[ad_1]

مطابق CDC ، تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: توماس کینزل (گتی ایماژ)

اگر دارای نقص ایمنی متوسط ​​تا شدید هستید – از جمله اگر پیوند عضو انجام داده اید یا تحت درمان سرطان هستید – اکنون CDC توصیه می کند که یک دوز اضافی واکسن COVID-19 دریافت خواهید کرد.

این برای کیست؟

توصیه CDC برای هر کسی که دارای نقص ایمنی “متوسط ​​تا شدید” است. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، بسیاری از افراد دارای نقص ایمنی پس از دو دوز واکسن mRNA از حفاظت خوبی برخوردارند ، اما برخی از آنها اینگونه نیستند. افراد مبتلا به سرطان و افرادی که پیوند اعضا انجام داده اند از جمله افرادی هستند که ممکن است به واکسن پاسخ ندهند.

CDC توصیه می کند که در صورت داشتن موارد زیر دوز سوم را در نظر بگیرید:

  • درمان فعال برای سرطان تومور یا سرطان خون دریافت می کند
  • آنها پیوند عضو دریافت کردند و برای سرکوب سیستم ایمنی از داروها استفاده می کنند
  • در 2 سال گذشته پیوند سلول بنیادی انجام داده اید یا برای سرکوب سیستم ایمنی بدن خود دارو مصرف می کنید
  • نقص ایمنی اولیه متوسط ​​یا شدید (مانند سندرم دی جورج ، سندرم ویسکوت آلدریچ)
  • عفونت HIV طولانی مدت یا درمان نشده
  • درمان فعال با دوزهای بالای کورتیکواستروئیدها یا سایر داروها که ممکن است پاسخ ایمنی شما را سرکوب کند

اگر مطمئن نیستید که شرایط را رعایت می کنید ، پیشنهاد می کنند با پزشک خود مشورت کنید.

خوب ، چه زمانی به عکس بعدی نیاز خواهم داشت؟

هنگامی که دو دوز اول Pfizer یا Moderna را طبق برنامه معمول خود دریافت کردید ، باید حداقل 28 روز بعد برای دوز سوم برگردید. اگر طولانی شده باشد ، خوب است.

در صورت امکان ، واکسن باید همان چیزی باشد که در ابتدا دریافت کرده اید: اگر دو دوز اول شما Moderna است ، سومین آن Moderna باشد. اما اگر چیزی را که به دست آورده اید به خاطر نمی آورید یا آن چیزی که در ابتدا دریافت کرده اید در دسترس نیست ، هر دو مورد قابل قبول است.

اگر J&J بگیرم چطور؟

این توصیه فقط برای افرادی است که قبلاً یکی از واکسن های mRNA را دریافت کرده اند (یا قصد دریافت آن را دارند) – Pfizer یا Moderna. این به این دلیل است که شواهد نشان می دهد برخی از افراد دارای نقص ایمنی ممکن است پس از دو دوز از این واکسن ها به طور کامل محافظت نشده باشند ، اما افزودن یک تزریق سوم ، دفاع آنها را بهبود می بخشد. هنوز هیچ شواهدی مبنی بر نیاز به تقویت کننده یا حتی کمک به واکسن جانسون و جانسون / جانسن وجود ندارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir