرت به آرد ذرت ، نمک ، آب گرم و گوشت خوک نیاز داشت. این است.

به گفته مایکل توتی ، مورخ و نویسنده غذا ، “[w]کلاهی که امروز نان ذرت می نامیم ، پف کرده و ترش با تخم مرغ است ، ذرت بود [once] حداقل. این از استعمارگران انگلیس نشأت گرفته است ، که پخت خود را با آرد ذرت سفید سازگار کردند. “در جامائیکا ، جایی که من اهل آن هستم ، ذرت حداقل یک دسر دلچسب است که با فرنی ذرت زرد درست می شود و با جوز هندی ، دارچین و فلفل دلمه ای تهیه می شود. برای اطمینان از اینکه به سختی آجر بیرون نمی آید ، یک مهارت ماهرانه لازم است. یکی وجود دارد. یک جامائیکایی به سبک قدیمی می گوید: “حداقل آدم بد می تواند یک خوک را بکشد”.

از آنجا که یازدهم است ، من یک سری مکالمه در مورد نان ذرت داشته ام –منشأ آن، تحول و اهمیت. برای آفریقاییآمریکایی ها ، نان ذرت یک تمایل شهودی برای دیدن انعکاس خود در پانتئون غذاهای آمریکایی است. همه ما مرغ سوخاری را دوست داریم و منشأ آن را می دانیم ، اما جایی در امتداد این خط ، نان ذرت سو استفاده شد و تاریخچه منشأ آن اشتباه گرفته شد. نان ذرت آمریکایی است ، بیشتر از پای سیب. مدرک می خواهید؟ اتحاد جنوب غذایی را انتخاب کرده است ملت نان ذرت به عنوان عنوان گلچین آنها برای نوشتن غذای جنوبی.

در آشپزخانه های خانه بزرگ ، تهیه نان ذرت اجازه می داد آشپزهای برده به خانه منتقل شوند. هنگامی که ذرت ذرت هنگام اندازه گیری ظرف زمین از طریق انگشتان آنها جریان داشت ، خاطرات راهروی میانی لحظه ای به مشعل عقب منتقل شدند. ظرف زرد یا سفید روان آنها را یادآوری می کرد کنکی، پاپا ، نان گالی و نان پز – ظروف تهیه شده از ذرت آسیاب شده که در خانه خورده می شوند.

در تگزاس ، زادگاه Juneteeth ، نان ذرت مدت هاست که مورد احترام است. 1853 نیویورک تایمز در مقاله ای که 12 سال قبل از یازده سالگی در تگزاس منتشر شده بود ، چنین ادعا می شد: “نان ذرت رژیم اصلی است – همه چیزهایی که از آرد گندم تشکیل شده است تقریباً به اندازه بستنی در صحرا کمیاب هستند.” آرد ذرت انواع مختلفی در بازار دارد و بیشتر آنها را امتحان کرده ام. تگزاس ها یک تکه نان ذرت را به کلوچه های ذرت ترجیح می دهند ، که مثلاً در کارولینای جنوبی پیدا می کنید و من نان ذرت تهیه شده با آرد ذرت ریز شده را ترجیح می دهم. اگرچه ظرف درشت خرد شده خرده بهتری را ارائه می دهد ، من عاشق نان ذرت هستم ، که بدون نیاز به نوشیدن می توانم به آن بخندم. (من دوست ندارم نان ذرت خود را مانند بیسکویت پوپیس بخورم.) اگر می خواهید جیفی، برای شما خوب است ، من نیز

من نان ذرت را به عنوان یک پالانتیر – عرفانی و تخریب ناپذیر – نشان می دهم که آن چه بود و پیش بینی آینده ما است. هر چقدر جدا باشد ، ما را به هم نزدیک می کند ، به خصوص وقتی دیگران را در انجام کارهای خود مسخره می کنید. عمه من ذرت را در کرم خود قرار می دهد. مکعب های چدار و دانه های فلفل را روی کلاه خود قرار دادم. من دیده ام که سرآشپزهای کارائیب به پوست پرتقال و نارگیل اضافه می کنند ، و من دیده ام که آشپزهای آمریکای جنوبی از ذرت و بیکن غلات کامل در ترکیب خود استفاده می کنند. از هر راهی که آن را ببرید ، نان ذرت آزادی است که در یک لقمه خوشمزه یکی پس از دیگری ظاهر می شود.

در اینجا دستورالعمل من برای تهیه نان ذرت از یک تابه چدنی آورده شده است ، که من آن را بارها و بارها درست می کنم. شکر اختیاری است.

طرز تهیه ظرف چدنی نان ذرت

عناصر

  • 1 1/2 فنجان آرد ذرت آسیاب شده (اطمینان حاصل کنید که آرد ذرت نباشد! لطفاً این اشتباه را مرتکب نشوید. در صورت تردید ، دانه متوسط ​​یا درشت مصرف کنید)
  • 3/4 فنجان آرد خود برافروخته (طرف را به سمت خود نگه دارید ، خود رشد یک گوهر است!)
  • 1 ¼ فنجان دوغ
  • 2 قاشق غذاخوری آب گرم
  • 1 چوب کره ذوب شده به علاوه یک چهارم چوب ، ذوب نشده
  • 2 تخم مرغ ، شکسته
  • کنسرو مغز ذرت 10 اونسی ، فشرده شده
  • ½ یک فنجان شکر سفید (بله ، اختیاری)

یک تابه چدنی را درون فر قرار دهید و روی 425F گرم کنید. در یک کاسه کره ذوب شده ، دوغ ، تخم مرغ و شکر را اگر از آن مراقبت می کنید مخلوط کنید. در یک کاسه جداگانه آرد ذرت و آرد را مخلوط کنید. در وسط مواد خشک یک چاه درست کنید و مواد مرطوب را به آن اضافه کنید ، سپس با یک قاشق چوبی هم بزنید. ذرت و آب داغ را اضافه کرده و روشن کنید. ظرف داغ را از اجاق برداشته و دستگیره روغن ((میله)) را آزاد کنید. وقتی ذوب شد ، مخلوط نان ذرت را اضافه کنید. باید جیر جیر کند. در فر قرار دهید و به مدت 30 دقیقه یا وقتی که چاقویی که در وسط آن قرار گرفته تمیز بیرون آمد ، آن را بپزید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir